Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

23 lutego to dzień, w którym psycholodzy i psychiatrzy na całym świecie zwiększają świadomość społeczeństwa na temat leczenia oraz zapobiegania depresji.

Światowa Organizacja zdrowia stworzyła prognozę, według której do 2030 roku depresja ma być wiodącą przyczyną śmierci w krajach wysokorozwiniętych. Problem schorzeń psychicznych szczególnie się zwiększył poprzez dodatkowe obciążenie pandemią koronawirusa, nałożonymi obostrzeniami, kwarantanną i zakazem spotykania się z najbliższymi. W Polsce recepty na leki antydepresyjne wykupuje obecnie prawie 4 miliony osób, a liczba samobójstw na przestrzeni ostatnich 7 lat wzrosła o 40%. Akcje mające na celu uświadamianie zagrożenia i przełamywanie atmosfery tabu wokół choroby są wyjątkowo potrzebne.

Gdzie szukać pomocy?

W ramach realizacji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją można wziąć udział w licznych wykładach, konferencjach, spotkaniach oraz rozmowach. Szukając pomocy należy również pamiętać o czynnej całą dobę infolinii Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod numerem telefonu 800 70 2222.

fot. Anthony Tran/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Techniki radzenia sobie ze stresem w pracy
/
Techniki radzenia sobie ze stresem w pracy
Jeśli stres wywołany pracą jest zbyt silny i przestajesz sobie z nim radzić, nie bagatelizuj tego. Poznaj techniki radzenia sobie ze stresem w pracy!
Jak znaleźć swoją drugą połowę, czyli o psychologii randki
/
Jak znaleźć swoją drugą połowę, czyli o psychologii randki
Czu szukając drugiej połówki kierować się głową, czy sercem? Sprawdź, co randkowaniu z naukowego punktu widzenia sądzą eksperci.
Czy warto skorzystać z usług doradcy zawodowego?
/
Czy warto skorzystać z usług doradcy zawodowego?
Twoja kariera nie chce ruszyć z miejsca, a może chcesz zmienić zawód? Koniecznie sprawdź, dlaczego warto wybrać się do doradcy zawodowego!