Książki, które podpowiedzą Ci jak być bardziej pewnym siebie

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Praca nad samorozwojem wymaga nie tylko determinacji, ale także specjalistycznej wiedzy. W kwestii pewności siebie można skorzystać z kilku przydatnych pozycji książkowych. 

Nathaniel Branden “6 filarów poczucia własnej wartości” 

Książka kanadyjskiego psychoterapeuty pozwala poznać zjawisko pewności siebie i poczucia własnej wartości z naukowej perspektywy. Autor przedstawia mechanizmy, które wpływają na naszą samoocenę  i sposób, w jaki postrzegamy samych siebie. Poradnik pomaga zrozumieć, w jaki sposób systematycznie i skutecznie budować pewność siebie i zmienić myślenie o swojej osobie. Oprócz naukowej, psychologicznej perspektywy autor podaje serię ćwiczeń, które pomagają pracować nad sobą i realnie uzyskiwać oczekiwane efekty wzrostu pewności siebie.

Wayne W. Dyer “Pokochaj siebie” 

Kwestia pewności siebie to nie tylko praca nad własnym poczuciem wartości, ale także umiejętność radzenia sobie z opiniami innych ludzi na nasz temat. Z pomocą w tej kwestii przychodzi książka “Pokochaj siebie”, która porusza temat wpływu opinii innych na poczucie własnej wartości. Autor pokazuje, że pewność siebie jest dostępna dla każdego człowieka, jednak wymaga pracy nad sobą i swoimi odczuciami, a także umiejętnego odbierania krytyki.

Brian Tracy “Potęga pewności siebie”

Kanadyjski pisarz to jeden z najpopularniejszych autorów zajmujących się szeroko rozumianym pojęciem rozwoju osobistego. Jedna z jego książek porusza temat pewności siebie, nie tylko w kwestii jej budowania i wzmacniania, ale także korzyści, jakie daje odpowiednie poczucie wartości. Autor zauważa, że pewność siebie może wpływać na samopoczucie, pozycję w pracy, spełnienie w życiu rodzinnym, a także pomóc w osiąganiu własnych pragnień. “Potęga pewności siebie” powstała na podstawie rozmów autora z ludźmi, którzy odnieśli sukces w swoich dziedzinach zawodowych. Przytoczone przykłady pokazują, jak poczucie własnej wartości może realnie wpływać na komfortowe i spełnione życie człowieka. 

Robert Cialdini, Noah J. Goldstein, Steve Martin “Świat na tak!”

W 2008 roku premierę miała popularna komedia z Jimem Carrey’em w roli głównej “Jestem na tak”, w której bohater na skutek klątwy odpowiadał na wszystkie pytania twierdząco. Podobną technikę wykorzystują w swoim poradniku popularni amerykańscy pisarze, którzy pokazują, jak pozytywne podejście do życia i umiejętne przekonywanie ludzi do swojego zdania mogą mieć wpływ na budowanie pewności siebie. Zdaniem autorów twierdzące odpowiedzi wypowiadane z odpowiednim przekonaniem mogą odmienić nasze życie i pomóc w budowaniu poczucia własnej wartości.

Norman Vincent Peale “Uwierz i zwyciężaj” 

Ostatnią propozycją, na którą warto zwrócić uwagę, jest książka autorstwa amerykańskiego protestanckiego pastora. Została wydana w 1999 roku, jednak myśli w niej zawarte są wciąż aktualne. Autor przekonuje, że kluczem do samorozwoju, pewności siebie i szczęścia w życiu jest pozytywne myślenie. To właśnie ono ma realny wpływ na to, w jaki sposób postrzegamy siebie i jak wypełniamy nasze własne pragnienia. Peale pokazuje, jak skutecznie radzić sobie z kompleksami, w jaki sposób pozbywać się negatywnych myśli i jak pracować nad relacjami międzyludzkimi.

Zdj. główne: Elisa Calvet B./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak obrazy generowane przez sztuczną inteligencję zmieniają nasze postrzeganie sztuki nowoczesnej
/
Jak obrazy generowane przez sztuczną inteligencję zmieniają nasze postrzeganie sztuki nowoczesnej
Artykuł przedstawiający jak AI generowane obrazy wpływają na nasze doświadczenia i interpretację sztuki nowoczesnej. Zobacz, jak technologia odmienia percepcję artystyczną.
Jakie korzyści może przynieść jazda na rowerku stacjonarnym?
/
Jakie korzyści może przynieść jazda na rowerku stacjonarnym?
Trening bez wychodzenia z domu, dopasowany do Twojej kondycji i potrzeb? Jest to możliwe z rowerkiem stacjonarnym. Poznaj korzyści płynące z ćwiczeń na tym urządzeniu.
Dieta dla mózgu – co jeść, a czego unikać, aby lepiej myśleć i mieć bardziej otwarty umysł
/
Dieta dla mózgu – co jeść, a czego unikać, aby lepiej myśleć i mieć bardziej otwarty umysł
Czy wiesz które produkty dobrze wpływają na pracę mózgu? Sprawdź!