Sposoby na zwalczenie jesiennej chandry – jak sobie z nią radzić?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jesień to specyficzny czas w roku. Kiedy minie jej tak zwany złoty okres, może wydawać się nieco depresyjna. Wszechobecna szarość, brak zieleni, gęsta mgła oraz w przypadku większych miast – smog i innego rodzaju zanieczyszczenia powietrza. Wszystko to sprawia, że w wielu z nas rodzi się poczucie pustki, przygnębienia, popularnie nazywane chandrą. Jak sobie z nim poradzić? 

Czym jest chandra? 

Chandra to pogłębione i utrzymujące się poczucie przygnębienia, beznadziejności i apatii. Z obserwacji wynika, że zjawisko to często nasila się w okresie jesiennym. Ma na to wpływ wiele czynników, m.in. krótszy dzień, a co się z tym wiąże – zmniejszona ilość światła słonecznego, na którego działanie jesteśmy wystawiani. Jak wiemy, światło słoneczne odpowiada za produkcję witamin z grupy D, które to właśnie zmniejszają objawy depresji. Ich niedobór może objawiać się poczuciem utrzymującego się przygnębienia. Co więcej, brak zieleni, wszechobecna szarość, chłód i zimno – wszystko to sprawia, że w człowieku może zrodzić się zniechęcenie. Jak sobie z nim radzić? 

Jak radzić sobie z jesienną chandrą? 

Po pierwsze, warto zwiększyć aktywność fizyczną. Może się wydawać, że najlepszym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z regularnymi treningami będzie wiosna lub inna, nieco bardziej sprzyjająca pora roku. Nic bardziej mylnego. Na nabycie dobrych nawyków zdrowotnych zawsze jest odpowiedni czas. Aktywność fizyczna wpływa na wytwarzanie się w naszych mózgach endorfin, które pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie. Jest to najszybszy i najprostszy sposób na przezwyciężenie jesiennej chandry. Jeśli więc szukasz dobrego powodu, aby rozpocząć regularny jogging, chodzenie na basen lub siłownię, to pomyśl o tym, że dzięki temu możesz przegonić od siebie to nieprzyjemne uczucie przygnębienia. 

Zadbaj o swoje życie towarzyskie. Dobrym sposobem na pokonanie jesiennej chandry jest spędzanie czasu z ludźmi, których cenimy i szanujemy. Wspólne rozmowy oraz aktywności pozwolą łatwiej przebrnąć przez ten mniej sprzyjający okres w roku. Przede wszystkim pamiętaj również o dbaniu o swój komfort. Czasami ciepła herbata i samotne oglądanie ulubionego serialu pod ciepłym kocem może się okazać zbawienne. Wiele zależy od osoby, nie ma jednego skutecznego sposobu na pokonanie jesiennej chandry. Ważne, aby zadbać o siebie samego i starać się sprawiać sobie małe przyjemności. 

Lelo Sona 2, czyli przepis na małą przyjemność

Wibrator soniczny Lelo Sona 2 Cruise Cerise to nowy wymiar doznań. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań i technologii stymulacja łechtaczki i pochwy będzie równocześnie delikatna, ale i zdecydowanie bardziej dogłębna. Technologia SenSonic sprawia, że stymulowana jest jak największa część powierzchni łechtaczki. Dodatkowo rytm pulsacji jest stały i może być zwiększany dzięki naszemu naciskowi na powierzchnię urządzenia. Sprawia to, że kontrola nad ilością stymulacji, którą otrzymujemy, jest niezwykle komfortowa i prosta. Silikon pokrywający powierzchnię urządzenia pochłania fale dźwiękowe i zwraca je z powrotem w stronę sfer erogennych, zwiększając przy tym doznania i sprawiając, że praca wibratora Lelo Sona jest niezwykle cicha i dyskretna. Małe przyjemności są świetnym sposobem na przezwyciężenie chandry, a Lelo Sona dostarczy Ci cały ogrom satysfakcji. Dzięki temu urządzeniu zapomnisz o przygnębieniu. 

Fot. Priscilla Du Preez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy umiesz słuchać swoich emocji? Sekrety uważności w codziennym życiu
/
Czy umiesz słuchać swoich emocji? Sekrety uważności w codziennym życiu
Dowiedz się, jak uważne słuchanie swoich emocji może poprawić Twoje stosunki, zdrowie i samopoczucie. Odkryj tajemnice uważności i naucz się żyć tu i teraz.
W 2021 roku stawiasz na naukę języka? Weź udział w kursie
/
W 2021 roku stawiasz na naukę języka? Weź udział w kursie
Chcesz rozwinąć swoje kompetencje językowe? Weź udział w bezpłatnym webinarze.
Rusza bezpłatny cykl wykładów „Poznaj Inwestora”
/
Rusza bezpłatny cykl wykładów „Poznaj Inwestora”
Skorzystaj z państwowego programu, który pomoże Ci pozyskać nowych partnerów biznesowych!