Jak i gdzie szukać dobrych pracowników?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Obecnie na rynku pracy można zauważyć częste rotacje, które nasiliły się pod wpływem pandemii i zmiany podejścia do offboardingu. W artykule podpowiadamy, jak usprawnić proces rekrutacji i gdzie szukać nowych, wykwalifikowanych pracowników.

Portale internetowe i fora

Znalezienie wykwalifikowanej kadry wymaga długiego i skomplikowanego procesu rekrutacyjnego, który potrafi sprawić wiele problemów. Może się zdarzyć, że zamieszczone ogłoszenie o pracę nie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem i nie zakończy się znalezieniem właściwego kandydata na stanowisko.

Dobrze skonstruowana oferta pracy i jej ekspozycja na portalach branżowych, grupach oraz forach, specjalizujących się w zbliżonej tematyce, ułatwi dotarcie do potencjalnego pracownika bardziej, niż portale z ofertami pracy ze wszystkich dziedzin. 

Firmy rekrutacyjne 

Alternatywą dla samodzielnego przeprowadzania procesu rekrutacyjnego może być skorzystanie z usług firm specjalizujących się w poszukiwaniu kandydatów i przeprowadzaniu rekrutacji dla przedsiębiorstw. Firmy rekrutacyjne zajmują się całym procesem – od  zebrania aplikacji i selekcji kandydatów, przez prowadzenie rozmów rekrutacyjnych i ich analizę, aż po sfinalizowanie zatrudnienia odpowiedniego pracownika na wybrane stanowisko.

Z usług tego typu mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, którzy nie mają czasu skupić się na rekrutacji, a także pracownicy, zwłaszcza ci, których interesuje praca na produkcji za granicą.

Agencje pośrednictwa pracy 

Warto skorzystać również z usług agencji rekrutacyjnej, zwłaszcza takiej, która specjalizuje się w szukaniu profesjonalistów w konkretnej branży. Agencje pośrednictwa pracy wyróżniają się, dzięki głębokiemu zrozumieniu rynku pracy, potrzeb pracodawców, z którymi współpracują, a także empatycznemu podejściu do pracowników. Przedsiębiorstwa, które decydują się na współpracę z agencją tego typu, nie muszą wyodrębniać komórki HR w swojej firmie, zostają zwolnione z procesu poszukiwania kandydatów i przeprowadzają ostateczne rozmowy jedynie z dobrze rokującymi kandydatami, co znacznie przyspiesza proces rekrutacji.

Skorzystanie z usług pośrednictwa pracy może być szczególnie pomocne, jeśli firma planuje zatrudnić pracowników z zagranicy, m.in. z państw wschodniej Europy. Więcej o korzyściach płynących z przekazania wszelkich czynności rekrutacyjnych agencji pośrednictwa pracy przeczytasz tutaj: https://workafford.pl/.

Współpraca ze studenckimi biurami karier 

Udział firmy w eventach, organizowanych dla studentów i świeżych absolwentów, jest świetnym sposobem na promocję marki i kreowanie wizerunku firmy otwartej na młodych ludzi. To także dobra okazja do znalezieniu idealnego pracownika. Dzięki prowadzeniu warsztatów i posiadaniu szerokiej oferty stażowej firmy zwiększają swoje szanse na zatrudnienie ambitnych i wykształconych osób.

Narzędzia poprawiające efektywność działania kadr w przedsiębiorstwie 

Aby usprawnić działanie kadr w przedsiębiorstwie i przyspieszyć proces rekrutacji oraz naliczania wynagrodzeń, warto skorzystać z systemu kadrowo-płacowego HR. Oprogramowanie jest systematycznie aktualizowane, dzięki czemu działanie programu dopasowuje się do zmieniających się przepisów prawa.

Dzięki hr system pracodawca może tworzyć listy płac z różnych kategorii, co przekłada się na efektywniejsze zarządzanie świadczeniami podstawowymi, premiami, świadczeniami dodatkowymi i korekcyjnymi. Program pozwala również przechowywać i segregować dane o pracownikach oraz przeprowadzanych rekrutacjach, co znacznie usprawnia funkcjonowanie kadr. Dzięki systemowi można szybciej rozliczać koszty firmowe i dofinansowania. Oprogramowanie, dzięki pełnej kompatybilności z programem  Płatnik, pozwoli też usprawnić proces m.in. rozliczania składek.

Zdj. główne: Christina @ wocintechchat.com/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Największy Festiwal Pracy już w przyszłym tygodniu!
/
Największy Festiwal Pracy już w przyszłym tygodniu!
JOBICON odbędzie w formule on-line, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.
Specjalne wydarzenia – jak wybrać sukienkę, specjalnie na taką okazję?
/
Specjalne wydarzenia – jak wybrać sukienkę, specjalnie na taką okazję?
Odkryj, jak dobrać kreację na specjalne okazje, zapewniając jednocześnie elegancję i wygodę. Poradnik dotyczy różnorodnych okoliczności i zawiera praktyczne wskazówki dla każdej pani.
Mudry i ich znaczenie dla zdrowia
/
Mudry i ich znaczenie dla zdrowia
Czy wiesz, czym są mudry? Ta hinduska technika układania dłoni uchodzi za leczniczą.