Dlaczego warto tańczyć bachatę?

/
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Bachata to taniec towarzyski, który łączy w sobie latynoskie i karaibskie taneczne ruchy i rytmy. Taniec charakteryzuje się nieskomplikowanym, a przy tym bardzo skoordynowanym z partnerem systemem kroków.

Historia tańca bachata

Taniec bierze swój początek w biednych dzielnicach Dominikany. Właśnie tam w połowie XX wieku narodziła się bachata. W latach 80. taniec wyszedł poza obszar slumsów. Jednocześnie przestał opowiadać o trudach i niedolach prostego ludu, przekształcając się w zmysłowy taniec, którego treścią jest miłość.

Przeniesiona na grunt tego czy innego kraju technika taneczna ulegała wpływom odmiennej kultury. W efekcie nowoczesna bachata tańczona dziś przez mieszkańców Europy znacznie się różni do pierwotnej wersji tańca.

Style bachaty

Choć bachata jest dość młodą techniką taneczną, nie ustępuje pola innym starszym rodzajom tańca. Ruchy tańczących są urzekające, zmysłowe, a nawet zakrawają o erotyzm. Nie bez powodu ze wszystkich latynoamerykańskich tańców na pierwsze miejsce wysuwają się bachata i salsa.

W miarę upływu czasu rozwinęło się kilka stylów bachaty. Wśród nich:

1. Bachata dominikańska. Ten odłam zachował w sobie pierwotne ruchy tańczących.

2. Bachata sensual. Jak sama nazwa wskazuje, to sensualna forma tańca, angażująca całe ciało. Istotą tej odmiany bachaty jest szczególna bliskość pomiędzy partnerami, dlatego nie ma tu miejsca na gwałtowne i szybkie ruchy.

3. Bachata moderna. To uproszczona wersja oryginalnego tańca, polecana osobom rozpoczynającym swoją przygodę z tańcem.

4. Bachata solo. Jak można się domyślić, to odmiana bachaty tańczona pojedynczo, ale z zachowaniem ruchów wykonywanych w parze.

Alicia y Yexy/Señorita Bachata Remix – Dj Tronky / Judit & Yexy Jr. Bachata Dance

Dlaczego warto tańczyć bachatę?

Każdy taniec niesie ze sobą szereg korzyści. Ze względu na swoją specyfikę bachata rozwija jednak wiele dodatkowych umiejętności. Jeśli do tej pory nie umiałeś tańczyć bachaty, poznaj 7 powodów, dla których warto pójść do szkoły tańca i się jej nauczyć.

Trenuje ciało

Taniec angażuje wszystkie mięśnie ciała, dlatego bachata skutecznie zastąpi Ci męczące treningi na siłowni. Dzięki bachacie Twoje ciało nabierze zdrowia i wigoru. To chyba  przekonywający argument, prawda?

Wzmacnia pracę serca

Codzienne obowiązki zabierają nam wiele czasu, przez co zaniedbujemy swoje zdrowie i serce. Choć mamy do dyspozycji mnóstwo ćwiczeń, które możemy wykonywać praktycznie wszędzie, na myśl o nich ogarnia nas lenistwo. A przecież bachata może zastąpić wszystkie te mozolne ćwiczenia i bardzo dobrze wpłynie na krążenie.

Dostarcza przyjemności

Bachata to ten rodzaj tańca, w czasie którego możesz poczuć się maksymalnie swobodnie, porzucić wszelkie zahamowania. Bachata obniża poziom stresu, sprzyja uwalnianiu hormonów szczęścia, dzięki czemu po zajęciach czujesz się rozluźniony, spokojny, radosny i wolny od trosk i niepokojów. Jeszcze jednym pozytywnym aspektem bachaty jest to, że nie ma w niej wyraźnie sprecyzowanych reguł, jak na przykład w przypadku walca, co daje duże pole do improwizacji. Dzięki temu taniec staje się jeszcze przyjemniejszy.

Rozwija czujność

Bachata wymaga maksymalnej koordynacji z partnerem, musisz poczuć jego ciało jak swoje, a co za tym idzie, reagować na jego ruchy, nie wybijając się przy tym z rytmu. Tym samym bachata rozwija w Tobie refleks, wyostrza czujność i wrażliwość na nowe doznania.

Jest furtką do nauki innych tańców

Jeśli nauczysz się tańczyć bachatę, z łatwością przyjdzie Ci nauka innych rodzajów tańca. To dlatego, że u podstaw bachaty leżą skoordynowane ruchy taneczne, a więc to, co sprawia największą trudność wszystkim rozpoczynającym swą przygodę z tańcem. Dobra koordynacja ruchowa to rękojmia powodzenia w nauce każdego rodzaju tańca.

Wzmacnia pewność siebie

Nauka bachaty owocuje wzrostem samooceny i pewności siebie. Ten gorący taniec rodem z Dominikany doda Ci wigoru, rozwinie w Tobie komunikatywność, zmysłowość i uczuciowość, sprawi, że będziesz błyszczeć w każdym towarzystwie. A gdy spróbujesz razem ze swoim partnerem (partnerką) dać mały pokaz tego, co potraficie, wszyscy mężczyźni (lub odpowiednio wszystkie kobiety) będą zabiegać o Twoje względy.

Uatrakcyjnia Cię w oczach płci przeciwnej

Bachata to swego rodzaju ćwiczenia, które sprawią, że nie tylko wypiękniejesz, ale też świetnie się poczujesz. To uatrakcyjni Cię w oczach płci przeciwnej. Twoje szanse na znalezienie drugiej połówki wzrosną.

A więc jeśli nie masz czasu na siłownię, a mimo to chcesz uzyskać olśniewającą sylwetkę, bachata jest najlepszą opcją. Dzięki niej z przyjemnością wysmuklisz swoją figurę.

Zdjęcie główne: Alena Ozerova/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi przypadkami zajmują się specjaliści w prywatnej klinice neurologicznej?
/
Jakimi przypadkami zajmują się specjaliści w prywatnej klinice neurologicznej?
Prywatna klinika neurologiczna zajmuje się różnymi przypadkami związanymi z układem nerwowym i jego zaburzeniami.
Jak wybrać idealną sukienkę na każdą okazję?
/
Jak wybrać idealną sukienkę na każdą okazję?
Odkryj tajniki dobrania idealnej sukienki na różne okazje. Dowiedz się, jakie fasony, kolory i materiały pasują do konkretnych wydarzeń.
Jak maksymalnie wykorzystać luksusowy apartament z jacuzzi na Mazurach – porady i inspiracje
/
Jak maksymalnie wykorzystać luksusowy apartament z jacuzzi na Mazurach – porady i inspiracje
Odkryj, jak skorzystać z luksusu i komfortu apartamentu z jacuzzi na Mazurach. Sprawdź nasze praktyczne porady i inspiracje dla perfekcyjnego wypoczynku.