Luty miesiącem walki z rakiem!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od 2000 roku 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem, ale to nie jedyny dzień, w którym społeczność wyraża wsparcie osobom onkologicznym.

Drugi miesiąc roku jest powszechnie określany mianem miesiąca walki z rakiem na całym świecie. W ciągu tego czasu przypada kilka międzynarodowych wydarzeń, które mają zwiększać profilaktykę nowotworową oraz świadomość istniejącego zagrożenia, a także zachęcić uczestników do zmiany trybu życia. Zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworu można osiągnąć za pomocą regularnej aktywności fizycznej, zbilansowanej diety, systematycznym badaniom i odpowiedniej ilości odpoczynku.

Harmonogram wydarzeń

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem zorganizowano liczne spotkania i konferencje, które w większości odbędą się w formule on-line ze względu na panujące obostrzenia sanitarne. Na długiej liście wydarzeń można znaleźć, między innymi konferencję naukową „RAK TO SIĘ LECZY”, webinar dla osób chorujących onkologicznie i ich bliskich stworzony przez PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny, czy bezpłatne badania w ramach profilaktyki nowotworowej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, na przykład cytologię, mammografię lub nasofiberoskopię.

Fot. Ave Calvar Martinez/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak być bardziej „eko”? Ekologiczny festiwal online
/
Jak być bardziej „eko”? Ekologiczny festiwal online
Na uczestników czekają liczne wydarzenia dotyczące ekologii i zdrowego stylu życia.
Jak nauczyć się obcego języka?
/
Jak nauczyć się obcego języka?
Chcesz uczyć się języków obcych? Zobacz, jak najlepiej do tego podejść.
Refleksologia – czym jest i jak ją stosować?
/
Refleksologia – czym jest i jak ją stosować?
Czy wiesz, czym jest refleksologia? Oto podstawowe informacje o tej kontrowersyjnej nauce.