Od 15 miesięcy żyją w kamperze. Poznaj historię niesamowitej pary!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakub Tolak i Zosia Samsel zrezygnowali z pracy w biurze, odrestaurowali starego busa i ruszyli w podróż po Europie.

Pandemia zastała Jakuba i Zosię w Hiszpanii. Od października ubiegłego roku podróżują przez Europę, jednak ze względu na nieprzejezdne granice postanowili na chwilę wrócić do Polski i udoskonalić swój kamper. Gdy wszystko się uspokoiło we wrześniu wrócili do międzynarodowego podróżowania. Pomysł na zmianę trybu życia wynikał z nadmiernego czasu poświęconego pracy, a nie podróżom. Jakub i Zosia wynajęli mieszkanie, samodzielnie wyremontowali 6-metrowy samochód i rozpoczęli zwiedzanie świata. Budowa i wykończenie wnętrza kampera zajęło 8 miesięcy, ale efekt jest oszałamiający. Samochód jest wyposażony w ciepłą wodę, ogrzewanie, kuchnię, toaletę i ekran do oglądania filmów. Relacje z podróży można oglądać na blogu pary.

Wideo blog z podróży

Jakub Tolak jest znanym aktorem, który grał w serialu „Klan” przez prawie 9 lat, dlatego praca z kamerą nie jest mu obca. Wykorzystując zdobytą wiedzę i chęć pokazania ciekawego sposobu życia para stworzyła kanał na platformie You Tube, gdzie prezentuje swoje codzienne życie. Jak zgodnie podkreślają oprócz podróżowania chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, dlatego prowadzą podcast w internetowym radiu i piszą felietony dla miesięcznika. Dotychczas odwiedzili Albanię, Hiszpanię, Serbię, Austrię, Włochy, Czechy i Francję.

Fot. Emerson Lima/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wieczorny relaks – zadbaj o ciało i umysł
/
Wieczorny relaks – zadbaj o ciało i umysł
Chcesz się zrelaksować po ciężkim dniu? Zadbaj o swoje dobre samopoczcie dzięki warsztatom online!
Rośliny na szczęście – jakie warto mieć w swoim domu?
/
Rośliny na szczęście – jakie warto mieć w swoim domu?
Zastanawiasz się, w jakie roślinny warto zainwestować? Najlepszym wyborem będą te, które nie tylko cieszą oko, ale również mają w sobie wyjątkową moc i podobno przynoszą szczęście.
Pyszne śniadanie dla całej rodziny
/
Pyszne śniadanie dla całej rodziny
Jak powinno wyglądać pożywne, pełnowartościowe śniadanie? Podpowiadamy!