Veganuary, czyli noworoczna akcja, która podbija internet!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta roślinna zyskała miano modnego i zdrowego trybu odżywiania. Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z produktów zwierzęcych, a świetną okazją do rozpoczęcia takiej diety jest brytyjska kampania.

Pomysł na akcję powstał już w 2014 roku z inicjatywy brytyjskiej organizacji pozarządowej Veganuary. Celem wydarzenia jest popularyzacja diety wegańskiej i zachęcenie osób do skorzystania z bogatej oferty kuchni roślinnej. Uczestnicy zapisują się do wyzwania, podczas którego przez cały styczeń jedzą tylko wegańskie posiłki. Veganuary wysyła zapisanym uczestnikom informacje o wegańskim stylu życia i wskazówki jak przygotować roślinne dania. Coroczne statystyki przygotowywane przez organizację pokazują, że z każdym rokiem przybywa osób, które po zakończeniu miesięcznego wyzwania pozostają przy diecie wegańskiej na stałe. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 400 tysięcy użytkowników.

Popularne przepisy

Amatorzy kuchni roślinnej mogą mieć problem z pomysłami na posiłki każdego dnia. Z pomocą przychodzą blogerzy kulinarni, którzy w ramach akcji konstruują diety i dzielą się swoimi przepisami. Jedną z blogerek, która publikuje wegańskie przepisy jest Marta Dymek, autorka bloga Jadłonomia. Na swoich portalach społecznościowy udostępnia ciekawe pomysły na dania roślinne i zachęca do podjęcia styczniowego wyzwania.

Fot. Daria Shevtsova/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy medytacja może pomóc w redukcji stresu?
/
Czy medytacja może pomóc w redukcji stresu?
Odkryj jak praktyka medytacji może wpływać na obniżenie poziomu stresu. Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z regularnego spokoju umysłu.
Gap year – czy warto się na niego zdecydować?
/
Gap year – czy warto się na niego zdecydować?
Gap year może być szansą na nowe doświadczenia dla studentów. Dowiedz się więcej, czym jest i dlaczego warto się na niego zdecydować!
Najlepsza dieta na stres
/
Najlepsza dieta na stres
Dieta na stres jest niewyszukana i sycąca. Przepisy należy dobierać z rozwagą, żeby wzmocnić układ nerwowy, ale nie przybrać na wadze!