Trzy ćwiczenia, które warto wykonywać rano

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Energiczne rozpoczynanie dnia nastraja pozytywnie na najbliższe godziny pracy. Oto lista kilku porannych ćwiczeń, które rozbudzą zaspany organizm i wprawią w dobre samopoczucie na początku każdego dnia.

Pajacyki

Ćwiczenie znane jeszcze ze szkolnych lekcji wf-u pomaga zwiększyć tętno i przepływ krwi w organizmie. Wzmacnia mięśnie łydek i ramion. Dynamiczne ruchy pomogą się rozbudzić i złapać energię na cały dzień.

Przysiady

Jedno z ćwiczeń, które rozgrzewa i wzmacnia mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Dodatkowo poprawnie wykonane przysiady pomagają utrzymać prawidłową pozycję kręgosłupa i wspierają redukcję tkanki tłuszczowej. Kucanie dobrze wpływa na stawy i mobilność więzadeł. Wykonanie od 10 do 15 powtórzeń każdego poranka wzmocni organizm i pobudzi go do funkcjonowania.

Brzuszki

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha i ud. Wykonanie kilkunastu lub kilkudziesięciu powtórzeń każdego poranka pozwoli na szybką pobudkę i krótki, efektywny wysiłek. Brzuszki należy ćwiczyć w pozycji leżącej, na twardym podłożu, rozstawiając nogi na szerokości bioder. Prawidłowo wykonane wesprą pracę kręgosłupa i pomogą zrzucić zbędne kilogramy.

Fot. Karolina Grabowska/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak nauczyć się obcego języka?
/
Jak nauczyć się obcego języka?
Chcesz uczyć się języków obcych? Zobacz, jak najlepiej do tego podejść.
Jakie kompetencje powinien mieć menedżer?
/
Jakie kompetencje powinien mieć menedżer?
Menedżer to osoba, która zarządza zasobami firmy i zespołem pracowników w celu osiągnięcia określonych celów biznesowych. Sprawdź, jakie kompetencje powinien jeszcze posiadać!
Dieta DASH – na czym polega?
/
Dieta DASH – na czym polega?
Chcesz poznać zalety diety DASH? W tym artykule przygotowaliśmy najważniejsze informacje dotyczące tego stylu odżywiania.