Na czym polega akupunktura twarzy?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Akupunktura twarzy w salonie kosmetycznym? Dla niektórych jest kontrowersyjna, inni zaś korzystają z niej regularnie i chwalą jej efekty. Sprawdź, na czym polega i dowiedz się, czy jest bezpieczna.

Akupunktura twarzy – zalety

Akupunktura wywodzi się z medycyny chińskiej. Jeszcze do niedawna można było z niej korzystać jedynie w gabinetach medycyny naturalnej, obecnie zaś zabieg akupunktury twarzy znajdziemy też w salonach kosmetycznych. Dostępność zabiegu podniosła jego popularność. Coraz więcej osób regularnie korzysta z akupunktury twarzy i jest zadowolona z jej efektów.

Na co zatem można liczyć, jeśli regularnie korzystamy z tego zabiegu? Poprawa mikrokrążenia, przywrócenie równowagi i redukcja stresu to główne zalety akupunktury. Młodszy i bardziej promienny wygląd skóry jest tak naprawdę efektem ubocznym powyższych zalet. Akupunktura działa zatem na przyczynę złego wyglądu skóry (np. stres, złe krążenie), nie redukuje samych skutków, jak większość zabiegów kosmetycznych. Dlatego regularne korzystanie z akupunktury twarzy daje długotrwałe i widoczne na pierwszy rzut oka efekty.

Dla kogo zabieg akupunktury twarzy?

Akupunktura twarzy, choć jest mało inwazyjnym zabiegiem, nie jest odpowiednia dla każdej osoby. Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz poddać się akupunkturze twarzy, poradź się swojego lekarza. Z pewnością jednak z tego zabiegu nie powinny korzystać kobiety w ciąży, osoby chorujące na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, aktywny trądzik, a także osoby z dużą liczbą znamion oraz osoby zmagające się z nadmiernym stresem (ci ostatni mogą za to udać się na zabieg refleksologii).

Zaleca się, by kobiety przychodziły na zabieg w pierwszej połowie cyklu menstruacyjnego, kiedy mają większą odporność na ból. Osoby przeprowadzające zabieg akupunktury podkreślają, że w drugiej połowie cyklu skóra u niektórych kobiet jest mocno napięta i igły mogą z niej wypadać.

Akupunktura twarzy – na czym polega zabieg?

Akupunktura twarzy wydaje się wielu osobom nieco przerażająca. Osoba, która poddaje się zabiegowi, leży, a w jej twarz są wbite igły – dla niektórych jest to zatrważający widok. W gruncie rzeczy nie ma się jednak czego bać. Igła, której używa się do zabiegu, jest cieniutka i wbija się ją na głębokość jedynie około 3 mm. To, w jaki sposób wbija się igły, wyznaczają meridany, czyli punkty energetyczne, które są wskazówką, w jakim kierunku należy nakłuwać skórę. Zabieg akupunktury rozpoczyna się od środka twarzy, po czym przechodzi się do wbicia igieł w kąciki ust, w nos i jego okolice, kąciki oczu, policzki i na końcu w czoło. 

Czy akupunktura twarzy boli? Osoby poddające się zabiegowi odczuwają ból, ale tylko podczas wbijania igieł w bardziej wrażliwych miejscach (np. w okolicach nosa). Jednak ból szybko mija i tuż po wbiciu igieł większość osób odczuwa błogi relaks.

Jak długo igły pozostają wbite w twarz? Zazwyczaj około 20 minut. Osoba poddająca się zabiegowi leży wówczas wygodnie na leżance i relaksuje się.

Co ciekawe, po wyjęciu igieł z twarzy na skórze zazwyczaj nie ma żadnych dużych śladów. Skóra jest lekko zarumieniona, a powstałe podczas zabiegu niewielkie urazy mechaniczne uruchamiają procesy naprawcze, pobudzają organizm do produkcji kolagenu i elastyny. W skórze produkowane jest więcej komórek macierzystych oraz substancji odżywczych, a to w dłuższej perspektywie czasu znacząco poprawia jej wygląd.

Zdj. główne: Katherine Hanlon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Grafika reklamowa jako jedna z form promowania firmy
/
Grafika reklamowa jako jedna z form promowania firmy
Szukasz sposobu na wypromowanie swojej firmy? Zainwestuj w grafikę reklamową, dzięki której Twoja firma zaistnieje w świadomości klientów!
W 2021 roku stawiasz na naukę języka? Weź udział w kursie
/
W 2021 roku stawiasz na naukę języka? Weź udział w kursie
Chcesz rozwinąć swoje kompetencje językowe? Weź udział w bezpłatnym webinarze.
Jak oszczędzać na zakupach spożywczych? Praktyczne sposoby na zmniejszenie wydatków
/
Jak oszczędzać na zakupach spożywczych? Praktyczne sposoby na zmniejszenie wydatków
Zakupy spożywcze to stały wydatek w naszym budżecie. Jednak, z pomocą kilku prostych trików, można zaoszczędzić pieniądze podczas robienia zakupów w sklepie spożywczym. W tym artykule przedstawiamy najlepsze sposoby na oszczędzanie podczas zakupów spożywczych.