Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

23 lutego to dzień, w którym psycholodzy i psychiatrzy na całym świecie zwiększają świadomość społeczeństwa na temat leczenia oraz zapobiegania depresji.

Światowa Organizacja zdrowia stworzyła prognozę, według której do 2030 roku depresja ma być wiodącą przyczyną śmierci w krajach wysokorozwiniętych. Problem schorzeń psychicznych szczególnie się zwiększył poprzez dodatkowe obciążenie pandemią koronawirusa, nałożonymi obostrzeniami, kwarantanną i zakazem spotykania się z najbliższymi. W Polsce recepty na leki antydepresyjne wykupuje obecnie prawie 4 miliony osób, a liczba samobójstw na przestrzeni ostatnich 7 lat wzrosła o 40%. Akcje mające na celu uświadamianie zagrożenia i przełamywanie atmosfery tabu wokół choroby są wyjątkowo potrzebne.

Gdzie szukać pomocy?

W ramach realizacji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją można wziąć udział w licznych wykładach, konferencjach, spotkaniach oraz rozmowach. Szukając pomocy należy również pamiętać o czynnej całą dobę infolinii Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod numerem telefonu 800 70 2222.

fot. Anthony Tran/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zabawki mogą wpłynąć na rozwój dziecka?
/
Jakie zabawki mogą wpłynąć na rozwój dziecka?
Zastanawiasz się, jakie zabawki mogą wpłynąć na rozwój dziecka? Oto nasze propozycje!
Wielkanocna podróż ze smakiem – warsztaty kulinarne ONLINE
/
Wielkanocna podróż ze smakiem – warsztaty kulinarne ONLINE
Weź udział w warsztatach kulinarnych i zaskocz wszystkich nowymi pomysłami na wielkanocne przysmaki.
Jak wybrać idealny wózek dziecięcy dla twojego malucha?
/
Jak wybrać idealny wózek dziecięcy dla twojego malucha?
Szukasz idealnego wózka dla swojego dziecka? Poznaj kryteria, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru wózka dziecięcego, aby zapewnić swojemu maluchowi bezpieczeństwo i komfort.