Trzy ćwiczenia, które warto wykonywać rano

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Energiczne rozpoczynanie dnia nastraja pozytywnie na najbliższe godziny pracy. Oto lista kilku porannych ćwiczeń, które rozbudzą zaspany organizm i wprawią w dobre samopoczucie na początku każdego dnia.

Pajacyki

Ćwiczenie znane jeszcze ze szkolnych lekcji wf-u pomaga zwiększyć tętno i przepływ krwi w organizmie. Wzmacnia mięśnie łydek i ramion. Dynamiczne ruchy pomogą się rozbudzić i złapać energię na cały dzień.

Przysiady

Jedno z ćwiczeń, które rozgrzewa i wzmacnia mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Dodatkowo poprawnie wykonane przysiady pomagają utrzymać prawidłową pozycję kręgosłupa i wspierają redukcję tkanki tłuszczowej. Kucanie dobrze wpływa na stawy i mobilność więzadeł. Wykonanie od 10 do 15 powtórzeń każdego poranka wzmocni organizm i pobudzi go do funkcjonowania.

Brzuszki

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha i ud. Wykonanie kilkunastu lub kilkudziesięciu powtórzeń każdego poranka pozwoli na szybką pobudkę i krótki, efektywny wysiłek. Brzuszki należy ćwiczyć w pozycji leżącej, na twardym podłożu, rozstawiając nogi na szerokości bioder. Prawidłowo wykonane wesprą pracę kręgosłupa i pomogą zrzucić zbędne kilogramy.

Fot. Karolina Grabowska/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak naturalne suplementy diety mogą wspomóc walkę z cukrzycą
/
Jak naturalne suplementy diety mogą wspomóc walkę z cukrzycą
Odkryj, jak naturalne suplementy diety mogą pomóc w walce z cukrzycą. Ten artykuł omawia korzyści z ich stosowania, podkreśla kluczowe składniki i przedstawia sposób, w jaki mogą poprawić kontrolę glikemii.
Czym zajmuje się internista?
/
Czym zajmuje się internista?
Zagłęb się w świecie medycyny wewnętrznej i odkryj, jakie obowiązki i zadania wykonuje specjalista, jakim jest internista. Przeczytaj i dowiedz się więcej o tej kluczowej roli w służbie zdrowia.
Jak wybrać optymalne głośniki do domowego kina dla zapewnienia najlepszego doznania dźwiękowego
/
Jak wybrać optymalne głośniki do domowego kina dla zapewnienia najlepszego doznania dźwiękowego
Wybór odpowiednich głośników do domowego kina to klucz do zapewnienia najlepszych doznań audio. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu dźwięku, aby filmowa rozrywka była na najwyższym poziomie.