Jakie zabawki mogą wpłynąć na rozwój dziecka?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli zależy Ci na prawidłowym rozwoju dziecka, powinieneś wybierać dla niego odpowiednie zabawki. Ważne jest, by wykorzystywać elementy edukacyjne i z ich pomocą pozwolić maluchowi poznawać świat. Jakie zabawki warto zakupić? Oto kilka naszych propozycji!

Ciekawe gry dla dzieci

Planszówki to doskonała aktywność i sposób na zagospodarowanie wolnego czasu dziecka. Oprócz świetnej zabawy, emocji i nauki interakcji w grupie przynoszą one wiele cennych korzyści rozwojowych. Grając całą rodziną w gry planszowe sprawiamy, że nasze więzi zacieśniają się. Są to chwile, które z pewnością zapadną maluchowi w pamięci na długie lata. Placówki wychowawcze, szkoły, przedszkola i świetlice również z chęcią korzystają z takiej formy zabawy dla swoich podopiecznych. Co warto podkreślić, planszówki to ciekawe gry dla dzieci, uczące kreatywności, a także sprytu. Rozwijają wiele umiejętności, które z pewnością przydadzą się smykowi w dorosłym życiu! 

Gra jeżyki

Gra jeżyki przeznaczona jest dla dzieci od trzeciego roku życia. Jeśli Twoja pociecha znajduje się w tej grupie, to z pewnością możesz dokonać jej zakupu! Na czym polega cała zabawa? Na poszukiwaniu kolorowych liści HABA! Małe jeżyki chcą się przebrać, ale maluchy muszą im w tym pomóc. Ich zadaniem jest wyciąganie z woreczka liści tak, by były jednolite pod względem kolorystycznym. Przeszkodą jest jednak dmuchająca chmurka, która może wszystko zmienić – miesza liście tak, że niektóre z nich po prostu nagle odlatują. Zwycięzcą jest gracz, który całkowicie ozdobi swojego jeża. To wyzwanie, które z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego uczestnika!

Kolejka gra

W tę grę, tak jak w poprzednim przypadku, bawić mogą się dzieciaki, które mają więcej niż trzy latka. HABA Ciuch, ciuch, mała kolejka to świetna i rozwijająca gra! Na czterech peronach tkwi wielu podróżnych. Uczestnicy zabawy muszą liczyć na nieco szczęścia. Przydatna będzie też orientacja w przestawianiu zwrotnic. Jeśli jednak los się do nich uśmiechnie, to z pewnością zwyciężą! Niestety, bilety podróżnych zostały pomylone. Jeśli maluchy będą w stanie opanować tę sytuację, odmienią los pasażerów! Jeśli Twoje dziecko lubi tego rodzaju gry, to z pewnością będzie zachwycone, gdy będzie rywalizować ze swoimi rówieśnikami bawiąc się HABA Ciuch, ciuch, mała kolejka gra!

Całą zabawę zwycięża gracz, któremu uda się przewieźć kolejką największą grupę podróżnych do ich docelowej stacji! 

Puzzle

Ciekawą i jednocześnie rozwijającą zabawą dla maluchów są puzzle. Ich zaletą jest to, że poziom trudności układanki można z łatwością dopasować do wieku dziecka. Grafikę, którą utworzy kompletna układanka możesz wybrać tak, by miała związek z ulubionymi zwierzątkami, roślinkami lub innymi upodobaniami swojej pociechy – będzie to dodatkowa motywacja, która sprawi dziecku jeszcze więcej radości!

Interaktywny globus

To zabawka, która trafi w gusta odrobinę starszych dzieci. Interaktywny globus, który został wyposażony w rysik z pewnością sprawi, że dziecko nauczy się wiele nowych i ciekawych rzeczy. Gdy malec dotknie dane miejsce na świecie, dowie się wiele ciekawostek o danym obszarze, państwie, kulturze! 

Fot.: Michael Fousert/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Suplementy dla koni – Klucz do zdrowia i pełnej wydajności
/
Suplementy dla koni – Klucz do zdrowia i pełnej wydajności
Czy chcesz zapewnić swojemu koniowi najlepszą opiekę? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie suplementy mogą przynieść korzyści Twojemu końskiemu towarzyszowi.
Czym jest syndrom DDA?
/
Czym jest syndrom DDA?
Traumy, których doświadczyliśmy w dzieciństwie, nie muszą wcale rzutować na resztę naszego życia. Pierwszym krokiem do ułożenia sobie życie na nowo jest rozpoznanie szkodliwych schematów, które do tej pory zaburzały nasze codzienne funkcjonowanie. Czym tak naprawdę jest syndrom DDA i jak wpływa na nasze życie?
Najlepsze ćwiczenia oddechowe
/
Najlepsze ćwiczenia oddechowe
Ćwiczenia oddechowe świetnie niwelują stres oraz napięcie. Koniecznie sprawdź, jak prawidłowo je wykonywać.