Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

23 lutego to dzień, w którym psycholodzy i psychiatrzy na całym świecie zwiększają świadomość społeczeństwa na temat leczenia oraz zapobiegania depresji.

Światowa Organizacja zdrowia stworzyła prognozę, według której do 2030 roku depresja ma być wiodącą przyczyną śmierci w krajach wysokorozwiniętych. Problem schorzeń psychicznych szczególnie się zwiększył poprzez dodatkowe obciążenie pandemią koronawirusa, nałożonymi obostrzeniami, kwarantanną i zakazem spotykania się z najbliższymi. W Polsce recepty na leki antydepresyjne wykupuje obecnie prawie 4 miliony osób, a liczba samobójstw na przestrzeni ostatnich 7 lat wzrosła o 40%. Akcje mające na celu uświadamianie zagrożenia i przełamywanie atmosfery tabu wokół choroby są wyjątkowo potrzebne.

Gdzie szukać pomocy?

W ramach realizacji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją można wziąć udział w licznych wykładach, konferencjach, spotkaniach oraz rozmowach. Szukając pomocy należy również pamiętać o czynnej całą dobę infolinii Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod numerem telefonu 800 70 2222.

fot. Anthony Tran/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Idealny plecak na długą podróż? Wybierz go z nami!
/
Idealny plecak na długą podróż? Wybierz go z nami!
Odkryj kluczowe kroki do wyboru idealnego plecaka na długą podróż. Dowiedz się, jakie czynniki brać pod uwagę, aby podróż była łatwa i komfortowa.
Jak stworzyć w sypialni relaksujący klimat?
/
Jak stworzyć w sypialni relaksujący klimat?
Nie wiesz, jak zaaranżować sypialnię sprzyjającą relaksowi? Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy nasze sprawdzone metody!
Pierwsza sesja jesienna – jak się do niej przygotować skutecznie i bez stresu
/
Pierwsza sesja jesienna – jak się do niej przygotować skutecznie i bez stresu
Konieczność zdawania egzaminów w sesji jesiennej jest bardzo stresująca zwłaszcza dla studentów pierwszych lat studiów. Świadomość, że pozostał nam już tylko jeden termin na zaliczenie przedmiotu może przyprawiać o szybsze bicie serca.