Solina – dlaczego warto ją zobaczyć?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Solina to jeden z najpopularniejszych bieszczadzkich kierunków turystycznych. To miejsce nazywane jest często „bieszczadzkim morzem” i bez wątpienia kryje w sobie wiele interesujących zakątków. Nie jesteś przekonany? Dowiedz się, dlaczego warto zobaczyć Solinę.

Jezioro Solińskie – idealny urlop nad wodą

Jeśli marzy Ci się urlop nad wodą pełen interesujących atrakcji, to idealnym miejscem dla Ciebie może okazać się właśnie Solina. To właśnie w tym miejscu położone jest malownicze Jezioro Solińskie. Znajduje się tutaj mocno rozwinięta baza noclegowa – znajdziesz tu liczne hotele, pensjonaty oraz agroturystykę. Blisko hoteli znajdują się zaś specjalnie wydzielone kąpieliska, na których z powodzeniem możesz kąpać się w jeziorze, a także zażywać kąpieli słonecznych. Jest to również idealne miejsce dla fanów kajakarstwa, windsurfingu oraz kitesurfingu. 

Solina to także prawdziwy raj dla wędkarzy. Występuje tu duża populacja sandaczy i okoni, jednak spotkać można też sumy, szczupaki, karpie i leszcze. 

Atrakcje w okolicy Soliny

Solina to jednak nie tylko Jezioro Solińskie i piękne tereny leśne idealne do pieszych wędrówek. Znajdziesz tutaj również masę innych atrakcji. Które z nich warto wpisać na swoją listę miejsc do zobaczenia?

Na pierwszym miejscu listy bez wątpienia powinna znaleźć się największa w Polsce zapora oraz elektrownia. Tama ta ma prawie 650 metrów długości i ponad 80 wysokości. Możesz mieć pewność, że nigdzie nie znajdziesz piękniejszych widoków na całe jezioro oraz pobliską okolicę.

Z pewnością warto udać się też do Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Poznasz tam historię i tradycje Bojków, czyli grupy etnicznej żyjącej w tej części Karpat. Możesz podziwiać w nim stroje ludowe oraz przedmioty codziennego użytku, które opowiedzą Ci nieco więcej o ludności z tych rejonów. Tuż obok znajduje się również galeria, w której będziesz mógł podziwiać sztukę regionalną. 

Ciekawą propozycją jest bez wątpienia również Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych. Nie tylko poznasz tutaj wszystkie tradycyjne metody wypieku chleba, ale także będziesz mieć okazję spróbować lokalnych wypieków prosto z pieca. 

Jeśli jednak interesuje Cię bardziej aktywny wypoczynek, to z pewnością spodobają Ci się Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, czyli czteroosobowe pojazdy z dwoma parami pedałów. Możesz wybrać się na nich na liczącą 47 kilometrów przejażdżkę w towarzystwie przewodnika, który opowie Ci o okolicy.

Fot.: HeborStudio/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji?
/
Jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji?
Czy dobrze wyznaczasz swoje cele? Oto podpowiedź, jak robić to sprawniej.
Jak dobrze dobrać kozaki zimowe dla dziecka – praktyczne porady
/
Jak dobrze dobrać kozaki zimowe dla dziecka – praktyczne porady
Poradnik krok po kroku, jak wybrać najodpowiedniejsze kozaki zimowe dla Twojego dziecka. Dowiedz się, jakie kryteria powinny być brane pod uwagę.
Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?
/
Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?
Szukasz pracy, wysyłasz CV, ale nie otrzymujesz odpowiedzi od pracodawców? Zobacz, jak możesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.