Najciekawsze podcasty w Internecie

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Podcasty stają się coraz bardziej popularne. Można nazwać je audycjami w postaci dźwięku, podczas których twórcy – zarówno amatorzy, jak i zawodowcy – dzielą się swoimi przemyśleniami na różne tematy. W sieci możemy znaleźć podcasty związane z konkretną branżą. Wielu autorów prowadzi swoje podcasty na zasadzie luźnych pogadanek na tematy osobiste, zawodowe i społeczne.

Podcasty podzielone są na poszczególne tematy, dlatego każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Można ich słuchać podczas jazdy samochodem lub przy okazji wykonywania prac domowych. W przeciwieństwie do radia, podcasty można w każdej chwili zatrzymać, co daje nam znacznie większą swobodę w ich odbiorze.

Lepiej teraz – Radosław Budnicki

Ten podcast na pewno pomoże wszystkim tym osobom, które szukają równowagi, a także chcą żyć pełniej. Autor w swoich audycjach wskazuje ciekawe rozwiązania, dzięki którym przestaniemy obarczać innych za swoje porażki i lepiej przeanalizujemy swoje życie. Jest również propagatorem filozofii stoickiej oraz minimalizmu. Oprócz samych nagrań autora, wśród podcastów znajduje się mnóstwo wywiadów z ciekawymi osobami, które mogą zainspirować nas do zmian.

Finanse Bardzo Osobiste – Marcin Iwuć

Temat pieniędzy w naszej kulturze niestety nadal jest tematem tabu. Marcin Iwuć w swoim podcaście próbuje go nieco odczarować. Posłuchasz zarówno o oszczędzaniu, jak i planowaniu swoich działań i mądrym inwestowaniu. Nie brakuje również wywiadów z ludźmi biznesu oraz tymi, którzy osiągnęli sukces zawodowy. Znając ich historię, na pewno lepiej zrozumiesz, na czym polega mądre zarządzanie czasem i środkami.

Tutaj Jest (NIE)Idealnie – Anna Chomiak

Podcast dotyczy głównie problemu empatii, ale również relacji międzyludzkich. Porusza takie tematy jak: odpowiednia komunikacja, empatia, stawianie granic, zrozumienie postaw i myśli drugiego człowieka. W dobie trudnych decyzji oraz wielu restrykcji coraz częściej wokół nas widać ludzi nieuprzejmych czy rozładowujących swój gniew na postronnych osobach. Podcasty Anny Chomiak wyjaśniają, jak się komunikować oraz jak się bronić przed złą energią i toksycznymi osobami. 

Mała Wielka Firma – Marek Jankowski

Jeśli chcesz otworzyć własną firmę, ale nie wiesz od czego zacząć, to podcast Marka Jankowskiego na pewno odpowie na wiele Twoich pytań. Wśród luźnych przemyśleń na temat przedsiębiorczości, znaleźć można również bardzo konkretne rady dotyczące prowadzenia firmy, zarządzania jej finansami czy też wywiady z ludźmi sukcesu. To solidna dawka wiedzy, która na pewno przyda się podczas walki o własne marzenia i niezależność.

Z Pasją o Mocnych Stronach – Dominik Juszczyk

Szukając swoich talentów i mocnych stron, na pewno warto posłuchać podcastu Dominika Juszczyka. Ma bardzo pozytywne nastawienie oraz zachęca do poszukiwania wiary we własne możliwości. Mając niskie poczucie własnej wartości, na pewno nie uda Ci się odnieść sukcesu. Dzięki temu podcastowi odnajdziesz swoje pasje i mocne strony.  

Elite Mentality – Cyprian Majcher

Cyprian Majcher jest właścicielem i headcoachem CrossFit Ursynów. Stworzył bardzo ciekawą serię podcastów, które wspierają rozwój mentalny i fizyczny. W swoich nagraniach dzieli się ciekawymi radami dotyczącymi zdrowego stylu życia oraz odpowiednich treningów, dostosowanych do naszych możliwości. Szukając inspiracji do zmian w życiu oraz polepszeniu swojej wydolności, warto znaleźć serię podcastów stworzonych przez Cypriana. Wartościową wiedzę znajdą tutaj zarówno osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie, jak również ci, którzy są stałymi bywalcami siłowni. 

Gdzie można znaleźć podcasty?

Wyżej wymienione podcasty oraz inne ciekawe nagrania różnych twórców można znaleźć na:

  • Spotify,
  • iTunes,
  • Google Podcast,
  • RadioPublic,
  • Pocket Casts,
  • Breaker. 

Można także pobrać darmową aplikację PodcastGo, która dostępna jest na system Android.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Balans między pracą a życiem osobistym: klucz do szczęścia zawodowego i prywatnego
/
Balans między pracą a życiem osobistym: klucz do szczęścia zawodowego i prywatnego
Odkryj, jak wyważenie pracy i życia osobistego może przynieść Ci szczęście, zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Pozwól, że pokażemy Ci jak.
Psychoterapia – na czym polega?
/
Psychoterapia – na czym polega?
Czym jest psychoterapia, na czym polega i kiedy warto po nią sięgnąć? O tym właśnie opowiadamy w tym artykule.
Trzy ćwiczenia, które warto wykonywać rano
/
Trzy ćwiczenia, które warto wykonywać rano
Poznaj aktywności fizyczne, które szybko pobudzą twój organizm po długiej nocy!