Urodzinowe prezenty dla podróżnika

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kupowanie prezentów dla bliskich, którzy mają w życiu jakąś pasję, jest jednocześnie łatwiejsze i trudniejsze niż wymyślanie uniwersalnych podarków. Z jednej strony, czasami trudno jest wybrać coś dla kogoś, kto w danym temacie ma znacznie szerszą wiedzę od Ciebie. Z drugiej strony to, że obdarowywana osoba ma pasję sprawia, że wiesz, z czego na pewno się ucieszy.

Prezenty ułatwiające podróżowanie

Jeżeli bliska Ci osoba interesuje się podróżowanie, a co ważniejsze – wciela swoje plany w życie – podaruj jej coś, co okaże się przydatne podczas wypraw. Aby móc kupić taki prezent, musisz wykazać się umiejętnością słuchania. W ten sposób dowiesz się, co chciałby dostać podróżnik. Być może przydałby mu się nowy plecak albo śpiwór utrzymujący ciepło w niskich temperaturach? Może jesteś w stanie sprezentować mu lot lub przejazd w miejsce, które pragnie odwiedzić albo możesz kupić materiały o krajach, do których się wybiera? Wiele zależy od tego, jak dużo Twój bliski opowiada o swoich potrzebach i marzeniach. Jeśli nie jest zbyt wylewny, dobrze będzie zapytać go o to, czego potrzebuje. Bardzo często podróżniczy ekwipunek jest drogi i dofinansowanie takiego zakupu może być świetnym prezentem. Zastanów się, jaki tryb podróży preferuje Twój bliski – czy jeździ autostopem i śpi pod namiotem? W takiej sytuacji na pewno potrzebuje pakownego plecaka, wygodnej karimaty lub lekkiego, dmuchanego materaca, śpiwora, w którym nie zmarznie, namiotu (jednoosobowego lub kilkuosobowego, w zależności od tego, czy podróżuje samotnie czy z kimś), termosu, kompasu, organizera na kosmetyki czy apteczki. Niektóre z tych prezentów są droższe, inne tańsze – możesz więc dopasować je do swojego budżetu. 

Wspieranie rozwoju pasji

Alternatywnym pomysłem na prezent dla podróżnika może być obdarowanie go czymś, co pozwoli mu rozwijać pasję. Jeżeli wiesz, że w szczególny sposób interesuje się on konkretnymi obszarami geograficznymi, możesz podarować mu książki o tych rejonach, mapy albo drobiazgi nawiązujące do jego zainteresowań. Czasami bardzo trafionym prezentem może być również album lub dziennik, który podróżnik będzie mógł uzupełniać swoimi wspomnieniami i zdjęciami. Jest to prezent wymagający czasu i kreatywności, dlatego warto być pewnym, że osoba, którą pragniesz obdarować, cechuje się charakterem pozwalającym na podjęcie tego wyzwania. Na stronie: https://swistakpakuje.pl/ znajdziesz również drobiazgi, którą mogą przydać się podczas podróży (na przykład pomadki ochronne do ust czy etui na okulary, klucze lub dokumenty). Takie dodatki do podarku mogą okazać się bardzo przydatne – a stosunkowo szybko ulegają zużyciu. Możesz również zdecydować się na kupienie podróżnikowi skarbonki ozdobionej grawerami i motywującymi napisami, dzięki której łatwiej będzie mu odkładać pieniądze na kolejne podróże.

Gadżety dla podróżnika

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent albo budżetu, który pozwoli Ci na kupienie czegoś dużego, zawsze możesz postawić na drobiazgi, które będą świetnym udogodnieniem dla podróżnika. Na przykład, jeśli wiesz, że uwielbia on pić kawę, ale w podróży nie zawsze może sobie na nią pozwolić, podaruj mu przenośny zaparzacz kawy. Jeśli wiesz, że bliska Ci osoba lubi upamiętniać swoje wyjazdy na zdjęciach, świetnym prezentem może okazać się polaroid. Podróżnika z pewnością ucieszy również lekki, metalowy kubek, którego nie sposób stłuc w trakcie wypraw, zapas sprawdzonych kosmetyków czy bielizna termiczna, która może okazać się przydatna niezależnie od klimatu.

Fot.: Holly Mandarich/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mudry i ich znaczenie dla zdrowia
/
Mudry i ich znaczenie dla zdrowia
Czy wiesz, czym są mudry? Ta hinduska technika układania dłoni uchodzi za leczniczą.
Jak maksymalnie wykorzystać luksusowy apartament z jacuzzi na Mazurach – porady i inspiracje
/
Jak maksymalnie wykorzystać luksusowy apartament z jacuzzi na Mazurach – porady i inspiracje
Odkryj, jak skorzystać z luksusu i komfortu apartamentu z jacuzzi na Mazurach. Sprawdź nasze praktyczne porady i inspiracje dla perfekcyjnego wypoczynku.
5 pomysłów na randkę
/
5 pomysłów na randkę
Nie masz pomysłu na randkę? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na udany wieczór ze swoim partnerem lub partnerką!