Czym jest masaż balijski?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli szukasz możliwości relaksu oraz uspokojenia, to masaż balijski będzie idealnym sposobem na ukojenie zmysłów. 

Połączenie refleksologii oraz ajurwedy na pewno da Ci niezwykle przyjemne doznania, a przede wszystkim uwolni od stresu i napięcia mięśni. Koniecznie sprawdź, na czym polega ten niezwykły masaż prosto z wysp Bali.

Masaż balijski – jak wygląda i jaki ma wpływ na organizm


Relaksujący zabieg sprawia, że poczujesz połączenie ciała i duszy. Jest on masażem relaksacyjnym, co oznacza, że nie działa leczniczo na schorzenia kręgosłupa i nie stosuje się go do rehabilitacji. Służy do uspokojenia oraz rozciągnięcia mięśni.

Masażysta podczas zabiegu łączy uciskanie z rozcieraniem oraz rozciąganiem mięśni, które w ciągu dnia są mocno napięte. Ułatwia to krążenie krwi i limfy, co jest bardzo pomocne u osób, które mają problem z zastojami żylnymi oraz obrzękami. Masażer wprowadza osobę masowaną w relaksujący nastrój, zapalając zapachowe świece, kadzidła oraz używając olejków eterycznych do masażu.

Każdy ruch w masażu balijskim wykonywany jest dłońmi i przedramionami, by zwiększyć do maksimum masowaną powierzchnię skóry. Dzięki temu podczas zabiegu mamy wrażenie, że całe nasze plecy są masowane jednocześnie. Dodatkowo spokojny i monotonny rytm masażu wprawia nas w spokojny i błogi nastrój. Ruchy są bardzo precyzyjne, a balansowanie ciężarem ciała pozwala na dostosowanie nacisku do masowanej powierzchni ciała.

  1. Przed masażem osoba wykonująca zabieg zapala świece zapachowe, przygotowuje stanowisko pracy, nakładając na miękki materac lub leżankę czysty ręcznik. Do masażu używane są olejki eteryczne oraz naturalne oleje, które dodatkowo oddziałują na zmysły.
  2. Na początku masażysta wykonuje ruchy głaszczące, które mają przygotować ciało do masażu oraz pobudzić krążenie krwi.
  3. Następnie dłońmi i przedramionami wykonuje bardziej dokładny masaż, skupiając się szczególnie na tych mięśniach, które są bardziej napięte i zablokowane.
  4. Po wstępnym masażu osoba wykonująca zabieg wykonuje uciski na wybranych partiach mięśni w celu ich rozluźnienia.
  5. Na zakończenie masażu, masażysta jeszcze raz uspokajająco głaszcze ciało samymi dłońmi.

Masaż balijski to połączenie masażu oraz aromaterapii. Zawsze towarzyszą mu wcześniej wspomniane olejki eteryczne, w tym te o zapachu róży, jaśminu, czy ylang-ylang. Mają one różne działanie na organizm – pobudzają krążenie, działają relaksująco i uspokajająco. Pomagają również polepszyć przemianę materii w skórze i mięśniach.

Przy masażu balijskim najwięcej uwagi poświęca się ramionom, plecom, ale również barkom oraz głowie.

Fot. xreflex/Adobe Stock

Masaż balijski – zalety

Masaż balijski jest bardzo lubianym zabiegiem i poleca się go osobom, które odczuwają mocne napięcie w plecach i karku.

Zalety masażu balijskiego:

– rozluźnienie mięśni,

– poprawa kondycji skóry,

– poprawa krążenia krwi i limfy,

– zmniejszenie bólu głowy i ustanie migren,

– działanie relaksacyjne i uspokajające,

– pozytywny wpływ na układ nerwowy,

– polepszenie jakości snu.

Jak przygotować się do masażu balijskiego?

Na zabieg można przyjść po lekkim posiłku. Najlepiej jednak odczekać około godziny po jedzeniu. Warto mieć na sobie lekkie ubranie lub okryć się jedynie ręcznikiem. Po sesji masażu należy odczekać około 10 minut, by ciało uspokoiło się i byśmy mogli wstać bez zawrotów głowy.

Masaż balijski – aromatyczna kraina doznań

Masaż balijski wykonywany jest przy muzyce relaksacyjnej lub tradycyjnych pieśniach indonezyjskich. Spokojne ruchy masażysty oraz refleksologia rozluźniają mięśnie. 

Dodatkowo na zmysły działają przyjemne zapachy kadzideł, świec oraz olejków eterycznych, używanych podczas zabiegów. Pozwalają na pełne wyciszenie i miłe doznania, dzięki którym masaż balijski daje wiele pozytywnych rezultatów. Polecany jest osobom zestresowanym, mającym problem z zasypianiem lub rozluźnieniem się. To część orientalnej kultury, której założeniem jest harmonizowanie ciała i duszy.

Zdjęcie główne: jat306/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Doradcy i prawnicy – kiedy warto korzystać z ich pomocy, prowadząc firmę?
/
Doradcy i prawnicy – kiedy warto korzystać z ich pomocy, prowadząc firmę?
Prowadzenie własnej firmy nie należy do najprostszych zadań, zwłaszcza, jeśli nie ma się przy tym odpowiedniej pomocy. Zobacz, kiedy warto skorzystać z porady prawnika lub czy warto zatrudnić księgowego.
Rusza bezpłatny cykl wykładów „Poznaj Inwestora”
/
Rusza bezpłatny cykl wykładów „Poznaj Inwestora”
Skorzystaj z państwowego programu, który pomoże Ci pozyskać nowych partnerów biznesowych!
Kraków – polska stolica kultury
/
Kraków – polska stolica kultury
Kraków to duże, pełne historii, zabytków i tradycji miasto, które wzbudza zachwyt nie tylko w turystach, ale także w swoich własnych mieszkańcach.