Najnowsze badania pokazują, że co trzeci Amerykanin mierzy się z „poważną samotnością”

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Raport „Loneliness in America: How the Pandemic Has Deepened an Epidemic of Loneliness and What We Can Do About It” wykazał, że w grupach najbardziej dotkniętych problemem samotności znajdują się osoby w wieku 18-25 lat oraz matki samodzielnie wychowujące dzieci.

Badanie przeprowadzono na 950-osobowej grupie reprezentacyjnej, która obejmowała pełnoletnich obywateli z różnych częścią Stanów Zjednoczonych. Z rozmów z ankietowanymi wynikało, że „poważną samotność” doskwierającą nieustannie w czasie 4 poprzedzających badanie tygodni odczuwało 36% wszystkich uczestników. Aż 61% z nich to osoby w wieku 18-25, a ponad połowę stanowią samotne matki z małymi dziećmi. Opublikowane dane jednoznacznie wskazują, że to właśnie te grupy społeczne odczuwają największe trudności z przyzwyczajeniem się do sytuacji pandemii koronawirusa w USA, a nie jak powszechnie się przyjęło osoby w podeszłym wieku.

Making Caring Common

Organizacja, która przygotowała wyjątkowy raport na co dzień zajmuje się pomocą społeczną, wyrównywaniem szans dzieci z biedniejszych rodzin, edukacją oraz promocją zdrowia psychicznego. Problem samotności w czasie pandemii to temat, którym MCC zajmuje się od czasu pierwszego lockdownu. Dzięki specjalnym liniom telefonicznym, programom edukacyjnym oraz kampaniom społecznym pomaga osobom zmagającym się z przykrą dolegliwością.

Fot. Nathan Cowley/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym
/
Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym
Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym jest jednym z najstarszych i najpowszechniejszych podejść do terapii psychologicznej. Ten nurt opiera się na założeniu, że nasze myśli, uczucia i zachowania są wynikiem konfliktów i traum, które doświadczyliśmy w przeszłości. W tym artykule przedstawimy, czym jest psychoterapia w nurcie psychodynamicznym, jak działa, jakie są założenia teoretyczne oraz jakie korzyści wynikają z jej stosowania.
Jakich pytań możesz się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej?
/
Jakich pytań możesz się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej?
Chcesz zacząć przygodę z bieganiem? Dowiedz się, jakie buty będą najlepsze dla Ciebie!
Kraków – polska stolica kultury
/
Kraków – polska stolica kultury
Kraków to duże, pełne historii, zabytków i tradycji miasto, które wzbudza zachwyt nie tylko w turystach, ale także w swoich własnych mieszkańcach.