Zdjęcia biznesowe: co powinniśmy wiedzieć na temat sesji biznesowych?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wykonanie profesjonalnej sesji biznesowej jest rekomendowane każdemu kto chce awansować, pozyskać nowych klientów, zarabiać więcej. Choć mogłoby się wydawać, że ważniejsze od wizerunku są nasze rzeczywiste kompetencje, pamiętajmy, że nawet doświadczonym rekruterom zdarza się odrzucać CV osób, tylko dlatego, że ich zdjęcia wydają się nieprofesjonalne. Co warto wiedzieć o sesjach biznesowych?

Komu przyda się sesja biznesowa?

Profesjonalna sesja biznesowa przyda się każdemu, kto ma wrażenie, że jego kariera stoi w miejscu. Dobre zdjęcia biznesowe sprawią, że zaczniemy być postrzegani jako specjaliści w swojej branży. Mogą one w znacznym stopniu odmienić nasze życie zawodowe. Sesje biznesowe wykonują przedsiębiorcy, aktorzy, dziennikarze, politycy, twórcy, pracownicy korporacji.

Sesje w biurze czy w plenerze?

Sesję biznesową można wykonać w biurze, w plenerze lub w studiu fotograficznym. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które rozwiązanie będzie lepsze. Jeżeli chcemy, żeby nasze zdjęcia wyglądały świeżo i niebanalnie, a dodatkowo mamy więcej czasu, możemy zdecydować się na sesję w wybranym przez nas plenerze. Podstawową wadą sesji plenerowych jest to, że nigdy nie możemy przewidzieć jaka będzie pogoda. Może się zdarzyć, że z powodu kiepskich warunków pogodowych zdjęcia będzie trzeba przełożyć.

Sesje w biurze są dobrym rozwiązaniem, gdy zamierzamy fotografować nie tylko siebie, ale również swoich pracowników. Większość osób czuje się zdecydowanie lepiej w miejscu, które dobrze zna. Dodatkowym atutem sesji w biurze jest fakt, że pracownik po zdjęciach może natychmiast wrócić do swoich obowiązków.

Po czym poznać dobrego fotografa biznesowego?

Zapotrzebowanie na zdjęcia biznesowe sprawiło, że wielu fotografów oferuje nam usługi w tej dziedzinie. Niestety większość z nich nie ma wystarczającej wiedzy i doświadczenia, żeby zrobić profesjonalne zdjęcia biznesowe.

Dobrego fotografa biznesowego najłatwiej rozpoznać po zdjęciach, które wykonał. Przed nawiązaniem współpracy zawsze przeglądamy portfolio fotografa. Możemy również oglądać zdjęcia biznesowe w sieci, a następnie sprawdzać kto jest autorem fotografii, które wywarły na nas największe wrażenie.

Pamiętajmy, że profesjonalny fotograf nie tylko posiada umiejętności techniczne, ale jest też dobrym psychologiem – powinniśmy czuć się w jego towarzystwie komfortowo.

Jak wycenić zdjęcia biznesowe?

Wielu klientów fotografów biznesowych nie wie jak wycenić zdjęcia. Należy zdawać sobie sprawę, że w przypadku sesji biznesowej płacimy nie za pojedyncze zdjęcie, a za efekt, który możemy dzięki niemu uzyskać. Oznacza to, że zapłacimy tyle samo niezależnie od tego czy wybierzemy jedno zdjęcie czy dwadzieścia.

Na sesjach biznesowych nie należy nadmiernie oszczędzać, gdyż to między innymi od nich zależy, czy zaczniemy lepiej zarabiać.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Przygotowania do sesji biznesowej nie są skomplikowane. Musimy zadbać o strój, fryzurę, a także o to, żeby dobrze się wyspać (możemy mieć pewność, że nasze zmęczenie będzie widoczne na fotografiach).

Większość osób decyduje się pozować do zdjęć biznesowych w stroju formalnym. W przypadku mężczyzn zazwyczaj jest to elegancki garnitur. Kobiety również chętnie wybierają garnitury, jednak część z nich decyduje się pozować do zdjęć w szykownej sukience. Pamiętajmy o tym, żeby unikać ubrań prześwitujących, ubrań w jaskrawych kolorach i ubrań pogniecionych (aparat fotograficzny jest w stanie uchwycić nawet takie zagniecenia, które są niewidoczne gołym okiem.

Zdjęcie: Małgorzata Cyganik, Fotograf Krzysztof Zaleski

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aqua aerobik – jakie są jego zalety?
/
Aqua aerobik – jakie są jego zalety?
Aqua aerobik to w pełni bezpieczna forma fitnessu, praktycznie dla każdego. Dowiedz się, ile korzyści wiąże się z uprawianiem aqua aerobiku!
Jak się skoncentrować w pracy? Oto najlepsze sposoby
/
Jak się skoncentrować w pracy? Oto najlepsze sposoby
Jak skupić się na pracy i działać wydajnie? Poznaj sposoby na lepszą koncentrację podczas pracy.
Różnorodność i funkcjonalność nowoczesnych rozwiązań optycznych: od jednoogniskowych do progresywnych
/
Różnorodność i funkcjonalność nowoczesnych rozwiązań optycznych: od jednoogniskowych do progresywnych
Zbadaj zrozumienie i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań optycznych, począwszy od soczewek jednoogniskowych, poprzez wieloogniskowe, aż po progresywne, dzięki temu artykułowi.