Jak wygląda równość płciowa w Polsce? – spotkanie

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na temat feministycznej perspektywy zainspirowane dwoma głośnymi powieściami porozmawiają trzy wyjątkowe kobiety.

Wydarzenie jest organizowane przez księgarnię Big Book Cafe. Spotkanie będzie bezpłatnie transmitowane na Facebooku 14 kwietnia od godziny 20:00. Inicjatywa księgarni opiera się na serii rozmów z ludźmi zajmującymi się różnymi dziedzinami życia, którzy starają się obalić panujące wokół konkretnego zjawiska mity czy stereotypy. Kolejnym tematem „Świeżego oka” będzie pozycja kobiety we współczesnym społeczeństwie i problem związany z równym traktowaniem, miedzy innymi w środowisku pracowniczym.

Literackie inspiracje

Pretekstem do rozmowy są dwie książki, które debiutowały na polskim rynku w poprzednich tygodniach. Pierwszą z nich jest dzieło brytyjskiej ekonomistki Lindy Scott „Kapitał kobiet”. Druga pozycja „Niewidzialne kobiety” omawia seksistowski zdaniem autorki Caroline Criado Perez charakter świata. W rozmowie wezmą udział dziennikarka Newsweeka i Onetu Renata Kim, dyrektorka komunikacji IKEA Katarzyna Broniarek oraz publicystka i działaczka społeczna Agata Diduszko-Zyglewska.

Fot. Garon Piceli/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak inwestować w metale szlachetne bez ryzyka strat?
/
Jak inwestować w metale szlachetne bez ryzyka strat?
Od poznania najpopularniejszych metali szlachetnych, przez szczegółowe omówienie strategii inwestycyjnych, po zrozumienie zagrożeń. Ten artykuł to kompletne poradnik na temat bezpiecznej inwestycji w metale szlachetne.
5 ziół skutecznych w walce ze stresem
/
5 ziół skutecznych w walce ze stresem
Jeżeli zmagasz się z nadmiernym stresem, nie musisz od razu sięgać po silne leki. Wypróbuj naturalne sposoby, takie jak zioła. Oto 5 ziół, które pomogą ci złagodzić stres.
Pyszne śniadanie dla całej rodziny
/
Pyszne śniadanie dla całej rodziny
Jak powinno wyglądać pożywne, pełnowartościowe śniadanie? Podpowiadamy!