Dlaczego warto mieć psa?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Popularne powiedzenie mówi, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale czy na pewno tak jest? Jeśli nie jest się psiarzem pewnie trudno w to uwierzyć, ale posiadanie psa jest fantastycznym doświadczeniem i niesie za sobą wiele pozytywów dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Opowiadamy o tym, dlaczego warto mieć psa. 

Pełen życia dom

Jeśli przeszkadza Ci, że po powrocie do domu Twoje wieczory są ciche, nudne i monotonne, pies z pewnością to odmieni! Przede wszystkim, nieważne jak długo lub jak krótko nie było Cię w domu, w progu zawsze będzie witał Cię merdający radośnie ogon. Nie ma też mowy o ciszy albo nudzie, ponieważ młode psiaki to wulkany energii, które potrzebują mnóstwo zabawy, ruchu i stymulacji. 

Szansa na uratowanie psiego życia

W schroniskach jest mnóstwo psiaków czekających od wielu lat na ciepły i kochający dom. Z wiekiem szanse psiaków na adopcję znacząco spadają, co dla wielu zwierzaków oznacza kres życia w schroniskowym boksie. Dzięki Twojej miłości czworonóg, który nigdy nie miał własnego legowiska dla psa, może poczuć się bezpieczny, kochany i chciany. Dla takiego psiaka możesz stać się całym światem i jego szansą na lepszą jesień życia. 

Bardziej aktywny styl życia

Psy potrzebują codziennie co najmniej trzech lub czterech spacerów. Nie są to spacery służące wyłącznie spełnieniu potrzeb fizjologicznych, mają one także funkcję rozrywkową oraz realizowanie instynktów. Spacer, na którym pies zmęczy się fizycznie, wybiega, powęszy sobie i wejdzie w różnorodne interakcje z otoczeniem, powinien trwać około godzinę. Dzięki temu, że musisz przynajmniej raz dziennie zaliczyć godzinny spacer, bardzo pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie i formę fizyczną. Przy okazji dotlenisz się, znajdziesz chwilę na uspokojenie myśli i relaks po stresującym dniu w pracy. Jeśli Twój zwierzak podczas spaceru postanowi wykąpać się w kałuży błota, przydadzą Ci się szampony dla psów, które poradzą sobie z zabrudzeniami na sierści. 

Recepta na samotność

Jeśli w życiu doskwiera Ci samotność, towarzystwo futrzaka na pewno rozwiąże ten problem. Wdzięczne, pełne miłości i radości spojrzenie psiaka rozwieje wszystkie smutki. Obecność zwierzaka w domu pozwala poradzić sobie z uczuciem samotności i przygnębienia i, o ile psy nie są oczywiście lekiem na depresję, wielu psychiatrów potwierdza, że ułatwiają one osobom chorym wyjście z tego stanu. Wielu psiarzy również mówi o tym, że w okresie jesienno-zimowej chandry ich psiaki są sposobem na poprawę humoru. Na małe i nieco większe smutki psia energia i bezgraniczna miłość do Ciebie jest idealnym lekiem. 

Sposób na nudę

Jeśli masz problem z częstym poczuciem nudy, nie możesz znaleźć sobie zajęcia i szukasz nowej pasji, adopcja lub kupno psiaka, który uwielbia tresurę, na przykład border collie, będzie świetnym rozwiązaniem. Tresura psa oraz treningi z nim są bardzo zajmujące i niezwykle satysfakcjonujące. Sprzęt do treningów, taki, jak snacki dla psa oraz saszetka na nie, szarpak i kliker możesz kupić w internetowym sklepie https://unizoo.pl/. Nauka komend, wymyślanie własnych sekwencji oraz obserwowanie efektów pracy i ekscytacji psa dostarczy Ci mnóstwo satysfakcji i zacieśni Twoją relację z nowym przyjacielem.

Posiadanie psa to nie tylko pozytywy, ma oczywiście swoje ciemne strony. To ogromna odpowiedzialność, bardzo dużo pracy, spore koszty, ale w porównaniu z plusami tej sytuacji, nie jest to żaden problem. 

Zdjęcie główne: Dominika Roseclay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wystąpienia publiczne – jak dobrze wypaść przed innymi?
/
Wystąpienia publiczne – jak dobrze wypaść przed innymi?
Publiczne wystąpienia napawają Cię strachem? Możesz to zmienić. Gdy opanujesz kilka kluczowych elementów, przekonasz się, jakie to przyjemne i porywające zajęcie.
Jak radzić sobie ze stresem w pandemii? Spotkanie online z psychoterapeutką Adrianą Klos
/
Jak radzić sobie ze stresem w pandemii? Spotkanie online z psychoterapeutką Adrianą Klos
Dowiedz się, jak skutecznie zadbać o zdrowie psychiczne swoje i najbliższych w czasie pandemii
Popularne aplikacje zdrowotne, z których warto korzystać
/
Popularne aplikacje zdrowotne, z których warto korzystać
Zadbaj o swoje zdrowie z nowoczesnymi programami!