Czym właściwie jest teleradiologia? 

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jest to rewolucyjna technika szybkiej diagnozy podbijająca powoli Polskę. Polega ona na przesyłaniu zdjęć wykonanych w jednej placówce do drugiej, w której to specjaliści po zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem dokonują diagnozy i opisu, a następnie przesyłają informacje do punktu pierwotnego lub bezpośrednio do pacjenta. Taka metoda pozwala zaoszczędzić sporo czasu na staniu w kolejkach lub dojazdach, więc z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. 

Zalety teleradiologii 

Teleradiologia jest wielką innowacją w świecie medycyny. Wybija się spośród innych metod diagnozy tym, że pacjenci w celu diagnozy nie są zmuszeni przyjeżdżać do lekarzy, a zasadniczo mogą być oddaleni nawet o setki kilometrów. Dla pacjentów oznacza skrócenie czasu oczekiwania do minimum, a także brak konieczności dojazdu do specjalistów, którzy normalnie przyjmują w innych ośrodkach. W efekcie, oznacza nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy.  Dodatkowym atutem Teleradiologii jest możliwość szybkiego kontaktu pomiędzy specjalistami, w celu dostarczenia diagnozy, która będzie jeszcze bardziej precyzyjna. 

Gdzie można skorzystać z teleradiologii? 

Z czasem coraz więcej Polskich placówek zaczyna oferować usługi teleradiologii, ale liderem pozostaje Eurodiagnostic. Usługi firmy dostępne są na stronie https://eurodiagnostic-polska.pl/. Ta placówka medyczna oferuje pacjentom wsparcie całodobowe siedem dni w tygodniu i współpracuje wyłącznie z najbardziej doświadczonymi ekspertami. Obecnie firma w swojej ofercie ma między innymi zdalne opisy badań z zakresu tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Co ciekawe, usługi Eurodiagnostic nie mają wygórowanych cen w porównaniu do tak wysokiej jakości oferowanych usług. Przy wybieraniu miejsca uzyskania diagnozy, w żadnym wypadku nie powinno się liczyć na półśrodki tylko od razu wybierać jak najlepsze rozwiązanie i powierzyć swoje zdrowie w ręce profesjonalistów.

Czy teleradiologia jest w pełni bezpieczna?

Zdecydowanie tak. Dzięki wykorzystaniu najnowszych programów informatycznych cały proces przesyłania informacji pomiędzy ośrodkiem medycznym, w którym wykonywane są zdjęcia, a miejscem, w którym specjalista daje opis i diagnozę jest w pełni bezpieczne. Wgląd do danych posiada minimalna liczba personelu, dzięki czemu całość procesu jest możliwie najbardziej dyskretna, by dawać pacjentom komfort w czasie badań. Pacjent, przez cały proces ma wgląd do tego, na jakim etapie jest obecnie diagnoza i jest na bieżąco informowany o wszelkich konsultacjach.

Zdj. główne: Accuray/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mudry i ich znaczenie dla zdrowia
/
Mudry i ich znaczenie dla zdrowia
Czy wiesz, czym są mudry? Ta hinduska technika układania dłoni uchodzi za leczniczą.
Jak poprawić nastrój w sypialni? Podpowiadamy
/
Jak poprawić nastrój w sypialni? Podpowiadamy
Wydawałoby się, że aranżacja sypialni nie jest zadaniem trudnym.
Urodzinowe prezenty dla podróżnika
/
Urodzinowe prezenty dla podróżnika
Szukasz pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, która interesuje się podróżami? Sprawdź, jak wspierać jej pasję, jaki podarunek może ją zaskoczyć i w co dobrze jest zainwestować, żeby sprawić jej radość.