Jak wygląda równość płciowa w Polsce? – spotkanie

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na temat feministycznej perspektywy zainspirowane dwoma głośnymi powieściami porozmawiają trzy wyjątkowe kobiety.

Wydarzenie jest organizowane przez księgarnię Big Book Cafe. Spotkanie będzie bezpłatnie transmitowane na Facebooku 14 kwietnia od godziny 20:00. Inicjatywa księgarni opiera się na serii rozmów z ludźmi zajmującymi się różnymi dziedzinami życia, którzy starają się obalić panujące wokół konkretnego zjawiska mity czy stereotypy. Kolejnym tematem „Świeżego oka” będzie pozycja kobiety we współczesnym społeczeństwie i problem związany z równym traktowaniem, miedzy innymi w środowisku pracowniczym.

Literackie inspiracje

Pretekstem do rozmowy są dwie książki, które debiutowały na polskim rynku w poprzednich tygodniach. Pierwszą z nich jest dzieło brytyjskiej ekonomistki Lindy Scott „Kapitał kobiet”. Druga pozycja „Niewidzialne kobiety” omawia seksistowski zdaniem autorki Caroline Criado Perez charakter świata. W rozmowie wezmą udział dziennikarka Newsweeka i Onetu Renata Kim, dyrektorka komunikacji IKEA Katarzyna Broniarek oraz publicystka i działaczka społeczna Agata Diduszko-Zyglewska.

Fot. Garon Piceli/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Cukiernia Williams – oferta na co dzień i od święta!
/
Cukiernia Williams – oferta na co dzień i od święta!
Ciasta, torty i drobne wypieki - uwielbia je niemal każdy, jednak kupując konkretne produkty, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość.
Co warto wiedzieć przed zrobieniem tatuażu?
/
Co warto wiedzieć przed zrobieniem tatuażu?
Zanim zdecydujesz się na tatuaż, dowiedz się, co warto wiedzieć o procesie, pielęgnacji i bezpieczeństwie. Oto istotne informacje przed zabiegiem.
Wybór pościeli i poszewek – na to musisz zwrócić uwagę
/
Wybór pościeli i poszewek – na to musisz zwrócić uwagę
Nie wiesz, jaką pościel wybrać? Podpowiadamy, czym warto się kierować!