Koniec z retuszowaniem zdjęć przez influencerów? Norwegia stawia na naturalność

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Norwegia postanowiła walczyć z fałszywym obrazem piękna w mediach społecznościowych, wprowadzając nowe przepisy. Czy w ślad za nią pójdą inne kraje?

Nie od dziś wiadomo, że media społecznościowe często ukazują standardy piękna oraz styl życia, który znacznie odbiega od rzeczywistości. Różne filtry i aplikacje pomagają influencerom o ogromnych zasięgach kreować swój perfekcyjny wizerunek w sieci. Te praktyki zaniepokoiły norweskie Ministerstwo Dzieci i Rodziny, według którego wyidealizowany świat w social mediach może negatywnie wpływać na młode osoby, powodując u nich niską samoocenę.

Fot. Hassan Ouajbir/Pexels

Norweska rewolucja w social mediach

Nowelizacja ustawy marketingowej z 2009 r. ma walczyć z retuszem zdjęć publikowanych w celach reklamowych przez influencerów, celebrytów oraz marki. Po ich wprowadzeniu każde zdjęcie poddane modyfikacji, np. takiej jak powiększenie ust czy wygładzenie twarzy, będzie musiało zostać specjalnie oznaczone. Przepisy te mają dotyczyć wszystkich reklam i płatnych postów zamieszczanych na platformach społecznościowych, a ich złamanie będzie się wiązało z konsekwencjami finansowymi.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najciekawsze premiery filmowe w październiku. Co trzeba obejrzeć?
/
Najciekawsze premiery filmowe w październiku. Co trzeba obejrzeć?
Zastanawiasz się, na co wybrać się do kina? Tych premier nie możesz przegapić!
Czym jest lagom?
/
Czym jest lagom?
Skandynawski przepis na szczęście i równowagę? Czy lagom jest odpowiedzią na dzisiejszy pośpiech, presję i wszechobecny nadmiar? Dowiedz się, czym jest szwedzka filozofia lagom.
5 pomysłów na randkę
/
5 pomysłów na randkę
Nie masz pomysłu na randkę? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na udany wieczór ze swoim partnerem lub partnerką!