Formy ćwiczeń dla zapracowanych

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jesteś w ciągłym biegu, jedno spotkanie za drugim, ciągła praca, wracasz do domu, a tam czekają na Ciebie obowiązki. Myślisz jednak, że warto byłoby zadbać o swoje ciało, kondycję i dobre samopoczucie poprzez regularne ćwiczenia, ale uważasz, że nie masz na to czasu? A może zauważyłeś już efekty bardzo szybkiego trybu życia bez dbania o ćwiczenia i chcesz coś z tym zrobić? W tym artykule podpowiem Ci kilka możliwych rozwiązań i form ćwiczeń!

Trener personalny

Często odkładamy rozpoczęcie regularnego ćwiczenia na później. Kiedy w końcu zdecydujemy się na to, by rozpocząć treningi, zaczynamy się zastanawiać: ale co tak naprawdę robić? Od czego zacząć? Jakie ćwiczenia będą dla nas najlepsze? W internecie możemy znaleźć wiele propozycji, jednak ciężko jest samemu dopasować sobie ćwiczenia, nie znając się na tym za bardzo. Pojawiając się pierwszy raz na siłowni, możesz poczuć się przytłoczony ilością sprzętów, a kiedy nie masz pojęcia co na nich robić, to przykuty wzrok innych nie pomaga. Na szczęście jest na to rada! Zacznij od znalezienia sobie trenera personalnego w twoim mieście. Dzięki niemu nie tylko utrzymasz regularność treningów, ale także poprowadzi Cię przez wszystkie spotkania, dobierając odpowiednie ćwiczenia dla zamierzonego efektu. Jest to dziś bardzo popularna forma treningów, ponieważ nie musisz martwić się o nic, a jedynie przyjść na ustalony czas na siłownię lub do sali ćwiczeń. W każdym dużym mieście nie brakuje miejsc do treningów, więc warto pomyśleć o takiej formie ćwiczeń z osobą, która Ci bardzo pomoże, jak np. trener personalny w Poznaniu.

Fot. MEON EMS

EMS

To skrót oznaczający elektrostymulację mięśni, ale co to właściwie znaczy? Chwalą ją sportowcy oraz ludzie zapracowani, ponieważ pozwala w stosunkowo krótkim czasie zobaczyć efekty. Elektrostymulacja mięśni polega na dobraniu odpowiedniej ilości impulsów elektromagnetycznych do osoby podczas wykonywania ćwiczeń. Dzieje się to poprzez założenie odpowiedniego kombinezonu. Sam trening EMS, czyli ćwiczenia połączone z elektrostymulacją mięśni, trwa ok. 30 minut, z czego pierwszych 10 to rozgrzewka. Odpowiednio dobrana intensywność prądu elektrycznego sprawia, że dochodzi do skurczu mięśni, dlatego wykonują one pracę podobną do tej z zewnętrznymi obciążeniami. Efektywny trening nie musi więc polegać na podnoszeniu ciężkich hantli, które nie pozostają bez wpływu na kręgosłup oraz stawy. Ten innowacyjny sposób ćwiczeń, jest przeznaczony dla osób mających zróżnicowane oczekiwania – chcących zmniejszyć swoją wagę, zredukować cellulit, ujędrnić skórę oraz złagodzić dolegliwości bólowe pleców. To wszystko sprawia, że innowacyjna metoda jest idealna dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu, a jednocześnie chcą zadbać o sylwetkę. Trening EMS sprawdzi się również dla osób mających niewielkie doświadczenie w aktywności fizycznej, przez co mięśnie nie są przyzwyczajone do intensywnego wysiłku. 

Ćwiczenia w domu

Aby od czegoś zacząć lub utrzymać efekty ćwiczeń, warto również podejmować różną aktywność fizyczną w domu. Do podstawowych ćwiczeń, które bez problemu można wykonywać w domu, należą: pompki, brzuszki, przysiady, mountain climbers, planki oraz glute bridge. Możesz znaleźć wiele darmowych filmików z treningami w internecie, które z pewnością Ci w nich pomogą. Każde z nich wzmacnia inną część ciała, ale wszystkie wpływają pozytywnie na Twoje ogólne samopoczucie, dobrą kondycję, wytrzymałość oraz sprawność fizyczną. Zamiast siedzieć po pracy na kanapie ze smartfonem w ręku, poświęć przynajmniej kilkanaście minut dziennie na ćwiczenia, a Twój organizm i Ty sam będziesz sobie wdzięczny.

Zdjęcie główne: MEON EMS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Objawy i leczenie ADHD u dzieci
/
Objawy i leczenie ADHD u dzieci
Kiedy warto udać się na konsultację do poradni psychologicznej? Dowiedz się o sygnałach, które mogą wskazywać na potrzebę wsparcia.
Olejowanie włosów – jak poprawnie olejować włosy?
/
Olejowanie włosów – jak poprawnie olejować włosy?
Olejowanie włosów to praktyka, która zyskuje na popularności jako naturalna metoda pielęgnacji włosów.
Gabinet weterynarza – jak i w co go wyposażyć?
/
Gabinet weterynarza – jak i w co go wyposażyć?
Co powinno się znaleźć w Twojej lecznicy? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.