Sposoby na wyciszenie się po pracy

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany -

Każdy człowiek wie, że w praca może nieźle podnieść ciśnienie. Czasami stresujący dzień w biurze sprawia, że do domu wracamy poirytowani i cały wieczór jest zepsuty. Nie warto tracić czasu na rozpamiętywanie tego, co działo się w pracy w czasie wolnym! Zobacz, co zrobić, aby w domu wyciszyć się i zapomnieć o stresie i frustracji związanymi z trudnym dniem w pracy. 

Chwila na zajęcia kreatywne

Artystyczne zajęcia, wymagające nieco skupienia i zaangażowania to świetny sposób na to, by zająć czymś myśli po trudnym dniu. Bardzo relaksującym zajęciem jest malowanie po numerach. Zwierzęta, krajobrazy, kwiaty i inne dzieła, które możesz wykonać kupując płótno oraz przybory w sklepie http://artnapi.pl/ z pewnością zapewnią Ci zasłużoną chwilę odpoczynku. 

Namalowane po numerach obrazy mogą stać się wspaniałą i bardzo osobistą ozdobą domu. Możesz też namalowany obraz wręczyć komuś w prezencie. Rysunek słońca na pewno wspaniale udekoruje ściany salonu lub przedpokoju czy sypialni. 

Innym, podobnym do malowania zajęciem, może być wyszywanie, haft lub robienie na szydełku. To nie tylko kreatywne, lecz także produktywne zajęcie. Możesz w ten sposób zrobić sobie nowe ubrania lub odmienić te stare, a także zarobić na wykonanych dziełach. Ozdoby, ubrania, narzuty na kanapę i łóżko czy ręcznie robiony dywan sprzedawane są na portalach aukcyjnych za naprawdę spore sumy. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym. 

Medytacja lub joga

Wyciszającą i bardzo zdrową praktyką zarówno dla umysłu, jak i ciała jest joga oraz medytacja. Te czynności pomogą Ci uspokoić myśli i wyciszyć się po trudnym dniu. Dzięki nim zapomnisz o trudnościach w pracy i oczyścisz umysł przed spokojnym wieczorem w domu. Joga pomoże Ci przy okazji zadbać o swoje ciało, jego elastyczność oraz zdrowie kręgosłupa, co jest dla Ciebie podwójną korzyścią. Oczywiście każda inna forma wysiłku fizycznego również pomoże Ci wyrzucić z siebie emocje oraz zająć myśli, jednak bieganie czy trening siłowy nie dają takiego wyciszenia, jakie oferuje joga połączona z medytacją. By ułatwić sobie medytację możesz włączyć sobie muzykę relaksacyjną, która wprowadzi Cię w stan sprzyjający medytacji. 

Fot. Carl Barcelo/Unsplash

Serial lub film

Jeśli chcesz odprężyć się w mniej wymagający sposób, obejrzenie filmu lub kilku odcinków serialu wieczorem może świetnie zadziałać i zabrać Twoje myśli od wydarzeń z pracy. Zwłaszcza w połączeniu z dobrym jedzeniem i kieliszkiem wina wieczór filmowy będzie wspaniałym i bardzo skutecznym sposobem na wyciszenie się po pracy i zapomnienie o tym, kto Cię zdenerwował i ile pracy czeka Cię jutro. 

Domowe spa i self care

Domowe rytuały spa również pomogą Ci się zrelaksować i wyciszyć. Maseczka na twarzy, odżywka na włosach i świeży lakier na paznokciach z pewnością sprawią, że poczujesz się lepiej. Taki rytuał self care powinnaś wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, by nie tylko zadbać o swój wygląd, lecz także o spokój umysłu. Dzięki poświęceniu wieczorem godzinki na relaks sama ze sobą, na przykład w wannie wśród świeczek, zadbasz o swoje samopoczucie i może jeszcze bardziej pokochasz siebie. 

Relaks i umiejętność oddzielenia życia zawodowego od prywatnego są niezwykle ważne dla utrzymania zdrowego balansu. Brak chwili relaksu po pracy mogą prowadzić do rozwijania się pracoholizmu oraz nerwicy. Nikt nie chce być zestresowany pracą przez 24 godziny na dobę, dlatego zadbaj o chwilę dla siebie po pracy na zmianę trybu myślenia z tego w biurze, na to w domu. 

Zdjęcie główne: Rido/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Medytacja od podstaw – bezpłatny webinar
/
Medytacja od podstaw – bezpłatny webinar
Medytacja ma wiele zalet. Sprawdź, jak wprowadzić ją do swojego życia!
Poznaj 6 najsłynniejszych joginów na świecie
/
Poznaj 6 najsłynniejszych joginów na świecie
Ci jogini to najbardziej znani na świecie mistrzowie – poznaj ich i zobacz, jak zaczynali swoją przygodę z tą popularną aktywnością.
Jak stworzyć w sypialni relaksujący klimat?
/
Jak stworzyć w sypialni relaksujący klimat?
Nie wiesz, jak zaaranżować sypialnię sprzyjającą relaksowi? Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy nasze sprawdzone metody!