Termin do specjalisty za pół roku a kręgosłup boli – jak sobie pomóc?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ból kręgosłupa dotknąć może osoby w każdym wieku – zdarza się zarówno osobom w podeszłym wieku, jak i młodym dorosłym pracującym całymi dniami przy biurku. Niestety, kolejki do specjalistów jak i na badania mające na celu odnalezienie przyczyny problemu sprawiają, że na diagnostykę czekać musimy nieraz pół roku, a czasem nawet dłużej. Czy to oznacza, że przez tak długi czas skazani jesteśmy na nieustanny ból pleców? Bez obaw – dziś prezentujemy sprawdzone sposoby na ból pleców!

1, Gorące kąpiele

Pierwszym sposobem znanym już od setek lat z działania przeciwbólowego są dobroczynne, gorące kąpiele. Udowodnione jest, że woda o temperaturze 34-37 ºC rozluźnia mięśnie i rozgrzewa tkanki, co z kolei przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Do takiej kąpieli warto dodać także olejki eteryczne, które wzmocnią jej działanie – np. olejek miętowy, który działa rozgrzewająco, lub olejek eukaliptusowy, który wspomaga ukrwienie.

2. Turnus rehabilitacyjny

Doskonałą regeneracją dla zbolałych pleców może okazać się turnus rehabilitacyjny dedykowany dla osób z bólami kręgosłupa. Rehabilitacja kręgosłupa to świetny sposób dla osób, które potrzebują szybkiej ulgi w bólu – specjalnie przygotowane zabiegi rehabilitacyjne w połączeniu z gimnastyką kręgosłupa przynoszą zbawienne efekty. Warto wybrać turnus rehabilitacyjny nad morzem – spacery po piaszczystej plaży to świetna forma leczenia dla osób skarżących się na przewlekły ból dolnego odcinka kręgosłupa. Podczas wyboru turnusu rehabilitacyjnego warto wybrać taki hotel, który posiada basen lub Aquapark – pływanie ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup, pomaga rozluźnić mięśnie szkieletowe oraz odciążyć układ ruchu. Sam fakt spędzenia tygodnia bez sprzątania, gotowania i wykonywania innych czynności domowych wymagających schylania się i nadwyrężania kręgosłupa przeważa za tym, że turnus rehabilitacyjny to pozycja obowiązkowa dla osób skarżących się na ból kręgosłupa.

3. Domowe okłady

Możemy także spróbować przynieść ulgę naszym plecom za pomocą naturalnych okładów. Jednym z takich sposobów są okłady z octu jabłkowego – nasączamy nim czystą, bawełnianą szmatkę i kładziemy na plecy. Taki okład najlepiej zostawić na plecach na całą noc – szmatkę można zabezpieczyć dodatkowo folią spożywczą, aby nie zamoczyć pościeli. Okłady z octu jabłkowego mają działanie przeciwzapalne, a także dodatkowo zmniejszają obrzęki. Niewiele osób wie także jak dobroczynne okazać się mogą okłady z miodu – ma on bowiem działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Podobne właściwości wykazuje bazylia – zawarty w jej liściach eugenol to substancja działająca przeciwzapalnie. Świeże liście bazylii należy zmielić i obłożyć nimi obolałe miejsce. Dla wzmocnienia efektu można przygotować maskę z liści bazylii oraz miodu – taka mieszanka wykazywać będzie silne właściwości przeciwzapalne.

Kręgosłup mamy tylko jeden – nie warto więc bagatelizować żadnego bólu pleców. Przyczyn bólu może być naprawdę sporo i każdy z nich wymaga dokładnej diagnostyki – zanim jednak dostaniesz się do specjalisty, możesz uśmierzyć ból za pomocą naszych sposobów. Nie musisz być skazany na cierpienie – zadbaj o swoje plecy i ciesz się życiem w pełni!

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stymulować kreatywność i ciekawość dziecka na podwórku żłobka
/
Jak stymulować kreatywność i ciekawość dziecka na podwórku żłobka
Pobudzanie kreatywności i ciekawości dziecka na placu zabaw żłobka - sprawdź nasze sprawdzone metody w praktyce!
Uzależnienia – jak z nimi walczyć?
/
Uzależnienia – jak z nimi walczyć?
Jak powstają uzależnienia i jak się z nimi walczy? Oto podstawowe informacje.
Jak aktywnie spędzać czas latem?
/
Jak aktywnie spędzać czas latem?
Lato i wakacje nareszcie nastały! Jest to okres, w którym często trudno wybrać sposób na spędzanie wolnego czasu. Podpowiadamy, jakie opcje aktywnego wypoczynku warto wybrać w tym okresie.