Czas pandemii skrócił życie Polaków o ponad rok!

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

GUS podzielił się danymi, które pokazują, długość życia Polaków.

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa oraz zwiększająca się liczba zgonów sprawiła, że zmieniła się długość życia Polaków. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego życie polskich mężczyzn skróciło się o 1,5 roku, natomiast w przypadku kobiet czas ten zmniejszył się niewiele ponad rok. Co ciekawe najdłużej analitycy odnotowali duże zróżnicowanie w tej kwestii na przestrzeni różnych województw. Dla przykładu najdłużej żyją mieszkanki Podlasia i Podkarpacia, a najkrócej mężczyźni mieszkający w regonie pod katowickim.

Mieszkańcy miast i wsi

Opublikowane badania pokazują także, że istnieje znacząca dysproporcja między Polakami mieszkającymi w miastach a mieszkańcami wsi. Ubiegły rok skrócił życie mężczyzn o 0,8 roku w porównaniu do mieszkańców wsi. Dla porównania kobiety mieszkające w miastach żyją ponad 8 lat dłużej niż mężczyźni i jedyne o 0,2 roku krócej niż mieszkanki wsi.

Zdjęcie główne: Maksim Goncharenok/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dwanaście − dziewięć =

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Chcesz zacząć przygodę z zumbą? Poznaj zalety tych ćwiczeń
/
Chcesz zacząć przygodę z zumbą? Poznaj zalety tych ćwiczeń
Poznaj zalety zumby! Dowiedz się, czemu warto zainteresować się takim rodzajem treningu i jakie przynosi korzyści.
Jakie obuwie zakładać do biura?
/
Jakie obuwie zakładać do biura?
Szukasz idealnych butów na jesień 2022? Sprawdź najnowsze trendy i upewnij się, że podążasz za projektantami, których kochasz. Postaw na komfort i styl, nawet wtedy, kiedy jesteś w pracy.
Jak walczyć z samotnością w miastach? To rozwiązanie może w tym pomóc
/
Jak walczyć z samotnością w miastach? To rozwiązanie może w tym pomóc
Jest wskazywana jako jeden z głównych problemów współczesnego świata. W USA zmaga się z nią aż 73% ludzi w przedziale 18-22 lat. W Polsce dotyka ona co czwartego dorosłego Polaka. O czym mowa? O chorobie XXI wieku, która nazywa się: samotność.