5 sposobów na odprężenie po ciężkim dniu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krótki relaks przed kolejnym dniem może poprawić jakość życia, wydajność w pracy i ogólne samopoczucie. Poznaj sprawdzone sposoby!

Krótki trening

Po wycieńczającym dniu organizm potrzebuje czasu na regeneracje. Dobrym sposobem na pobudzenie pracy mięśni jest przeprowadzenie krótkiego zestawu ćwiczeń Nie musi to być dynamiczny trening, a bardziej statyczna joga, rozciąganie, jogging czy ćwiczenia siłowe.

Książka

Fani bardziej tradycyjnych form kultury mogę zająć swoją uwagę wieczorna lektura książki. Świetnie sprawdzi się zarówno ulubiona pozycja, jak i nowość, która na co dzień mogła by nie przykuć uwagi.

Fot. Anthony Tran/Unsplash

Drzemka

Tak zwana „power nap”, czyli kilkunastominutowa drzemka odżywia organizm, uspokaja go i pomaga zmęczonemu umysłowi odpocząć. Dodatkowo sen dodaje energii na resztę wieczoru, dlatego sprawdzi się lepiej niż filiżanka mocnej kawy.

Długa kąpiel

Sposobem na spędzie relaksującego wieczoru jest wzięcie długiej i gorącej kąpieli. Do wody można dodać olejki aromatyzujące, które redukują poziom hormonu stresu w organizmie. Podczas kąpieli warto stworzyć przyjemną atmosferę za pomocą świec czy ulubionej muzyki.

Serial

Ucieczką od codziennych obowiązków i zmartwień jest znalezienie wciągającego serialu lub filmu, który zaangażuje widza. Bogata oferta platform streamingowych pozwoli znaleźć coś dla każdego.

Fot.  Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odkrywaj siebie na nowo. Praktyczne porady na odmienienie codziennych nawyków
/
Odkrywaj siebie na nowo. Praktyczne porady na odmienienie codziennych nawyków
Zmieniaj swoją codzienność dzięki praktycznym poradom, które pomogą Ci odkryć nowe strony siebie. Podpowiemy kiedy, jak i dlaczego warto wprowadzić zmiany w swoje nawyki.
Szkolenia sprzedażowe – czego można się na nich nauczyć?
/
Szkolenia sprzedażowe – czego można się na nich nauczyć?
W tym artykule przyjrzymy się, czego można się nauczyć podczas takich szkoleń oraz jakie korzyści one przynoszą.
Ciekawe zwyczaje picia kawy z różnych zakątków świata, które Cię zaskoczą
/
Ciekawe zwyczaje picia kawy z różnych zakątków świata, które Cię zaskoczą
Jeśli chodzi o ciepłe napoje, kawa ma wielomilionową rzeszę swoich wyznawców. Piją i uwielbiają ją ludzie na całym świecie. Poznaj ceremonie, które temu towarzyszą!