Kraków – polska stolica kultury

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kraków to duże, pełne historii, zabytków i tradycji miasto, które wzbudza zachwyt nie tylko w turystach, ale także w swoich własnych mieszkańcach. Wydawać by się mogło, że mieszkanie w tym mieście sprawia, że z czasem traci ono swój urok – nic bardziej mylnego! Kraków jest przykładem pięknego miasta, w którym żyje się naprawdę komfortowo, co przyznają bez oporów jego mieszkańcy. Jest to także miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Wszystko to za sprawą bogatej i zróżnicowanej oferty kulturalnej, którą stolica Małopolski zawdzięcza między innymi działalności KBF, czyli Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Wydarzenia kulturalne w stolicy Małopolski. Prawdziwa gratka dla miłośników imprez na poziomie

Kraków nie bez powodu jest uznawany za polską stolicę kultury. Jest to miasto, które od wieków słynie z bogatej historii, tradycji oraz kultury. To właśnie tu tworzyli tacy znani i cenieni artyści, jak chociażby Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i Stanisław Wyspiański, którzy pozostawili po sobie cenną spuściznę literacką. Mimo tego, że czasy się zmieniły, Kraków nie utracił swoich walorów kulturalnych – wręcz przeciwnie! Do dnia dzisiejszego jest to jedno z nielicznych polskich miast, które kojarzone są nie tylko z kulturą, historią i zabytkami, lecz także z licznymi wydarzeniami kulturalnymi, które co roku odbywają się na jego terenie.

Fot.: elements.envato.com / NatalieZera

Za organizację wielu wydarzeń kulturalnych w mieście odpowiedzialne jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Jest to instytucja kultury, która funkcjonuje od 1997 r. Przez 25 lat swojej działalności zorganizowała wiele wartościowych imprez, które łączy Kraków, jako miejsce odbywania się imprez oraz kulturalny charakter wszystkich wydarzeń. Co roku odbywają się tu kolejne imprezy, a bilety na wydarzenia w Krakowie znikają jak świeże bułeczki. Kupują je nie tylko mieszkańcy stolicy Małopolski, ale także turyści, którzy goszczą w mieście. Wydarzenia kulturalne stanowią bowiem doskonałe urozmaicenie pobytu w Krakowie dla wszystkich osób, które kochają rozrywkę na wysokim poziomie.

Gdzie można zaopatrzyć się w bilety na wydarzenia w Krakowie?

Oprócz działalności polegającej na organizacji krakowskich wydarzeń kulturalnych, pod pieczą KBF znajduje się także portal internetowy, na którym wszystkie osoby zainteresowane konkretnym eventem mogą zaopatrzyć się w bilety wstępu. W większości przypadków liczba miejsc na wydarzeniach jest ograniczona, a sposobem na zagwarantowanie sobie udziału w nich jest zakup wejściówek. Bilety na wydarzenia w Krakowie można kupić na stronie KBF:BILETY i przy okazji zapoznać się bliżej także z samą ideą portalu.

Jego celem jest zachęcenie mieszkańców Krakowa i turystów to brania udziału w wydarzeniach kulturalnych. Na stronie można nie tylko zapoznać się z programem wydarzeń planowanych w najbliższym czasie i kupić na nie wejściówki, ale także dołączyć do programu lojalnościowego KBF:PLUS. Jego uczestnicy mogą wymieniać zgromadzone punkty na zniżki i nagrody, a także brać udział w spotkaniach z artystami, kupować bilety na wydarzenia w Krakowie w przedsprzedaży, a także wybierać spośród najlepszych miejsc na widowni.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / Grigory_bruev

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać dobre akcesoria dla niemowlaka?
/
Jak wybrać dobre akcesoria dla niemowlaka?
Przygotuj swój dom dla nowego członka rodziny! Sprawdź nasze wskazówki, które pomogą Ci wybrać najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe akcesoria dla niemowlaka.
Na co warto wybrać się do kina w czerwcu?
/
Na co warto wybrać się do kina w czerwcu?
Sprawdź najciekawsze premiery na najbliższe 3 tygodnie!
Cukiernia Williams – oferta na co dzień i od święta!
/
Cukiernia Williams – oferta na co dzień i od święta!
Ciasta, torty i drobne wypieki - uwielbia je niemal każdy, jednak kupując konkretne produkty, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość.