Jak przygotować się do zostania rodzicem?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rodzicielstwo to ogromne wyzwanie, ale również piękna podróż, która wiele uczy. Warto poczynić odpowiednie przygotowania do wejścia w nową życiową rolę. 

Edukacja na temat wychowania dziecka 

Przy wychowaniu dziecka warto korzystać z własnej intuicji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uzupełniać wiedzę, korzystając z profesjonalnych webinarów i kursów rodzicielskich. Rodzice często muszą zmierzyć się z wieloma trudnościami, aby nawiązać głęboką, bezpieczną relację ze swoim maleństwem. Szkoła dla rodziców może być dobrym sposobem na poszerzenie wiedzy o metodach wychowania dziecka, a także stanowić wsparcie w zrozumieniu jego uczuć i zachowań. Sprawdź darmowe materiały z warsztatów dla rodziców, dostępne na:

https://godzinadlasiebie.pl/szkola-dla-rodzicow-online-za-darmo/

Młode mamy, które chcą przygotować się do połogu i pierwszych chwil z noworodkiem pod okiem ekspertów, mogą również skorzystać z kursów oferowanych przez szkołę rodzenia. 

Wyposażenie pokoju dziecka 

Rodzice, którzy oczekują narodzin dziecka, powinni zadbać także o wyposażenie pokoju dziecięcego albo zaaranżowaniu strefy dla noworodka. Należy również skompletować wyprawkę dla dziecka. 

Spanie blisko dziecka zapewnia spokojniejszy sen rodziców i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa maleństwa. Warto zainwestować w praktyczne łóżeczko dostawiane do łóżka rodziców. Jest to opcja polecana zwłaszcza tym rodzicom, których pociecha śpi niespokojnie i często się wybudza. Dostawne łóżeczko pozwala uniknąć nocnego wstawania do dziecka, aby je uspokoić i pozwala wytworzyć bliską więź przy jednoczesnym zachowaniu osobnych przestrzeni dla pociechy i rodzica. Zwykle łóżeczka dostawne to konstrukcje znacznie mniejsze niż standardowe łóżeczka dziecięce, a przy tym niektóre modele mogą służyć również jako łóżka samodzielne lub nawet kołyski.

Warto zainwestować także w wygodny fotel do karmienia. Szczególnie polecane są modele rozkładane, dzięki czemu nie trzeba się martwić o bolące plecy i kark. Niezbędnym elementem wyposażenia kącika dla niemowlaka jest również przewijak. W jego pobliżu powinna znaleźć się półka do przechowywania potrzebnych akcesoriów i kosmetyków.

Noworodek może wymagać pielęgnacji nawet kilkanaście razy dziennie, dlatego warto zakupić wolnostojący przewijak, który ułatwi rodzicom pochylanie się nad maleństwem. W wyprawce dla dziecka nie powinno zabraknąć butelek do karmienia, kilku smoczków, ubranek dziecięcych, pieluch oraz kosmetyków do pielęgnacji. Do opieki nad dzieckiem będzie potrzebny również wózek spacerowy oraz fotelik samochodowy, który jest niezbędny podczas podróży autem. 

W pokoju dziecka należy zadbać także o tekstylia wykonane z delikatnych tkanin, akcesoria do pielęgnacji oraz przewijania. Nie należy zapomnieć również o mięciutkich przytulankach i gryzakach, które są odpowiedzialne za stymulowanie rozwoju dziąseł maluszka. Dla niemowląt polecane są zabawki sensoryczne, interaktywne oraz wszelkiego rodzaju uspokajające karuzele i pozytywki. Natomiast nieograniczone możliwości zabawy gwarantują, dopasowane do wieku dziecka, zabawki konstrukcyjne. Klocki konstrukcyjne rozwijają umiejętności konstrukcyjne dziecka, pobudzają kreatywność i poszerzają wyobraźnię przestrzenną.

Zdj. główne: bady abbas/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W 2021 roku stawiasz na naukę języka? Weź udział w kursie
/
W 2021 roku stawiasz na naukę języka? Weź udział w kursie
Chcesz rozwinąć swoje kompetencje językowe? Weź udział w bezpłatnym webinarze.
Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją
/
Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją
Ogólnoświatowe tabu dotyczące depresji wpływa na pogarszający się stan psychiczny ludzi, w szczególności mieszkańców krajów wysokorozwiniętych.
Jak wybrać wózek inwalidzki?
/
Jak wybrać wózek inwalidzki?
Obecnie na rynku można znaleźć różnorodne wózki inwalidzkie. Na jaki jednak się zdecydować?