5 piosenek idealnych na dobre rozpoczęcie dnia

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nadciąga jesień, a z nią deszczowa aura i ochłodzenie. To moment, w którym nikomu nie wstaje się radośnie i z ochotą.

Rozwiązaniem jest odpowiednia playlista, dzięki której z sukcesem każdemu uda się odrzucić poniedziałkowego bluesa i wyjść z domu z energią i pozytywnym nastawieniem. Oto subiektywny ranking najlepszych utworów na wejście w nowy dzień.

Muzyczni rozganiacze jesiennych chmur

Lato, jak co roku, minęło zdecydowanie za szybko, pozostawiając w nas spory niedosyt, głównie z uwagi na deszczowy sierpień. O ile można liczyć jeszcze na kilka pięknych, jesiennych, kolorowych dni, trzeba też pogodzić się z faktem, że dzień będzie coraz krótszy a pogoda nie tak łaskawa.

W takich warunkach ładunków pozytywnej energii trzeba szukać gdzie indziej, a jak wiadomo, jednym z najlepszych stroicieli nastroju jest muzyka. Czego słuchać, gdy budzik dzwoni o 6:30, a za oknem ciemność i deszcz? Przedstawiamy subiektywną listę pięciu najlepszych jesiennych pobudzaczy, z pomocą których każdy wejdzie w nowy dzień z dobrym humorem.

„Lovely Day” Bill Withers

Myjąc z rana zęby, dobrze jest każdego ranka śpiewać sobie w myślach te słowa zachęty: „Kiedy dzień, który mnie czeka, wydaje się niemożliwy do zmierzenia. Kiedy wszyscy inni oprócz mnie zawsze wydają się znać drogę. Wtedy patrzę na Ciebie i wiem, że to nie ma znaczenia. Wystarczy jedno spojrzenie na Ciebie i wiem, że to będzie piękny dzień”.

„Run the World (Girls)” Beyonce

Czy słuchając jednego z hitów Beyonce, można w ogóle poczuć się inaczej niż jak wojowniczka mająca zaraz podbić świat? Śmiemy wątpić! Po zadaniu sobie pytania, kto rządzi światem, wystarczy wstawić swoje imię w refrenie i odpalić nowy dzień na pełnej mocy. Bey wie, jak pobudzić do działania!

„Respect” Aretha Franklin

Chociaż utwór ten został pierwotnie nagrany przez Otisa Reddinga w 1965 roku, nieżyjąca już Aretha Franklin przekształciła go w przebojowy hymn dla kobiet niespełna dwa lata później, w 1967 roku. Ten utwór jak żaden inny potrafi poprawić nastrój, samoocenę i wywołać w każdym ducha pewności siebie i motywacji do działania. Absolutnie fantastyczny budzik.

„Three Little Birds” Bob Marley

Kolejnym klasycznym sposobem na rozpoczęcie naszej porannej listy wdzięczności jest ten kojąca, niefrasobliwa nuta Boba Marleya grająca w tle. Już samo brzmienie, przenoszące na piaszczyste, beztroskie plaże, koi i kołysze, wprawiając w dobry, pozytywny nastrój. 

Dodatkowo, przesłanie Marleya dotyczy przezwyciężania przeciwności losu i zrozumienia, że ​​„każda najmniejsza drobnostka i każde zmartwienie rozwiąże się i wszystko będzie w porządku”. Taka dewiza na cały dzień to zdecydowanie dobre motto.

„September” Earth, Wind & Fire

Ten utwór po raz pierwszy niektórzy usłyszeli w ścieżce dźwiękowej do filmu „Nietykalni” i na zawsze będzie kojarzył się im ze sceną tańca na bankiecie. Zapewniamy, że po odsłuchaniu go z samego rana jedyne, co można robić, to kiwać głową w jego rytmie przez cały dzień. Żywe tempo sprawia, że krew od razu krąży szybciej i nawet największemu leniowi chce się tańczyć i żyć.

Zdjęcie główne: Simon Noh/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ekspres do kawy – Jaki wybrać?
/
Ekspres do kawy – Jaki wybrać?
Poszukujesz idealnego ekspresu do kawy, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Ten przewodnik podpowie Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy, by znaleźć odpowiedni model spełniający Twoje oczekiwania.
Brakuje Ci motywacji do pracy? Zobacz, jak łatwo to zmienić
/
Brakuje Ci motywacji do pracy? Zobacz, jak łatwo to zmienić
Brak motywacji do pracy przytrafia się każdemu. Oto porady, które pomogą z nim walczyć.
Brakuje Ci motywacji do działania? Zobacz, jak to zmienić
/
Brakuje Ci motywacji do działania? Zobacz, jak to zmienić
Brak motywacji może skutecznie powstrzymywać nas od realizowania nie tylko swoich celów, ale i codziennych zadań. Jak przezwyciężyć niemoc i zacząć działać? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek.