Poznaj 7 pozytywnych nawyków szczęśliwych ludzi

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czy istnieje przepis na szczęście? Prawdopodobnie dla każdego wyglądałby on inaczej. W formę przepisu możemy jednak ująć pozytywne nawyki osób, które wiodą szczęśliwe życie. Poznaj je już teraz i wprowadź w swoją codzienność!

Czym jest szczęście? Wśród prób definicji tego pojęcia psycholodzy wskazują między innymi na: zadowolenie z życia, pozytywne emocje, poczucie sensu i spełnienia. Jak osiągnąć szczęście? Dla każdego droga do niego może wyglądać nieco inaczej, jednak dzięki psychologii wiemy, że istotną rolę w dążeniu do spełnienia marzeń, planów i celów mają nasze codzienne nawyki. Jeżeli chcesz wieść szczęśliwe życie, przyjrzyj się nawykom szczęśliwych osób.

Dlaczego nawyki mają tak duże znaczenie?

W głośnej ostatnio książce „Siła nawyku” Charles Duhigg udowadnia nam, jak ogromny wpływ na nasze życie mają codzienne, nawet najdrobniejsze nawyki. Wskazuje też na istotny fakt, że nawyki nie są przeznaczeniem – to znaczy, że możemy je zmieniać, a wraz ze zmianą nawyków zmieni się i nasze życie. Jakie nawyki charakteryzują osoby szczęśliwe? Zobacz i spróbuj wprowadzić je do swojej codzienności.

1. Życzliwość jest moją wizytówką

Szczęśliwi ludzie odnoszą się do innych z życzliwością, skupiają się na tym, co dobre i wolą mówić o innych w pozytywny sposób. Życzliwość jest zaraźliwa, a tworząc pozytywne relacje, budujemy wokół siebie sprzyjające zadowoleniu otoczenie.

2. Widzę wyzwania, a nie problemy

Trudności i komplikacje pojawiają się w życiu każdego z nas. Nie muszą one jednak burzyć naszego szczęścia, czy też stać mu na drodze. Szczęśliwi ludzie, zamiast postrzegać przeciwności jako problemy, patrzą na nie jak na wyzwania, pewni tego, że są w stanie znaleźć sposoby, aby im sprostać.

3. Wdzięczność nie jest mi obca

Istotną cechą szczęśliwych ludzi jest to, że potrafią docenić to, co mają. Wdzięczność jest częstym uczuciem u szczęśliwego człowieka. Skupianie się na tym, co w naszym życiu dobre, pomaga budować pozytywny nastrój i optymizm.

4. Nie przejmuję się drobiazgami

Szczęśliwy człowiek nie rozpamiętuje potknięć, błędów czy małych porażek – umie wyciągać z nich lekcje i nie traktuje ich jako determinujące jego życie wydarzenia. Nieistotne kłótnie czy sprawy, które nie mają większego wpływu na nasze życie, nie zabierają wiele czasu i uwagi szczęśliwego człowieka.

5. Jestem obecna tu i teraz

Szczęśliwy człowiek nie tkwi w przeszłości ani nie zatraca się w fantazjach o tym, co może się zdarzyć. Jest obecny tu i teraz, uważny i gotowy zaangażować swoje siły w to, co może zrobić dzisiaj. Cieszy się chwilą, którą przeżywa. Stara się robić to, co lubi, co sprawia mu przyjemność i czerpie z tego radość.

6. Dobrze się odżywiam i jestem aktywna

Jesteś tym, co jesz – zatem jedz to, co dobre. Szczęśliwi ludzie dbają o to, aby ich ciało było w dobrej kondycji, to znaczy, dostarczają mu tego, czego potrzebuje i co dobrze smakuje. Poza tym wiedzą, że w zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego pamiętają o regularnej aktywności fizycznej.

7. Wiem, że nie wszystko jest pod moją kontrolą

Ludzie, którzy są zadowoleni ze swojego życia, wiedzą, że nie są w stanie kontrolować wszystkiego. Rzeczy, na które nie mają wpływu, potrafią przyjąć ze spokojem i iść dalej, skupiając się na tym, co jest w ich zasięgu.

Zdj. główne: Priscilla Du Preez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mniej znaczy więcej – jak być eko we współczesnym świecie? – webinarium
/
Mniej znaczy więcej – jak być eko we współczesnym świecie? – webinarium
Popularna blogerka z zakresu zero waste podpowie, jak wprowadzić jego zasady do swojego życia.
Ubrania sportowe dopasowane do aktywności fizycznej
/
Ubrania sportowe dopasowane do aktywności fizycznej
Z roku na rok można obserwować, jak coraz większa liczba osób dostrzega zalety aktywności sportowej. To fakt, że zwiększona dawka ruchu niesie ze sobą ogromne korzyści dla zdrowia.
Jak radzić sobie z samotnością?
/
Jak radzić sobie z samotnością?
Samotność jest nazywana chorobą XXI wieku. Często z jej powodu cierpią osoby młode. Jak nie dać się samotności i co zrobić, by nie dokuczała tak mocno?