Czas pandemii skrócił życie Polaków o ponad rok!

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

GUS podzielił się danymi, które pokazują, długość życia Polaków.

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa oraz zwiększająca się liczba zgonów sprawiła, że zmieniła się długość życia Polaków. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego życie polskich mężczyzn skróciło się o 1,5 roku, natomiast w przypadku kobiet czas ten zmniejszył się niewiele ponad rok. Co ciekawe najdłużej analitycy odnotowali duże zróżnicowanie w tej kwestii na przestrzeni różnych województw. Dla przykładu najdłużej żyją mieszkanki Podlasia i Podkarpacia, a najkrócej mężczyźni mieszkający w regonie pod katowickim.

Mieszkańcy miast i wsi

Opublikowane badania pokazują także, że istnieje znacząca dysproporcja między Polakami mieszkającymi w miastach a mieszkańcami wsi. Ubiegły rok skrócił życie mężczyzn o 0,8 roku w porównaniu do mieszkańców wsi. Dla porównania kobiety mieszkające w miastach żyją ponad 8 lat dłużej niż mężczyźni i jedyne o 0,2 roku krócej niż mieszkanki wsi.

Zdjęcie główne: Maksim Goncharenok/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Znane osoby ze świata coachingu w Polsce
/
Znane osoby ze świata coachingu w Polsce
Którymi spośród polskich coachów warto się inspirować? Oto kilka postaci, które cieszą się poważaniem w swojej dziedzinie.
Co warto wiedzieć przed zrobieniem tatuażu?
/
Co warto wiedzieć przed zrobieniem tatuażu?
Zanim zdecydujesz się na tatuaż, dowiedz się, co warto wiedzieć o procesie, pielęgnacji i bezpieczeństwie. Oto istotne informacje przed zabiegiem.
6 nawyków, które zmienią Twoje życie na lepsze
/
6 nawyków, które zmienią Twoje życie na lepsze
Sprawdź, jak poprawić komfort swojego życia i zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia!