Od 15 miesięcy żyją w kamperze. Poznaj historię niesamowitej pary!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakub Tolak i Zosia Samsel zrezygnowali z pracy w biurze, odrestaurowali starego busa i ruszyli w podróż po Europie.

Pandemia zastała Jakuba i Zosię w Hiszpanii. Od października ubiegłego roku podróżują przez Europę, jednak ze względu na nieprzejezdne granice postanowili na chwilę wrócić do Polski i udoskonalić swój kamper. Gdy wszystko się uspokoiło we wrześniu wrócili do międzynarodowego podróżowania. Pomysł na zmianę trybu życia wynikał z nadmiernego czasu poświęconego pracy, a nie podróżom. Jakub i Zosia wynajęli mieszkanie, samodzielnie wyremontowali 6-metrowy samochód i rozpoczęli zwiedzanie świata. Budowa i wykończenie wnętrza kampera zajęło 8 miesięcy, ale efekt jest oszałamiający. Samochód jest wyposażony w ciepłą wodę, ogrzewanie, kuchnię, toaletę i ekran do oglądania filmów. Relacje z podróży można oglądać na blogu pary.

Wideo blog z podróży

Jakub Tolak jest znanym aktorem, który grał w serialu „Klan” przez prawie 9 lat, dlatego praca z kamerą nie jest mu obca. Wykorzystując zdobytą wiedzę i chęć pokazania ciekawego sposobu życia para stworzyła kanał na platformie You Tube, gdzie prezentuje swoje codzienne życie. Jak zgodnie podkreślają oprócz podróżowania chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, dlatego prowadzą podcast w internetowym radiu i piszą felietony dla miesięcznika. Dotychczas odwiedzili Albanię, Hiszpanię, Serbię, Austrię, Włochy, Czechy i Francję.

Fot. Emerson Lima/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak poprawić nastrój w sypialni? Podpowiadamy
/
Jak poprawić nastrój w sypialni? Podpowiadamy
Wydawałoby się, że aranżacja sypialni nie jest zadaniem trudnym.
Jak unikać alergenów? – porady dla osób z alergią
/
Jak unikać alergenów? – porady dla osób z alergią
Alergie są coraz powszechniejsze w dzisiejszych czasach, ale istnieją sposoby, aby minimalizować narażenie na alergeny. W tym artykule przedstawimy kilka prostych porad dla osób z alergią, które pomogą unikać alergenów w codziennym życiu.
Prawdy i mity o cudzie suplementacji – webinar z Jakubem Mauriczem
/
Prawdy i mity o cudzie suplementacji – webinar z Jakubem Mauriczem
Weź udział w spotkaniu z ekspertem i dowiedz się wszystkiego na temat prawidłowej suplementacji!