Kursy i szkolenia – szansa na efektywne przebranżowienie?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Żałujesz wyboru zawodu, ale obawiasz się, że nie masz szansy na przebranżowienie? Nic straconego. Udział w kilku szkoleniach to czasem wszystko, czego potrzebujesz, do zaczęcia nowego rozdziału w życiu.

Czy kursy są tego warte?

Kursy i szkolenia przyuczające do konkretnego zawodu z pewnością dadzą Ci wiele, o ile nauczą Cię praktycznych umiejętności. W dobie Internetu nawet nauczanie prowadzone zdalnie może pomóc Ci ze zdobyciem wiedzy, często podpartej odpowiednim certyfikatem, którą potem możesz przełożyć na swój zawód.

Z łatwością znajdziesz w swojej okolicy lub online kursy przygotowujące albo do konkretnego zawodu, albo mające Cię nauczyć jednej konkretnej umiejętności, którą pochwalisz się w CV. Przykładem tego drugiego typu szkolenia są chociażby kursy poświęcone programowaniu czy tworzeniu grafiki w Adobe Illustrator.

No dobrze, wyjaśniliśmy sobie, że kursy są warte Twojego zachodu. Ale skąd masz wiedzieć, jakie umiejętności przydadzą Ci się na rynku pracy?

Spokojnie. Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Fot. fizkes/Adobe Stock

Programowanie to zawód przyszłości

Wraz z rozwojem technologii, programowanie staje się jednym z najbardziej niezbędnych umiejętności wymaganych od kandydata na rynku pracy. Polega ona na pisaniu kodu źródłowego danego programu tak, aby wykonał on konkretne funkcje. Programowanie stosuje się praktycznie wszędzie: przy tworzeniu gier, stron, aplikacji, mediów społecznościowych, sklepów, telewizji… Można by wymieniać bez końca. Do stworzenia właśnie strony, na której się znajdujesz, potrzebny był programista do jej zaprojektowania.

Nic dziwnego więc że umiejętność pisania i przekształcania kodu źródłowego staje się nie tylko potrzebna, ale i konieczna. Dlatego polecamy Ci kurs z dziedziny pokrewnej programowaniu, którą jest szeroko pojęta elektronika. Znajdziesz go na https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-od-podstaw-wstep-spis-tresci-id23139. Kurs przedstawi Ci, jak pracować z Raspberry Pi, czyli najpopularniejszym minikomputerem wykorzystywanym do pracy z Linuksem. Nauczysz się także, jak efektywnie korzystać z poleceń konsoli, co da Ci podstawy do rozpoczęcia kolejnego kursu z zasad programowania.

Samorozwój to klucz do sukcesu

Fizjoterapia jeszcze kilka lat temu była zawodem, do pełnienia którego niepotrzebne były akademickie dyplomy. To się jednak zmieniło i obecnie, aby móc świadczyć usługi fizjoterapeutyczne, specjalista musi ukończyć studia wyższe z właściwej specjalizacji oraz zyskać prawo do wykonywania zawodu.

Pomimo tej skomplikowanej ścieżki edukacji, wielu fizjoterapeutom brakuje praktycznej wiedzy z dziedziny rekonwalescencji. Na szczęście bez problemu znajdziesz kursy dla fizjoterapeutów Poznań jest miastem, gdzie poznasz od podszewki wszystkie tajemnice zawodu, których nie przekazano Ci na studiach, słysząc je od wieloletnich specjalistów w dziedzinie.

Szukasz bezpiecznej posady?

Bycie księgowym to posada nie tyle co bezpieczna, co zwyczajnie szeroko potrzebna. W każdej dziedzinie znajdziesz organizację czy firmę, która potrzebuje kogoś do sprawowania pieczy nad jej finansami. Od fundacji po megakorporacje, na małych domowych gospodarstwach kończąc, umiejętność zarządzania pieniędzmi i wykonywania skomplikowanych obliczeniach jest bardzo doceniania.

Na https://skwp.pl/ znajdziesz kursy, które przygotują Cię do zawodu. Dobry księgowy odznacza się pracowitością, terminowością oraz skrupulatnością w obliczeniach. Świetnie sprawdzi się na tej posadzie ktoś z dużym pokładem cierpliwości i sumiennością w wykonywaniu pracy. Jeśli ten opis brzmi Ci znajomo, to może właśnie ten zawód jest dla Ciebie!

Zdjęcie główne: Ndabcreativity/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jadłonomia po polsku. Wirtualne spotkanie z Martą Dymek
/
Jadłonomia po polsku. Wirtualne spotkanie z Martą Dymek
Poznaj roślinne inspiracje od popularnej blogerki kulinarnej.
Bezpłatne warsztaty z redukcji stresu on-line!
/
Bezpłatne warsztaty z redukcji stresu on-line!
Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia prowadzącej wydarzenie i dowiedz się, w jaki sposób samodzielnie radzić sobie z napięciem!
Dlaczego warto być na bieżąco z wiadomościami ze świata?
/
Dlaczego warto być na bieżąco z wiadomościami ze świata?
Żyjemy w dynamicznym i zglobalizowanym świecie, w którym informacje są nieodłączną częścią naszego codziennego życia.