Higiena w miejscu pracy – jak o nią zadbać?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Po dwóch latach pandemii niemalże każdy obywatel naszego kraju jest specjalistą do spraw czystości. Niestety utrzymanie porządku w przestrzeni biurowej, magazynowej, handlowej czy produkcyjnej nie jest takie proste. Co można zrobić, by miejsce pracy codziennie lśniło czystością?

Profesjonaliści w akcji

Większość firm decyduje się na wynajęcie ekipy sprzątające i jest to bardzo dobry krok. Tacy specjaliści odpowiednio zajmą się poszczególnymi powierzchniami i zwrócą uwagę na detale, które moglibyśmy przeoczyć. Poza tym tego typu fachowcy przeważnie działają po godzinach pracy, więc nie przeszkadzają w realizacji bieżących działań przedsiębiorstwa. Jeśli jednak nie chcemy wynajmować firmy zewnętrznej, możemy zatrudnić pracownika na etat, ale musimy pamiętać, że w tym przypadku to na nas spoczywa obowiązek zapewnienia sprzętów, akcesoriów oraz środków chemicznych najwyższej jakości. Warto też wprowadzić w swoim biurze lub na produkcji pewne zwyczaje. Mycie po sobie kubków oraz segregacja śmieci to coś, co powinno być odruchem każdej osoby z naszego zespołu.

Produkty, które pomogą w sprzątaniu

Woda i mop to za mało, by zadbać o czystość w miejscu pracy. W czasie wykonywania zadań porządkowych zatrudniona przez nas osoba powinna mieć odpowiednie środki czystości, miotły, wiadra i inne sprzęty, ale nie możemy też pominąć ochrony osobistej. W tej sytuacji niezbędne są rękawiczki gumowe, które zabezpieczą dłonie przed silnymi substancjami czyszczącymi oraz stosowny fartuch osłaniający prywatne ubrania. Dbając o higienę, trzeba zainwestować także w ogólnodostępne środki dezynfekujące, maseczki i wspomniane rękawiczki dostępne np. pod tym adresem internetowym https://czystyszop.pl/. Szeroka oferta tego sklepu online pozwoli nam skompletować niezbędne preparaty i akcesoria do sprzątania, a to z pewnością wpłynie na poprawę jakości pracy każdego dnia. Trzymając się podstawowych zasad i zaopatrując zespół sprzątający w preparaty wysokiej jakości, szybko zauważymy zmiany na lepsze.

Porządek w firmie wpływa nie tylko na jakość pracy, ale świadczy także o naszym podejściu do obowiązków. W czystym biurowcu i na zadbanej hali możemy podejmować ważnych kontrahentów, na których zrobimy dobre wrażenie. Nie zapominajmy jednak, że nawet najlepsza ekipa sprzątająca nie poradzi sobie bez rękawiczek gumowych, odzieży ochronnej oraz wysokogatunkowej chemii czyszczącej. Dlatego zwróćmy uwagę na preparaty i akcesoria, które zamawiamy w celu utrzymania porządku na terenie naszego przedsiębiorstwa. 

Fot.: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Brakuje Ci motywacji do pracy? Zobacz, jak łatwo to zmienić
/
Brakuje Ci motywacji do pracy? Zobacz, jak łatwo to zmienić
Brak motywacji do pracy przytrafia się każdemu. Oto porady, które pomogą z nim walczyć.
Jakie ubranka mogą przydać się psom w zimę?
/
Jakie ubranka mogą przydać się psom w zimę?
Mróz i śnieg nie tylko ludziom sprawia dyskomfort. Psiaki podczas spacerów również marzną i mokną. Zobacz, w jaki sposób możesz zadbać o komfort termiczny swojego pupila zimą!
Urządzenia ułatwiające pracę biurową
/
Urządzenia ułatwiające pracę biurową
Co zakupić do biura? Jakie sprzęty elektroniczne są konieczne do prowadzenia własnej działalności i na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu biurowego? Sprawdź nasze rady!