10 kroków do bardziej szczęśliwego życia

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Życie w dzisiejszych czasach jest szybkie i nie zawsze szczęśliwe. Doskwiera nam brak chęci zmiany swojego życia na lepsze. Przychodzimy z pomocą i prezentujemy 10 kroków do pełni szczęścia!

Krok 1. Od środka

Walka o Twoje szczęście powinna się zacząć od najprostszych rzeczy. Takich jak na przykład picie dużej ilości wody czy zdrowe odżywianie. Postaraj się jeść zbilansowane, przygotowane z sercem posiłki. Próbuj nowych potraw i poznawaj kuchnie świata.

Krok 2. Przede wszystkim JA, czyli dbanie o siebie

Centrum naszego życia stanowimy my sami. Warto więc przede wszystkim myśleć o sobie. Nie chodzi tu o egoizm! Nie chodzi tu także o zamykanie się na potrzeby innych ludzi. Nie staniesz się nawet w 1% gorszym człowiekiem, jeśli postawisz swoje zdrowie psychiczne na pierwszym miejscu. Nie musisz oddawać się innym w 100%. Bycie dobrym człowiekiem zaczyna się od dbania o siebie. Nie będziesz pomocą dla innych, jeśli Twoja psychika jest w rozsypce, a zdrowie kuleje. Pamiętaj; zdrowa psychika to zdrowe ciało.

Pamiętaj, że życie jest jedno i to Ty je musisz przeżyć – warto czerpać z niego pełnymi garściami, oczywiście nie krzywdząc przy tym innych. Znajdź czas na poznanie siebie, być może odkryjesz nowe, pasjonujące pasje?

Krok 3. Strefa komfortu?

Wychodzenia ze swojej strefy komfortu jest nadzieją na podjęcie nowych wyzwań i pokonanie swoich leków. Jednak nie zawsze całkowite zerwanie z rutyną i ucieczka w nieznane będzie dla każdego odpowiednie. Wychodzenie ze swojej strefy komfortu nie jest konieczne, jeśli sami nie czujemy potrzeby zmian. Jeżeli jesteśmy szczęśliwi, robiąc to, co robimy do tej pory i żyjąc tam, gdzie żyjemy, nie musimy drastycznie zmieniać swojego życia i opuszczać własnej strefy komfortu. Czasem do pełni szczęścia potrzeba niewielkich, drobnych poprawek do tego, co już mamy.  

Krok 4. Prawo przyciągania

Przyjęło się stwierdzenie, że przyciągamy to, czego się boimy. A zazwyczaj boimy się negatywnych, stresujących sytuacji, przyciągamy więc właśnie takie emocje. Pamiętaj, że zamartwianie się i ciągłe rozmyślanie jeszcze nikogo nie zaprowadziło na ścieżkę prowadzącą do sukcesu. Warto więc skupiać się na tych pozytywnych aspektach życia. Dobrym sposobem osiągania szczęśliwego życia jest także jego wizualizacja; wyobrażaj sobie, jak to życie ma wyglądać ze szczegółami i stawiaj sobie cele, które musisz zrealizować, aby żyć, tak jak marzysz. 

Krok 5. Po prostu się wysypiaj

To tak wiele i tak niewiele zarazem. Sen to podstawa, a człowiek wyspany to człowiek wypoczęty i energiczny. Sen bezpośrednio wpływa na kreatywność, wydolność organizmu, a także na zdrowie. Jeśli więc chcesz wieść szczęśliwe i zdrowe życie, koniecznie zwróć większą uwagę na to, jak długo śpisz i czy Twój sen jest zdrowy.

Krok 6. Balans

Szczęśliwe życie to życie w symbiozie ze wszystkimi jego aspektami. Nie skupiaj się tylko na pracy czy rodzinie. Postaraj się w równym stopniu poświęcać swój czas i uwagę na tworzenie zdrowych relacji międzyludzkich, wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery, czy rozwijanie swoich pasji (one także są bardzo ważne!). Poświęcaj także czas na odpoczynek czy tak zwane nicnierobienie.

Krok 7. Cel

To najtrudniejszy krok. Znajdź swoje przeznaczenie w świecie. Może Twoim zadaniem jest niesienie pomocy? A może jesteś artystą i Twoim przeznaczeniem jest tworzenie, pisanie czy śpiewanie? Czas to odkryć!

Krok 8. Ciekawość

Ciągły rozwój zabije Twoją nudę. Bądź ciekawy świata, dociekaj i ucz się nowych rzeczy. Doskonal także to, co już umiesz. Szczęśliwy człowiek to człowiek, który się nie nudzi. Pamiętaj o tym.

Krok 9. Działania nie słowa

Powodzenie każdego planu zależy od Twojej determinacji. Żaden plan nie zrealizuje się sam. Potrzeba Twojego działania. Nie rozmyślaj za dużo o tym czego dokonasz, zacznij działać!

Krok 10. Wdzięczność

Nie spoczywaj na laurach, ale czuj wdzięczność do samego siebie za to, co już udało Ci się osiągnąć. Postaraj się także oddawać dobro, które do Ciebie przyszło. Pamiętaj, że dzielenie się jest dobre 😉

Zdj. główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gabinet weterynarza – jak i w co go wyposażyć?
/
Gabinet weterynarza – jak i w co go wyposażyć?
Co powinno się znaleźć w Twojej lecznicy? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.
Suplementy dla koni – Klucz do zdrowia i pełnej wydajności
/
Suplementy dla koni – Klucz do zdrowia i pełnej wydajności
Czy chcesz zapewnić swojemu koniowi najlepszą opiekę? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie suplementy mogą przynieść korzyści Twojemu końskiemu towarzyszowi.
Jak rozwijać w sobie asertywność? Podpowiadamy!
/
Jak rozwijać w sobie asertywność? Podpowiadamy!
Asertywność to cecha ważna w codziennym życiu. Czy wiesz, jak ją w sobie wypracować?