Marzy Ci się dom we Włoszech? Na Sycylii to możliwe już za 2 euro!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękna pogoda, urocze widoki i jedyny w swoim rodzaju włoski klimat … brzmi kusząco? W sycylijskim miasteczku Sambuca można kupić dom za symboliczną kwotę – 2 euro!

Sambuca di Sicilia to niewielkie miasteczko we Włoszech położone w prowincji Agrigento, które zamieszkuje ok. 6 tys. osób. To już kolejny raz, kiedy władze tego miasta zdecydowały się wystawić na sprzedaż kilka domów. Dwa lata temu akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Wtedy atrakcyjna cena tych nieruchomości w wysokości 1 euro przyciągnęła aż 77 tysięcy osób chętnych na zakup lokum. W tym roku na sprzedaż jest w sumie 20 domów za dwa razy wyższą cenę.

Cel: ożywić miasto

To już kolejna tego typu inicjatywa na Sycylii w ostatnim czasie. Wcześniej z podobną ofertą domów za symboliczną kwotę wyszły władze miasteczka Caltagirone. Szczęśliwy nabywca lokalu musiał jednak spełnić jeden ważny warunek tj. wyremontować nieruchomość w ciągu roku od zakupu. Pomysłodawcy tego typu akcji mają nadzieję, że dzięki nim miasta znów będą tętnić życiem oraz przyciągać kolejnych turystów.

Zdjęcie główne: Jacek Dylag/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Olej z rokitnika – poznaj jego właściwości
/
Olej z rokitnika – poznaj jego właściwości
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile bogactwa kryje w sobie ten olej!
Ćwiczenia na siłowni vs. w domu
/
Ćwiczenia na siłowni vs. w domu
Siłownia czy dom? Wybierz swoją drogę do zdrowia i siły. Odkryj porównanie ćwiczeń na siłowni i w domu i zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie najlepsza!
Poradnik mindfulness: odkrywanie drogi do spokojnego umysłu i zdrowego stylu życia
/
Poradnik mindfulness: odkrywanie drogi do spokojnego umysłu i zdrowego stylu życia
Odkryj kroki do osiągnięcia spokojnego umysłu i zdrowego stylu życia za pomocą technik mindfulness. Dołącz do nas i poznaj sekrety świadomej obecności.