„Na zdrowy rozum. Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje?” – premiera książki

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł gościnny

Poradnik autorstwa doktoranta psychologii Roma Brafmana oraz studenta MBA Oriego Brafmana pokazuje co dzieje się z człowiekiem, gdy traci umiejętność logicznego myślenia.

Badacze przekonują, że choć wielu ludzi uważa się za rozsądnych, to w większości przypadków, podejmowane przez nich decyzje są bezsensowne. Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza naukowa autorów książki „Na zdrowy rozum. Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje?” ma za zadanie okiełznać siły, które czasami potrafią odebrać zdolności logicznego myślenia. Siły psychiczne, które są odpowiedziane za utratę zdroworozsądkowego podejścia drzemią w każdym człowieku. Świadomość ich istnienia oraz techniki zapobiegania ich działania mogą uchronić przed podjęciem wyjątkowo złej decyzji i zapytaniem siebie samego „Jak do tego doszło?”.

Bogate przykłady

Książka ma charakter poradnikowy, dlatego jest wypełniona obrazowymi przykładami, które pozwalają lepiej zrozumieć proces nieracjonalnego myślenia. Na kartach książki przeanalizowane zostają kontrowersyjne decyzje najlepszych trenerów NBA, lekarzy, dziennikarzy, przywódców państw oraz wielkich firm. Autorzy odpowiedzą na pytanie dlaczego w rosyjskiej edycji programu „Milionerzy” uczestnicy celowo zostają wprowadzeni w błąd, a we Francji to Słońce krąży wokół Ziemi. Równie przydatne w opisywaniu racjonalności ludzkiego umysłu będą własne doświadczenia, które badacze zbierali przez lata zawodowej praktyki.

Wyjątkowa książka jest już dostępna na polskim rynku wydawniczym. „Na zdrowy rozum. Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje?” można zakupić w największych polskich księgarniach stacjonarnie oraz internetowo. Poradnik ukazał się nakładem Wydawnictwa Kompania Mediowa w ramach popularnej serii „Inwestuj w siebie”. Cykl ten cieszy się dużym zainteresowaniem osób pracujących nad rozwojem osobistym, interesujących się psychologią, antropologią oraz kwestiami funkcjonowania współczesnego społeczeństwa.

Fot. materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ciągle narzekasz? Zobacz, jak można z tym walczyć
/
Ciągle narzekasz? Zobacz, jak można z tym walczyć
Narzekanie ciągle nam towarzyszy – marudzimy na złą pogodę, czy innych ludzi. Ten nawyk jest bardzo niszczący, dlatego warto się go jak najszybciej pozbyć!
Cukiernia Williams – oferta na co dzień i od święta!
/
Cukiernia Williams – oferta na co dzień i od święta!
Ciasta, torty i drobne wypieki - uwielbia je niemal każdy, jednak kupując konkretne produkty, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość.
Księga wieczysta online – kiedy się przyda?
/
Księga wieczysta online – kiedy się przyda?
Księga wieczysta jest dokumentem rejestrującym prawa własności nieruchomości. Tradycyjnie była przechowywana w formie papierowej, jednak rozwój technologii spowodował pojawienie się księgi wieczystej online. Ta nowoczesna forma ma wiele zalet i może Ci się przydać w różnych sytuacjach.