Salsa dla pięknej sylwetki i nie tylko!

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Salsa jest wspaniałym tańcem latynoamerykańskim, który narodził się w latach 40. XX wieku. Do dziś kobiety ją uwielbiają. Jeśli jeszcze nie wiesz, czy to taniec dla Ciebie, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Salsa – rozkosz dla ciała i duszy

Ten piękny taniec wywodzi się z krajów latynoskich. Nic więc dziwnego, że jest przeznaczony dla osób poszukujących akceptacji dla swojego ciała. Dzięki salsie można zrozumieć ruch, wczuć się w muzykę, a także wydobyć z siebie 100% seksapilu.

Taniec opiera się na ruchach biodrami oraz nogami. Kroki są dość proste i w salsie solo poruszamy się głównie do przodu. Ważna jest sylwetka – lekko ugięte nogi oraz rozkołysane biodra, które nadają rytm podczas tańca. Co ważne, taniec nie jest trudny, ponieważ podstawowy układ opiera się na zsynchronizowaniu kroków z ruchem bioder. Salsa fantastycznie kształtuje poczucie rytmu oraz wyzwala kobiecą energię. Również w parach salsa potrafi być niezwykle zmysłowa.

Plesni Centar Mimbao – AMAZING SALSA Dance With Most Beautiful Sunset View!

Jakie korzyści może dać Ci tańczenie salsy?

Salsa jest tańcem bardzo odważnym, ale również zmysłowym. Pokazuje, jak wczuć się we własne ciało oraz sprawić, by było ono podatne na każdy nasz ruch. Ten taniec może sprawić wiele radości, satysfakcji, a przede wszystkim na pewno rozbudzi w nas namiętność, pasję oraz kobiecość. Tańcząc salsę, wyzwalasz kobiecość i seksapil – powolne poruszanie biodrami oraz górną częścią ciała sprawia, że z kroku na krok pozbywasz się swoich obaw i kompleksów.

Salsa to również pasja i ruch, który angażuje całe ciało. Na pewno po godzinnym tańcu odczujesz mięśnie. Pracują zwłaszcza nogi, które muszą być praktycznie cały czas ugięte, ale również biodra oraz ręce, które przy każdym kroku ruszają się na boki oraz do przodu. Będzie to więc idealne i wyjątkowo przyjemne ćwiczenie. Sprawdzi się jako zamiennik aerobiku, który dla wielu kobiet jest bardzo monotonny. Niestety wiele pań nie może również uczestniczyć w zajęciach ze stepu ze względu na duże obciążenie dla kolan. W salsie z kolei ruchy są bardzo miękkie i wystudiowane. W lekcjach salsy mogą uczestniczyć praktycznie wszystkie panie, bez względu na wagę czy wiek. Za drzwiami sali tworzą swój świat, który akceptuje ich kobiecość i sprawia, że mogą w bardzo przyjemny i pożyteczny sposób gubić zbędne kilogramy oraz rzeźbić sylwetkę. Godzina rytmicznej salsy pomoże ci spalić nawet 600 kcal!

Dzięki salsie poczujesz również swój rytm. Łączy ona synchroniczne ruchy nóg i górnej części ciała. Każdy krok łączy się z przesunięciem bioder i ręki w określonym kierunku. Duża rytmiczność i powtarzalność tańca sprawia, że nie jest trudny do nauczenia. Po „załapaniu” podstaw na kolejnych zajęciach możesz po prostu szlifować swoje umiejętności i sprawiać, że ruchy staną się bardziej płynne i seksowne.

Czy salsę można tańczyć w parach?

Tak! Salsa jest idealnym tańcem również dla par. Istnieje odmiana – salsa typu New York – tańczona w parach. Charakteryzuje się żywiołowością oraz niezwykłą energią. Występują w niej również piruety. Jest bardzo widowiskowa, dlatego często tancerze wykorzystują ten styl na turniejach.

MySalsaHome – Dance to feel it. – Gloria Estefan – Conga | Salsa Dance Choreography by Daniel Rosas

Czy do salsy potrzebny jest profesjonalny kurs taneczny?

Salsę można trenować samodzielnie również w domu. Istnieje wiele ciekawych filmów instruktażowych w internecie, dzięki którym poznasz pierwsze kroki. Jeśli nie jesteś do końca pewna swoich umiejętności, możesz pójść na zajęcia grupowe, prowadzone w wielu szkołach tańca. Instruktorzy podpowiedzą Ci, jak wykonywać dany ruch oraz kroki, by całe ciało, w tym biodra, poddały się latynoskiemu rytmowi. Po pierwszych zajęciach możesz powrócić do szlifowania nabytych umiejętności w domu. Może również Twój partner lub partnerka dadzą się porwać muzyce i zaczną ćwiczyć razem z Tobą.

Czy salsę tańczy się na obcasach?

Dla początkujących wystarczą jedynie baletki lub sportowe buty o miękkiej podeszwie. Osoby bardziej zaawansowane mogą zakupić buty do tańca na niewielkim obcasie. Sprawi on, że sylwetka będzie bardziej wyprostowana, a obcas znacznie ułatwi ruch biodrami. Trochę wyższe buty dodają nam również nieco seksapilu.

Fot. Anna Tarazevich/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zestresuj stres i odblokuj się na wszystkich poziomach – warsztaty online
/
Zestresuj stres i odblokuj się na wszystkich poziomach – warsztaty online
Dowiedz się, jak skutecznie walczyć ze stresem dzięki warsztatom online!
Jak dopasować eleganckie obuwie do jesiennych stylizacji – sekrety modnych kobiet
/
Jak dopasować eleganckie obuwie do jesiennych stylizacji – sekrety modnych kobiet
Odkryj sekrety dopasowywania eleganckiego obuwia do jesiennych stylizacji, które zdradzają modne kobiety. W artykule zyskasz inspiracje, jak wyróżnić się dzięki unikalnym połączeniom.
Dlaczego dieta pudełkowa jest idealna dla osób prowadzących intensywny tryb życia
/
Dlaczego dieta pudełkowa jest idealna dla osób prowadzących intensywny tryb życia
Zbadaj jak dieta pudełkowa może się wpisać w twój szybki styl życia. Dowiedz się, skąd bierze się jej popularność i jakie korzyści niesie dla zdrowia i wygody.