Najnowsze badania pokazują, że co trzeci Amerykanin mierzy się z „poważną samotnością”

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Raport „Loneliness in America: How the Pandemic Has Deepened an Epidemic of Loneliness and What We Can Do About It” wykazał, że w grupach najbardziej dotkniętych problemem samotności znajdują się osoby w wieku 18-25 lat oraz matki samodzielnie wychowujące dzieci.

Badanie przeprowadzono na 950-osobowej grupie reprezentacyjnej, która obejmowała pełnoletnich obywateli z różnych częścią Stanów Zjednoczonych. Z rozmów z ankietowanymi wynikało, że „poważną samotność” doskwierającą nieustannie w czasie 4 poprzedzających badanie tygodni odczuwało 36% wszystkich uczestników. Aż 61% z nich to osoby w wieku 18-25, a ponad połowę stanowią samotne matki z małymi dziećmi. Opublikowane dane jednoznacznie wskazują, że to właśnie te grupy społeczne odczuwają największe trudności z przyzwyczajeniem się do sytuacji pandemii koronawirusa w USA, a nie jak powszechnie się przyjęło osoby w podeszłym wieku.

Making Caring Common

Organizacja, która przygotowała wyjątkowy raport na co dzień zajmuje się pomocą społeczną, wyrównywaniem szans dzieci z biedniejszych rodzin, edukacją oraz promocją zdrowia psychicznego. Problem samotności w czasie pandemii to temat, którym MCC zajmuje się od czasu pierwszego lockdownu. Dzięki specjalnym liniom telefonicznym, programom edukacyjnym oraz kampaniom społecznym pomaga osobom zmagającym się z przykrą dolegliwością.

Fot. Nathan Cowley/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie ubranka mogą przydać się psom w zimę?
/
Jakie ubranka mogą przydać się psom w zimę?
Mróz i śnieg nie tylko ludziom sprawia dyskomfort. Psiaki podczas spacerów również marzną i mokną. Zobacz, w jaki sposób możesz zadbać o komfort termiczny swojego pupila zimą!
Afirmacja – jak ją stosować na co dzień?
/
Afirmacja – jak ją stosować na co dzień?
Chcesz poznać tajniki afirmacji? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czym jest i jak ją stosować na co dzień.
Salsa dla pięknej sylwetki i nie tylko!
/
Salsa dla pięknej sylwetki i nie tylko!
Salsa jest wspaniałym tańcem, który łączy w sobie kobiecość i magnetyzm. Sprawdź koniecznie, czemu warto ją trenować!