Jakie szkolenia mogą pomóc w ścieżce zawodowej?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Poszerzanie swoich kompetencji jest ściśle wpisane w rozwój zawodowy na miarę współczesnych czasów. Jednocześnie dzisiaj łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej możesz przebranżowić się, zdobyć potrzebną wiedzę, zrobić szkolenia i kursy – a wszystko to za sprawą nowoczesnych technologii, ogólnego rozwoju społeczeństwa i coraz większych możliwości pojedynczych ludzi.

Technologia informacyjna, czyli praca przyszłości

Jeżeli mielibyśmy wskazać jedną branżę, w której tempo rozwoju jest wprost niewyobrażalne, byłoby to IT, czyli technologia informacyjna. W XXI wieku trudno wyobrazić sobie działanie jakiejkolwiek firmy, która nie miałaby zaplecza informatycznego. Mało kto nie używa w pracy Internetu, komputera oraz smartfona. Jak możesz przekuć to na swoją korzyść? Rób kursy, które będą rozwijać Twoje zdolności informatyczne. Przydadzą Ci się zarówno podstawy (o ile ich nie masz), takie jak kurs excel online oraz nauka obsługi pakietu Office, jak i bardziej specjalistyczne umiejętności, na przykład programowanie, obsługa baz danych czy programów używanych w danej branży. Pierwszym krokiem na drodze Twojego rozwoju powinno być zorientowanie się, zapotrzebowanie na jakie umiejętności istnieje w wybranej przez Ciebie ścieżce kariery – a potem działaj!

Doskonal zdolności komunikacyjne

Wraz z rozwojem społeczeństw, tworzy się coraz więcej firm międzynarodowych, opartych na porozumieniach między osobami mówiącymi w różnych językach. Doszło do tego, że angielski, jeszcze do niedawna uznawany za atut osoby starającej się o pracę, dziś jest już oczywistością i jedną z podstawowych umiejętności. Warto jednak dać od siebie coś więcej, zwłaszcza, jeżeli planujesz starać się o zatrudnienie w firmie z oddziałami w innym kraju. W zdobyciu potrzebnych umiejętności (płynności w pisaniu, mówieniu, słuchaniu i czytaniu w innym języku) może pomóc Ci szkoła językowa lub kursy dostępne online. Zanim podejmiesz naukę, spróbuj zorientować się, których języków poszukuje się w branży, w której chciałbyś się zatrudnić – choć możesz również zdecydować się na pójście za głosem serca i nauczenie się języka, z którym chciałbyś pracować, a dopiero w drugiej kolejności rozglądanie się za ofertami pracy z nim. Warto jednak pamiętać, że ta opcja wiąże się z większym ryzykiem nietrafienia w potrzeby rynku.

Obserwuj trendy i podążaj za nimi

Skutecznym sposobem na zdobycie opłacalnych umiejętności, jest obserwowanie współczesnych trendów i szkolenie się w kierunku, który dyktuje rynek. Na przykład, w ostatnich latach niezwykle popularne zrobiły się zabiegi modyfikujące wygląd, w związku z czym opłacalne mogą okazać się szkolenia medycyna estetyczna, które przekażą Ci niezbędne podstawy działania w tej branży. Medycyna estetyczna nie jest jednak jedyną rozwijającą się gałęzią beauty – równie popularne stają się salony depilacji laserowej, salony tatuażu oraz zabiegi manicure i pedicure. Jeżeli jesteś zainteresowana działaniem w którymś z tych kierunków, koniecznie poszukaj szkoleń w tym obszarze i zacznij zmieniać swoje życie już dziś.

Fot.: Sincerely Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Coaching – co warto o nim wiedzieć?
/
Coaching – co warto o nim wiedzieć?
Zastanawiasz się, czy skorzystać z pomocy coacha? Dowiedz się, czym jest coaching i podejmij decyzję!
Niezwykły urok Mołdawii
/
Niezwykły urok Mołdawii
Poznaj bliżej unikalną Mołdawię!
Jak odkryć tajemnice luksusowego podróżowania po kraju zegarków i czekolady?
/
Jak odkryć tajemnice luksusowego podróżowania po kraju zegarków i czekolady?
Podróżuj luksusowo po Szwajcarii, kraju zegarków i czekolady. Odkryj nieznane tajemnice i sprawdź, co oferuje ten uroczy kraj.