Koniec z retuszowaniem zdjęć przez influencerów? Norwegia stawia na naturalność

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Norwegia postanowiła walczyć z fałszywym obrazem piękna w mediach społecznościowych, wprowadzając nowe przepisy. Czy w ślad za nią pójdą inne kraje?

Nie od dziś wiadomo, że media społecznościowe często ukazują standardy piękna oraz styl życia, który znacznie odbiega od rzeczywistości. Różne filtry i aplikacje pomagają influencerom o ogromnych zasięgach kreować swój perfekcyjny wizerunek w sieci. Te praktyki zaniepokoiły norweskie Ministerstwo Dzieci i Rodziny, według którego wyidealizowany świat w social mediach może negatywnie wpływać na młode osoby, powodując u nich niską samoocenę.

Fot. Hassan Ouajbir/Pexels

Norweska rewolucja w social mediach

Nowelizacja ustawy marketingowej z 2009 r. ma walczyć z retuszem zdjęć publikowanych w celach reklamowych przez influencerów, celebrytów oraz marki. Po ich wprowadzeniu każde zdjęcie poddane modyfikacji, np. takiej jak powiększenie ust czy wygładzenie twarzy, będzie musiało zostać specjalnie oznaczone. Przepisy te mają dotyczyć wszystkich reklam i płatnych postów zamieszczanych na platformach społecznościowych, a ich złamanie będzie się wiązało z konsekwencjami finansowymi.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak aktywnie spędzać czas latem?
/
Jak aktywnie spędzać czas latem?
Lato i wakacje nareszcie nastały! Jest to okres, w którym często trudno wybrać sposób na spędzanie wolnego czasu. Podpowiadamy, jakie opcje aktywnego wypoczynku warto wybrać w tym okresie.
Czy sterylizowane koty wymagają specjalnej diety?
/
Czy sterylizowane koty wymagają specjalnej diety?
Koty to wybredne zwierzęta, które mają swoje przyzwyczajenia i niechętnie je zmieniają. Modyfikacja codziennej diety kota, którego poddano sterylizacji, nie będzie więc łatwa, ale jest jak najbardziej potrzebna.
5 piosenek idealnych na dobre rozpoczęcie dnia
/
5 piosenek idealnych na dobre rozpoczęcie dnia
Jak w jesiennej aurze znaleźć radość życia i chęć do porannego wstawania i stawiania czoła obowiązkom? Nic prostszego! Wystarczy posłuchać tych pięciu piosenek!