Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

23 lutego to dzień, w którym psycholodzy i psychiatrzy na całym świecie zwiększają świadomość społeczeństwa na temat leczenia oraz zapobiegania depresji.

Światowa Organizacja zdrowia stworzyła prognozę, według której do 2030 roku depresja ma być wiodącą przyczyną śmierci w krajach wysokorozwiniętych. Problem schorzeń psychicznych szczególnie się zwiększył poprzez dodatkowe obciążenie pandemią koronawirusa, nałożonymi obostrzeniami, kwarantanną i zakazem spotykania się z najbliższymi. W Polsce recepty na leki antydepresyjne wykupuje obecnie prawie 4 miliony osób, a liczba samobójstw na przestrzeni ostatnich 7 lat wzrosła o 40%. Akcje mające na celu uświadamianie zagrożenia i przełamywanie atmosfery tabu wokół choroby są wyjątkowo potrzebne.

Gdzie szukać pomocy?

W ramach realizacji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją można wziąć udział w licznych wykładach, konferencjach, spotkaniach oraz rozmowach. Szukając pomocy należy również pamiętać o czynnej całą dobę infolinii Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod numerem telefonu 800 70 2222.

fot. Anthony Tran/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mindfulness Day – weź udział w niezwykłym wydarzeniu!
/
Mindfulness Day – weź udział w niezwykłym wydarzeniu!
Bezpłatne warsztaty spodobają się miłośnikom techniki mindfulness.
Przewodnik po korzyściach i wyzwaniach diety keto dla zajętych profesjonalistów
/
Przewodnik po korzyściach i wyzwaniach diety keto dla zajętych profesjonalistów
Poznaj korzyści i wyzwania diety keto dla biznesmenów i profesjonalistów prowadzących aktywny tryb życia. Zrozum, jak ketogeniczny plan żywieniowy wpływa na zdrowie, wydajność i jakość życia.
Jak unikać alergenów? – porady dla osób z alergią
/
Jak unikać alergenów? – porady dla osób z alergią
Alergie są coraz powszechniejsze w dzisiejszych czasach, ale istnieją sposoby, aby minimalizować narażenie na alergeny. W tym artykule przedstawimy kilka prostych porad dla osób z alergią, które pomogą unikać alergenów w codziennym życiu.