Dlaczego męska joga staje się coraz bardziej popularna?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Joga działa korzystnie na ciało, kojąco na umysł, a przy tym uczy nawiązywania relacji społecznych. To filozofia, którą pokochały miliony na całym świecie. Są wśród nich nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Zainteresowanie jogą rośnie z każdym rokiem. Obecnie szacuje się, że nawet 14% panów w Polsce trenuje jogę. Ci, którzy jeszcze się do niej nie przekonali, zwykle nie mają świadomości korzyści wynikających z tego rodzaju pasji lub po prostu nie przetestowali tego na własnej skórze.

Co dają treningi jogi?

Dla jednych joga to rodzaj sportu, dla innych sposób na życie i odnalezienie w nim równowagi. Prawdą jest, że zaangażowanie w jogę wyraźnie oddziałuje nie tylko na nasze ciało, ale także duszę. Przyjrzyjmy się poszczególnym aspektom.

Fizyczne korzyści z trenowania jogi

To przede wszystkim większa elastyczność ciała, lepsze rozciągnięcie, gibkość, mocniejsze stawy, kości i mięśnie. Joga poprawia ogólną kondycję oraz minimalizuje ryzyko powstawania urazów, co jest bardzo ważne np. podczas uprawiania innych dyscyplin sportowych. Dzięki jodze możesz sprawić, że bóle kręgosłupa wynikające z siedzącego trybu życia lub nieprawidłowej postawy ciała zostaną ograniczone, a nawet całkowicie się ich pozbędziesz.

Regularne treningi jogi korzystnie wpłyną na prezencję twojej sylwetki, pomogą zrzucić kilka zbędnych kilogramów, wysmuklić ciało. Ćwiczenia wykonywane na macie nie są intensywne, nie wycisną siódmych potów, ale mają dobroczynny wpływ na perystaltykę jelit i przyspieszają procesy trawienia. Osoby, dla których joga staje się stylem życia, zaczynają też bardziej dbać o swój organizm, wybierają zdrową dietę, rezygnują z alkoholu, papierosów, fast foodów, a to również ma ogromny wpływ na spadek masy ciała.

Psychiczne korzyści z trenowania jogi

Treningi i ćwiczenia skonstruowane są w taki sposób, by pozwalać się wyciszyć, uspokoić skołatane nerwy, oderwać od problemów dnia codziennego. Ćwiczenia oddechowe ułatwiają poznanie swojego ciała, jego reakcji, a także uczą radzenia sobie ze stresem oraz innymi negatywnymi emocjami. Dzięki jodze wielu mężczyzn zauważa poprawę jakości snu, a także lepszą sprawność seksualną. Stają się bardziej opanowani, otwarci, pewni siebie i szczęśliwi.

Od czego zacząć trenować jogę?

Wielu panów pyta, jak zacząć jogę? Przede wszystkim pozbądź się uprzedzeń i uświadom sobie, że ona jest dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku, wyznania, narodowości. Przygotuj się, że to nie tylko ćwiczenia, ale filozofia, która może odmienić sposób, w jaki postrzegasz świat.

Czy musisz mieć specjalne narzędzia, predyspozycje? Na początek wystarczą dobre chęci i mata. Niekiedy panowie narzekają, że te powszechnie dostępne są zbyt krótkie, mało wytrzymałe. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest męska mata do jogi stworzona z myślą o potrzebach mężczyzn. Jej rozmiary zapewniają komfort każdemu, niezależnie od jego postury, a tworzywo użyte do produkcji charakteryzuje się niesamowitą odpornością na uszkodzenia oraz pot.

Jeśli masz ochotę, zapisz się na zajęcia jogi, ale jeśli chcesz spróbować jej najpierw w domowym zaciszu, nic nie stoi na przeszkodzie, byś rozpoczął od ćwiczeń dostępnych online.

Joga to sposób na dobrą kondycję, zdrowe ciało i spokojny umysł. Aby dowiedzieć się więcej na jej temat, zajrzyj do człowieka, który specjalizuje się w męskiej jodze – Mr. Yogic.

Zdjęcie: Adobe Stock.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wystąpienia publiczne – jak dobrze wypaść przed innymi?
/
Wystąpienia publiczne – jak dobrze wypaść przed innymi?
Publiczne wystąpienia napawają Cię strachem? Możesz to zmienić. Gdy opanujesz kilka kluczowych elementów, przekonasz się, jakie to przyjemne i porywające zajęcie.
Czy warto inwestować w bletki o różnych smakach i aromatach?
/
Czy warto inwestować w bletki o różnych smakach i aromatach?
Odkryj różnorodność smaków i aromatów przy inwestycji w bletki. Dowiedz się, jak wyboru bletek może wpływać na Twoje doświadczenia palenia i dlaczego warto spróbować różnych opcji.
Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym
/
Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym
Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym jest jednym z najstarszych i najpowszechniejszych podejść do terapii psychologicznej. Ten nurt opiera się na założeniu, że nasze myśli, uczucia i zachowania są wynikiem konfliktów i traum, które doświadczyliśmy w przeszłości. W tym artykule przedstawimy, czym jest psychoterapia w nurcie psychodynamicznym, jak działa, jakie są założenia teoretyczne oraz jakie korzyści wynikają z jej stosowania.