Afirmacja – jak ją stosować na co dzień?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Od dawna mówi się, że słowa mają potężną moc. Mogą wywoływać emocje, sprawiać przyjemność lub ranić. Wypowiadając słowa, należy to robić ostrożnie i świadomie. Czy wiesz, że możesz użyć ich mocy, aby zmienić swoje życie? W tym artykule wyjaśniamy, czym jest afirmacja i jak ją stosować na co dzień.

Pozytywne myślenie czyni nas silniejszymi i bardziej odpornymi na stres. Pomaga też w walce z depresją i niską samooceną. Dzięki pozytywnym afirmacjom możesz dosłownie zmienić swój sposób myślenia i sprawić, aby działał on z korzyścią dla Ciebie, a nie przeciw Tobie.

Pozytywne afirmacje to krótkie, proste komunikaty wysyłane do Twojego umysłu. Stosuje się je, aby nakierować się na cele, które chcesz osiągnąć. Cały proces jest dość prosty: wielokrotnie powtarzaj pozytywne afirmacje, które przyniosą zmianę i transformację w Twoim życiu.

Czym są afirmacje?

Afirmacje to słowa lub wyrażenia, które są powtarzane w celu potwierdzenia jednej myśli. Pomagają przeprogramować podświadomość z negatywnego myślenia na pozytywne. Chodzi o to, aby przyjąć pozytywne stwierdzenia dotyczące tego, co chciałbyś zobaczyć w swoim życiu i powtórzyć je tyle razy, aby stały się częścią Twojego myślenia. Kiedy myśl zostanie powtórzona, staje się przekonaniem, a przekonania stają się z czasem Twoją rzeczywistością. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, podczas tworzenia własnych, silnych i pozytywnych afirmacji.

bob Baker – 10 Most Powerful Affirmations of All Time | Listen for 21 Days

Zdecyduj, jakie będzie Twoje myślenie

Zacznij od zastanowienia się, co chciałbyś zmienić w swoim życiu w ciągu najbliższych kilku miesięcy lub roku. Czy chciałbyś mieć bardziej satysfakcjonującą pracę? Mniej przejmować się tym, co myślą inni ludzie? Być bardziej cierpliwy, wyrozumiały? Czuć się bardziej sobą w każdym aspekcie swojego życia? Zwróć na to uwagę. Jeśli Twoja lista jest długa, wybierz najważniejszy dla Ciebie cel.

Twórz pozytywne wypowiedzi

Gdy już wiesz, co chciałbyś zmienić w swoim życiu, utwórz kilka prostych stwierdzeń, które odzwierciedlają rzeczywistość tej zmiany. Pamiętaj, aby to pozytywne stwierdzenie było sformułowane w czasie teraźniejszym. Na przykład, jeśli chcesz mieć bardziej satysfakcjonującą pracę, Twoja afirmacja powinna brzmieć: „moja praca jest satysfakcjonująca”. Bycie tak konkretnym i pozytywnym jest bardzo ważne podczas tworzenia afirmacji.

Uczyń je realistycznymi

Twoja podświadomość może skorzystać na pozytywnych afirmacjach, które poszerzają Twoją perspektywę, ale jeśli posuniesz się za daleko, Twój „wewnętrzny sędzia” może zadziałać i zastąpić afirmacje lub na nią wpłynąć. Dlatego bądź realistyczny, ale też optymistyczny. Jeśli to zrobisz, pozytywne afirmacje będą dla Ciebie skuteczniejsze. Na przykład stwierdzenie: „moja praca jest satysfakcjonująca”. Może wydawać się zbyt trudne, a twoja podświadomość może mieć z nim problemy. W takim przypadku możesz potrzebować afirmacji „przejściowej”, aby pomóc Ci poczuć prawdziwość swojej afirmacji. Afirmacja „przejściowa” może wyglądać następująco: „zaraz wykonam satysfakcjonującą pracę” lub „jestem wdzięczny za wszystkie satysfakcjonujące aspekty mojej pracy”.

Afirmacje zawsze powinny być w pierwszej osobie – zawsze pisz swoje afirmacje w pierwszej osobie, jak na przykład: „Jestem zamożną i bogatą osobą!”.

Jak tworzyć pozytywne i mocne afirmacje?

Możliwość utrzymania pozytywnego nastawienia to duży krok naprzód w osiąganiu celów i marzeń. Będąc w stanie stworzyć własne, silne i pozytywne afirmacje, zbliżysz się do osiągnięcia swoich celów i marzeń. Afirmacje to pozytywne stwierdzenia pisemne lub ustne, które czytasz lub mówisz sobie codziennie, aby pomóc przeprogramować swoje myśli na bardziej pozytywne. Kiedy ciągle czytasz lub odtwarzasz w myślach afirmacje przez około 30 dni, staje się to nawykiem, który zmieni Twoje myśli, a ostatecznie i zachowanie. W mgnieniu oka zobaczysz, że Twoje życie zmieni się na lepsze.

Fot. Caroline Veronez/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak aktywny wypoczynek i poznawanie kultury wpływa na budowanie przyjaźni?
/
Jak aktywny wypoczynek i poznawanie kultury wpływa na budowanie przyjaźni?
Odkryj, jak podróżowanie i aktywny tryb życia mogą sprzyjać tworzeniu trwałych przyjaźni poprzez poznawanie różnych kultur.
Czym jest homeopatia?
/
Czym jest homeopatia?
Na czym polega leczenie homeopatyczne? Na jakich zasadach się opiera? Kto i kiedy stworzył teorię homeopatii? O tym przeczytasz w poniższym artykule.
Czym jest freeganizm?
/
Czym jest freeganizm?
Nurkowanie w śmieciach nie musi się wiązać z nędzą i brakiem środków do życia. Może być też przejawem odmiennego stylu życia. Freeganizm – czy coś Ci to mówi? Jeśli nie, zapraszamy do lektury!