Czego do pracy potrzebuje stomatolog?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Najczęściej gabinety stomatologiczne nie kojarzą się z przyjemną wizytą lekarską. Skąd pojawia się taki strach. Jednym z  czynników jest z pewnością niewiedza, dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi przyrządami stomatologicznymi. 

Fotel dentystyczny 

Centralny punkt każdego gabinetu dentystycznego. Producenci oferują szeroki rodzaj modeli tego typu urządzeń, a miejscem, gdzie najlepiej znaleźć najwyższej jakości wyposażenie jest hurtownia stomatologiczna. Najpopularniejsze, a  zarazem najnowsze modele foteli dentystycznych wyposażone są w kilka podstawowych elementów, takich jak regulacja wysokości, lampa, spluwaczka czy regulacja oparcia. Wszystkie te udogodnienia mają uprzyjemnić wizytę pacjenta oraz ułatwić pracę samemu stomatologowi. Wśród foteli dentystycznych wyróżnia się model zwane unitami, czyli kompletem wyposażenia pozwalające na wygodne przeprowadzenie zabiegów czy kontroli. W skład takiego zestawu wchodzi fotel dentystyczny, lampa, stolik dla lekarza, ssak oraz spluwaczka, czyli umywalka z niewielkim kranem, z której podczas wizyty może korzystać pacjent. 

Piaskarka stomatologiczna

Kolejnym niezbędnym wyposażeniem stomatologa jest piaskarka stomatologiczna. Urządzenie to pomaga w leczeniu próchnicy, profilaktyce chorób przyzębia, a także w prowadzeniu leczenia podtrzymującego czy przeprowadzeniu skalingu. Piaskarka stomatologiczna posiada dysze, z których pod wpływem ciśnienia wody do jamy ustnej pacjenta rozpylany jest drobny piasek. Pomaga on zmniejszyć osad na zębach oraz usunąć kamień nazębny. Piaskarki mogą być osobnymi urządzeniami, wolnostojącymi. Tego rodzaju modele zazwyczaj są droższe i zajmują w gabinecie więcej przestrzeni. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem są ręczne piaskarki, które składa się na jeden z rękawów turbinowych unitu. Ceny piaskarek stomatologicznych w zależności od rodzaju oraz marki producenta różnią się w cenie, jednak dobre jakościowo sprzęty można znaleźć już od kilku tysięcy złotych. 

Najważniejsze narzędzia 

Lista wyposażenia gabinetu stomatologicznego jest długa. Warto jednak w tym miejscu wymienić kilka najlepiej znanym pacjentom przyborów, z którymi mogą spotkać się podczas niemal każdej wizytu u dentysty. Do najbardziej podstawowego zestawu narzędzi stomatologicznych należy zaliczyć lusterko dentystyczne, pincetę, upychadło, zgłębnik, kleszcze, nakładacz czy łopatkę stomatologiczną. To  właśnie te przybory można najczęściej spotkać na stoliku lekarskim przy fotelu dentystycznym. Do podstawowego wyposażenia należy również ssak, który umożliwia odprowadzanie produkowanej śliny z jamy ustnej pacjenta. W grupie narzędzi umieszczonych na trybunach ciśnieniowych powinny znaleźć się wiertła dentystyczne, kątnice i prostnice. Wszystkie te oraz wiele innych niezbędnych przyrządów oraz materiałów niezbędnych do prowadzenia gabinetu dentystycznego można znaleźć na w hurtowni internetowej pod adresem: https://e-meditrans.pl/125-sprzet-stomatologiczny

Fot.: Jonathan Borba/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Optymalizacja dochodów z wynajmu krótkoterminowego: praktyczne porady
/
Optymalizacja dochodów z wynajmu krótkoterminowego: praktyczne porady
Praktyczne strategie i wskazówki, które pomogą zwiększyć zyski z wynajmu krótkoterminowego.
Sposoby na zwalczenie jesiennej chandry – jak sobie z nią radzić?
/
Sposoby na zwalczenie jesiennej chandry – jak sobie z nią radzić?
Jesień to specyficzny czas w roku. Kiedy minie jej tak zwany złoty okres, może wydawać się nieco depresyjna. Wszechobecna szarość, brak zieleni, gęsta mgła oraz w przypadku większych miast – smog i innego rodzaju zanieczyszczenia powietrza. Wszystko to sprawia, że w wielu z nas rodzi się poczucie pustki, przygnębienia, popularnie nazywane chandrą. Jak sobie z nim poradzić?
Miód na każdą okazję: Odkryj zastosowania i właściwości różnych rodzajów miodu
/
Miód na każdą okazję: Odkryj zastosowania i właściwości różnych rodzajów miodu
W tym artykule zapraszamy do odkrycia różnorodności rodzajów miodu oraz ich zastosowań i korzyści.