Jak zmotywować się do zdrowego trybu życia?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna oraz odpowiednia ilość snu może mieć niesamowity wpływ nie tylko na nasze ogólne samopoczucie, ale także długofalowo na nasze zdrowie. Jak jednak zmotywować się do zdrowego stylu życia? Dowiedz się, jak wprowadzić zdrowsze nawyki do swojej codzienności.

Zaplanuj dietę i plan treningowy

Najlepszym sposobem na skuteczne wprowadzenie zmian w swoich nawykach, zwłaszcza żywieniowych, jest stworzenie konkretnego planu. Możesz zacząć od rozpisania, z których niezdrowych produktów, takich jak słodycze, czy wysoko przetworzona żywność, chcesz zrezygnować. Nie rób także wszystkiego na raz – jeśli od razu wyeliminujesz ze swojej diety wszystkie ulubione produkty, tylko się zniechęcisz.

Rozpisz także wszystkie zdrowe produkty, które chcesz wprowadzić. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci stworzyć listę zakupów na dany tydzień oraz rozplanować posiłki na każdy dzień. Pamiętaj także, aby nie chodzić na zakupy spożywcze, kiedy jesteś głodny, ponieważ wtedy prędzej skusisz się na niezdrowe przekąski. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób zabieganych, jest też catering dietetyczny Gliwice to miasto, w którym bez problemu skorzystasz z takiej usługi.

Konkretny plan warto także stworzyć, jeśli chodzi o treningi. Możesz poprosić trenera personalnego, aby ułożył Ci plan ćwiczeń na poszczególne dni. Świetnym rozwiązaniem jest także zapisanie się na zajęcia grupowe, na przykład te organizowane na siłowni. Dzięki temu będziesz mieć wyznaczone konkretne dni i godziny zajęć, przez co występuje mniejsze prawdopodobieństwo, że z nich zrezygnujesz. Dobrym sposobem jest też znalezienie kompana do ćwiczeń – trenując we dwójkę, będziecie mogli motywować się nawzajem.

Pamiętaj o nawadnianiu

Niezwykle istotnym elementem zdrowego stylu życia jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Co jednak zrobić, aby pamiętać o wypiciu odpowiedniej ilości wody i innych płynów? Kup sobie butelkę 0,5 lub nawet 0,7 l , najlepiej z miarką. Noś ją zawsze ze sobą, co pozwoli Ci kontrolować, ile wody już wypiłeś,  a ile jeszcze przed Tobą – pamiętaj, że optymalną ilością dla dorosłego człowieka jest 1,5 l. Dobrym rozwiązanie jest także picie dodatkowych płynów, takich jak napoje izotoniczne

Zadbaj o sen

Wbrew pozorom, dla wielu osób najtrudniejsze nie jest zmotywowanie się do zdrowego odżywiania lub ćwiczeń, ale zadbanie o prawidłową ilość snu. W dzisiejszych czasach ludzie mają tendencję do zbyt szybkiego stylu życia, przez co nie starcza czasu na odpoczynek i sen. Warto pamiętać, że regeneracja organizmu jest niezwykle ważna, dlatego też warto ustawić sobie tak zwane przypominajki, które będą alarmować, że już pora spać. Dobrym rozwiązaniem są także różnego rodzaju aplikacje, które policzą, o której godzinie powinieneś się położyć lub wstać, aby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość snu.

Zdj. główne: Jannis Brandt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dieta dla mózgu – co jeść, a czego unikać, aby lepiej myśleć i mieć bardziej otwarty umysł
/
Dieta dla mózgu – co jeść, a czego unikać, aby lepiej myśleć i mieć bardziej otwarty umysł
Czy wiesz które produkty dobrze wpływają na pracę mózgu? Sprawdź!
Ekspres do kawy – Jaki wybrać?
/
Ekspres do kawy – Jaki wybrać?
Poszukujesz idealnego ekspresu do kawy, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Ten przewodnik podpowie Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy, by znaleźć odpowiedni model spełniający Twoje oczekiwania.
Pozytywne myślenie – jak się go nauczyć?
/
Pozytywne myślenie – jak się go nauczyć?
Korzyści płynących z pozytywnego myślenia jest bez liku. Ludzie myślący pozytywnie są zdrowsi, szczęśliwsi i mniej narażeni na stres. Jak przeprogramować swoje myślenie? Przeczytaj!