6 inspirujących mówców motywacyjnych, z których warto czerpać inspiracje

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nadmiar obowiązków, choroba, brak czasu — jest wiele zdarzeń i odczuć, które potrafią nas skutecznie zniechęcić do działania. Warto wtedy dać się zainspirować mówcom motywacyjnym.

Kim jest mówca motywacyjny?

Z pewnością słyszałeś o mówcach motywacyjnych, ale czy wiesz, że ich główną rolą jest szeroko pojęte inspirowanie ludzi do określonych działań?

Dobry mówca motywacyjny potrafi kierować ludźmi i wskazywać im pomysły na skuteczne działanie w swoim życiu. Pozytywna energia mówcy motywacyjnego ma zachęcić inne osoby do ciężkiej pracy.

6 mówców, którzy dobrze inspirują do działania

Wśród mówców motywacyjnych znajdziemy osoby, których wystąpienia potrafią trafić do tłumów. Kogo warto posłuchać? Twojej uwadze polecamy szczególnie:

Elizabeth Gilbert

Autorka książki „Jedz, módl się, kochaj”, która w swoich mowach motywacyjnych skupia się na kreatywności i procesie twórczym. Przekonuje, że każdy z nas może żyć barwnie i niebanalnie. Wystarczy tego chcieć. Jej mowy są pełne zabawnych anegdot i nawiązań do osobistych przeżyć. Jej wystąpienie zatytułowane „Your elusive creative genius” obejrzało w serwisie YouTube już niemal 4,7 miliona osób.

Sheryl Sandberg

Była wiceprezes Global Online Sales and Operations Google, a obecna COO Facebooka w swoich wystąpieniach zwraca uwagę na kwestię braku kobiet na wysokich stanowiskach. Sheryl Sandberg szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego większość liderów (zarówno w firmach, jak i np. w polityce) stanowią mężczyźni, z czego bierze się tak duża dysproporcja w udziale obu płci. Zwraca uwagę kobiet na konieczność wiary w swoje możliwości oraz na odpowiednie nastawienie do pracy, by móc cieszyć się rozwojem i sukcesem. Jej wystąpienie „Why we have too few women leaders” obejrzało na YouTube już ponad 3,5 miliona osób.

Simon Sinek

Mówca motywacyjny, który w swoich rozważaniach skupia się na schematach myślenia wielkich przywódców. Wychodząc od ich działania i komunikacji wskazuje, dlaczego niektórzy przywódcy lub organizacje motywują innych, podczas gdy inni nie potrafią tego zrobić lub nawet są powodem demotywacji. Simon Sinek to porywający mówca. Jego wystąpienie zatytułowane „How great leaders inspire action” obejrzało na YouTube ponad 16 milionów osób.

Mateusz Grzesiak

Inspirujących mówców motywacyjnych znajdziemy też na naszym polskim podwórku. Na uwagę z pewnością zasługuje Mateusz Grzesiak, który wspiera innych w osiąganiu zaplanowanych celów poprzez dostarczenie kompetencji społecznych takich jak np. umiejętność zarządzania emocjami. Jego „Jak uczyć się języków obcych” osiągnęło 1,7 miliona odsłon na YouTube.

Kamila Rowińska

Coach, która skupia się na współpracy z kadrą zarządzającą i przedsiębiorcami. Pomaga im osiągać cele nie tylko zawodowe, ale też prywatne. Wspiera kobiety w ramach konceptu Kobieta Niezależna. Co roku kilkadziesiąt tysięcy kobiet bierze udział w jej kursach online. Jej kanał na YouTube liczy niemal 60 tys.subskrybentów.

Robert Korzeniowski

Coraz częściej zdarza się, że znane osoby przebywające na „sportowej emeryturze” podejmują się roli mówców motywacyjnych. Tego zadania podjął się Robert Korzeniowski, który z powodzeniem prowadzi wykłady i warsztaty motywacyjne dla firm, których efektem jest podniesienie zapału do pracy pracowników. To między innymi jego wystąpienia będzie można posłuchać w październiku w Gdyni w ramach Areny Mówców.

Zdj. główne: Bru-nO/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy jedzenie może wpływać na nastrój?
/
Czy jedzenie może wpływać na nastrój?
Ciągle masz złe samopoczucie? Sprawdź, czy twoja dieta jest odpowiednia.
Magazyn w Lublinie – czy warto go wynająć?
/
Magazyn w Lublinie – czy warto go wynająć?
Magazyn stał się obecnie jednym z najważniejszych aspektów działalności wielu firm i przedsiębiorstw.
Jak wybrać dobre akcesoria dla niemowlaka?
/
Jak wybrać dobre akcesoria dla niemowlaka?
Przygotuj swój dom dla nowego członka rodziny! Sprawdź nasze wskazówki, które pomogą Ci wybrać najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe akcesoria dla niemowlaka.