Psychotraumatologia – czy studia podyplomowe dają kwalifikacje zawodowe?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeżeli interesujesz się psychologią, to z pewnością pojęcie psychotraumatologii nie jest ci obce. Jeśli jednak słyszysz o nim pierwszy raz, to dla szybkiego wyjaśnienia: to dziedzina skupiająca się na pracy z traumą i przeprowadzaniu interwencji kryzysowych. Tak trudne i jednocześnie delikatne tematy wymagają właściwego podejścia, stąd też konieczność odpowiedniego wykwalifikowania specjalistów. Interesuje cię psychotraumatologia i chcesz wybrać studia podyplomowe na tym kierunku? Sprawdź, czy ich ukończenie wiąże się ze zdobyciem kwalifikacji zawodowych.

Psychotraumatologia – studia podyplomowe pod lupą

Co warto wiedzieć, zanim zapiszesz się na studia podyplomowe z psychotraumatologii? To kierunek trwający 2 semestry, podczas których słuchacze zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowej diagnozy i terapii traumy. W tym celu program psychotraumatologii na studiach online lub stacjonarnych obejmuje takie tematy jak:

  • neuropsychologia,
  • interwencja kryzysowa,
  • trauma i dysocjacja,
  • procedura przedłużonej ekspozycji i przetwarzania poznawczego,
  • wtórna traumatyzacja i jej psychologiczne aspekty,
  • suicydalność i autodestrukcja,
  • pomoc psychologiczna i terapeutyczne aspekty pracy z traumą.

Kompletny program kierunku i inne ważne informacje na temat psychotraumatologii znajdziesz na stronie poświęconej tym studiom podyplomowym: https://studia-online.pl/kursy/4868854.

Psychotraumatologia – czy po studiach podyplomowych zdobywa się kwalifikacje zawodowe?

Mamy dobrą wiadomość – studia podyplomowe na kierunku psychotraumatologia pozwalają na otrzymanie świadectwa potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji zawodowych z zakresu psychotraumatologii (kod zawodu: 229910 według klasyfikacji zawodów i specjalności opracowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej). Z tego względu do udziału w rekrutacji zachęca się przede wszystkim absolwentów kierunków medycznych czy społecznych (w tym psychologii i pedagogiki).

Oprócz nich na zapisanie się na psychotraumatologię na studiach podyplomowych decydują się również osoby pracujące w sądownictwie, ochronie zdrowia, centrach pomocy rodzinie, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych czy nawet w straży granicznej.

Cenisz wygodę nauki? Wybierz psychotraumatologię na studiach podyplomowych online

Chcesz połączyć edukację z pracą? A może planujesz studiować równolegle kilka kierunków, aby jak najlepiej przygotować się do pracy we własnym gabinecie? W tych i wielu innych przypadkach najlepszym wyborem jest psychotraumatologia online dostępna w ofercie studiów podyplomowych od WSKZ (Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego).

Jak to wygląda w praktyce? Słuchacze uczą się za pośrednictwem platformy e-learningowej, na której umieszczono wszystkie niezbędne materiały dydaktyczne. To wygodny sposób nie tylko na połączenie edukacji i pracy. Na psychotraumatologię na studiach podyplomowych online decydują się też kobiety na urlopie macierzyńskim, osoby z niepełnosprawnościami, a także słuchacze, którzy aktualnie podróżują.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak aktywnie spędzać czas latem?
/
Jak aktywnie spędzać czas latem?
Lato i wakacje nareszcie nastały! Jest to okres, w którym często trudno wybrać sposób na spędzanie wolnego czasu. Podpowiadamy, jakie opcje aktywnego wypoczynku warto wybrać w tym okresie.
Znajdowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym: poradnik dla współczesnych profesjonalistów
/
Znajdowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym: poradnik dla współczesnych profesjonalistów
Poznaj skuteczne strategie dla profesjonalistów, które pomogą Ci stworzyć harmonijny balans pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Dowiedz się, jak efektywnie zarządzać swoim czasem.
Psychoterapia a zdrowie psychiczne: Jak radzić sobie z depresją i lękiem
/
Psychoterapia a zdrowie psychiczne: Jak radzić sobie z depresją i lękiem
Psychoterapia może być niezwykle pomocna w radzeniu sobie z depresją, lękami i innymi problemami emocjonalnymi.