Jak inwestować w siebie?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zdecydowanie najlepszym pomysłem na ulokowanie pieniędzy jest inwestycja w siebie. Rozwój swoich kompetencji, umiejętności, a także własnych pasji jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka. Jak można zafundować sobie lepszą przyszłość, dzięki rozwojowi osobistemu? Pierwszym krokiem jest chęć do działania, aby zacząć robić niesamowite rzeczy w swoim życiu, a o tym, co dalej, dowiesz się z tego artykułu. 

Rozwiń swoje kompetencje

Istnieje wiele możliwości rozwoju osobistego. Nie zawsze musi oznaczać to podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych czy decyzję podjęcia studiów podyplomowych. Jedną z możliwości jest rozwój swoich kompetencji i doświadczeń poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach, kursach czy konferencjach, zwłaszcza certyfikowanych, które są dziś ogromnie pożądane, jako dodatkowe walory np. podczas aplikowania o pracę lub awans. Niejednokrotnie podniesienie swoich kompetencji zapewni Ci możliwość podwyższenia wynagrodzenia w pracy, a także będzie wyróżnieniem wśród Twoich współpracowników, co na pewno zostanie zauważone. Aby stać się specjalistą w konkretnej dziedzinie wiedzy, sięgaj często po najnowsze artykuły, książki i opracowania związane z wybraną przez Ciebie dziedziną, a także śledź najnowsze badania, trendy, wiadomości, czy blogi dotyczące danego tematu.

Kreatywność podstawą rozwoju

Każdy człowiek jest na swój sposób kreatywny — to jedna z cech oddzielająca nas od innych gatunków, a także podstawowa dla rozwoju. Aby obudzić drzemiące w Tobie pokłady kreatywności, zacznij robić nowe rzeczy. Ciekawość świata, ludzi oraz chęć poszukiwania nowych możliwości będą tutaj kluczowe. Oto kilka propozycji:

  • Poszukaj nowych przepisów kulinarnych lub lekcji gotowania,
  • Spróbuj coś napisać, np. opowiadanie, wiersz, recenzję,
  • Zapisz się na kurs makijażu permanentnego, 
  • Naucz się nowego języka,
  • Rozpocznij grę na wymarzonym instrumencie.

Każda z tych propozycji dostarczy Ci nowych bodźców, co korzystnie wpłynie na pracę Twojego mózgu, a zatem na motywację do działania i rozwijania się. Ciekawych pomysłów na nowe doświadczenia nie brakuje w Internecie. Można znaleźć strony takie jak: https://www.martafusiarz.com/szkolenia/, która oferuje szkolenia z dziedziny beauty.

Fot. Ivan Samkov/Pexels

Inwestuj w umysł

Aby móc się rozwijać, potrzebujesz silnego fizycznie i psychicznie organizmu, pełnego energii do działania, a także otwartego umysłu. 

Zadbaj o swój rozwój intelektualny, często sięgając po artykuły prasowe, książki lub po prostu czytając co wpadnie Ci w ręce. 

Bądź ciekaw osób dookoła Ciebie, angażuj się w rozmowy z nimi, a zwłaszcza z ludźmi, którzy się z Tobą nie zgadzają — zwróć uwagę na ich argumenty, zweryfikuj je, przemyśl swoje stanowisko.

Znajdź również czas na kulturę: wyjście na koncert, do teatru lub kina, a także przejrzenie nowości wydawniczych, otwartość na nowe gatunki muzyczne, znalezienie ciekawej wystawy malarskiej — obcowanie ze światem kultury ma ogromny wpływ na rozwój osobisty. 

Warto także, wedle możliwości, uczestniczyć w kursach czy lekcjach języka obcego, bo dzięki możliwości komunikowania się z ludźmi z zagranicy, otworzysz swoje życie szeroko na świat.

Jak znaleźć czas i pieniądze

Wielu z nas myśli, że trudno jest wygospodarować czas i środki, aby móc się rozwijać. Nic bardziej mylnego! Aby podjąć, chociażby jedną z zaproponowanych przez nas aktywności, wystarczy poświęcić średnio dwie lub trzy godziny w tygodniu. Czasem będzie wymagało to od Ciebie zrezygnowania z wylegiwania się na kanapie ze smartfonem w ręce, a czasem po prostu lepszej organizacji dnia — gwarantujemy, że nic nie stracisz, a wiele możesz zyskać. 

Jak znaleźć środki, aby móc pozwolić sobie na dodatkowy kurs, książkę, wyjście do teatru, czy nową płytę ulubionego zespołu? To dość proste. W każdym miesiącu odłóż 10% swojego wynagrodzenia na własny rozwój. Zobaczysz, że nie odczujesz znaczącej straty, a pozwoli Ci to na inwestycję w siebie.

Fot. Cottonbro/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gotowe zestawy prezentowe – dlaczego to tak świetne rozwiązanie?
/
Gotowe zestawy prezentowe – dlaczego to tak świetne rozwiązanie?
Prezenty wręczane na mniejsze okazje są zdecydowanym wyrazem szacunku i uczucia do drugiej osoby.
Jak przełamać wstyd przed wizytą u seksuologa?
/
Jak przełamać wstyd przed wizytą u seksuologa?
Zmagasz się z trudnościami w życiu łóżkowym, ale nie możesz zebrać się, by odwiedzić z tym problemem seksuologa? Zobacz, jak przełamać wstyd i skorzystać z rady specjalisty od seksu.
Przyjemny, jesienny nastrój w domu – jak go wprowadzić?
/
Przyjemny, jesienny nastrój w domu – jak go wprowadzić?
Koniec lata nie musi wywoływać smutnych odczuć, ponieważ nadchodzące miesiące mogą obfitować w wiele dobrego.