Co przyda się do opieki nad leżącym chorym?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie ma co ukrywać, że opieka nad leżącą osobą chorą jest niezwykle wymagającym zajęciem. Należy jednak podjąć wszelkie możliwe działania, aby zapewnić opiekunowi, oraz osobie chorej jak najwięcej komfortu i udogodnień. Warto więc postawić na pewne rozwiązania, które mogą się okazać zbawienne. W tym artykule przedstawimy nasze sugestie dotyczące wszelkich dodatków, których zastosowanie przy opiece nad chorą osobą leżącą będzie niosło za sobą wiele korzyści.

Odsysanie mechaniczne — dlaczego warto o nim pamiętać?

Zanim przejdziemy do najpopularniejszych opcji, postanowiliśmy wspomnieć o urządzeniu, które rzadko jest wymieniane na liście tych niezbędnych przy opiece nad chorą osobą leżącą. Urządzenie przeznaczone do odsysania mechanicznego może zebrać nadmiar śliny, który gromadzi się w jamie ustnej pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie kontrolować procesu związanego z jej przełykaniem. Pozwala to zminimalizować szansę na to, że osoba chora się zakrztusi. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu opiekun może zapewnić komfort i bezpieczeństwo pacjentowi. Jeśli poszukujesz sprawdzonych odsysaczy, to koniecznie sprawdź produkty dostępne an tej stronie https://www.oddychasz.pl/Odsysanie-mechaniczne-c243.

Materac i poduszki przeciwodleżynowe.

Kolejna kategoria produktów jest bardzo istotnym dodatkiem, który ma jedno z najważniejszych zastosowań, czyli eliminacje szansy na pojawienie się odleżyn. Powstają one w wyniku tego, że pacjent spędza cały czas w pozycji leżącej, bez żadnego ruchu i zmiany ułożenia swojego ciała. Zasada działania wspomnianych dodatków polega na zmniejszonym ucisku tkanek i skóry. Mniejszy nacisk automatycznie przekłada się na poprawę krążenia. Aby dostosować najlepsze rozwiązanie do potrzeb pacjenta, należy uwzględnić jego wagę, a także skonsultować się z lekarzem prowadzącym i zapoznać z jego sugestiami przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej.

Podnośniki i krzesła toaletowo-kąpielowe.

Zastosowanie wymienionych urządzeń ma bezpośredni wpływ na komfort pacjenta, jak i opiekuna. Podnośniki mogą występować w wariancie klasycznym lub sufitowym. Dzięki nim opiekun może z łatwością podnieść pacjenta bez narażenia swojego zdrowia, które przy próbie podniesienia chorej osoby wyłącznie z użyciem własnej siły może zostać uszkodzone. Głównie dotyczy to kwestii związanej z bólami kręgosłupa. Siłowe próby podnoszenia pacjenta z łóżka mogą prowadzić do problemów i powikłań zdrowotnych zarówno u opiekuna, jak i u pacjenta. Właśnie z tego względu podnośniki są świetnym rozwiązaniem. Kolejnym wymienionym dodatkiem wartym uwagi, ułatwiającym opiekę nad osobą leżącą jest krzesło toaletowo-kąpielowe. To rozwiązanie pomaga pacjentowi w załatwianiu potrzeb fizjologicznych, a także w dostarczeniu go pod prysznic, gdzie można zatroszczyć się o jego pielęgnację i zadbać o to, aby był on bezpieczny w trakcie kąpieli. Zastosowanie opisanych rozwiązań jest idealną opcją ułatwiającą opiekę nad leżącą i chorą osobą.

Zdjęcie główne: pexels.com/Anna Shvets

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stretching – jak wpływa na organizm?
/
Stretching – jak wpływa na organizm?
Szukasz sposobu na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia? Jeśli tak, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czym jest stretching, jak go wykonywać i jak wpływa na organizm.
Muzyka relaksacyjna – jaką wybierać?
/
Muzyka relaksacyjna – jaką wybierać?
Lubisz relaks przy muzyce? Podpowiadamy, jak wybrać muzykę relaksacyjną.
Tworzenie harmonii wewnętrznej. Klucz do zrównoważonego stylu życia
/
Tworzenie harmonii wewnętrznej. Klucz do zrównoważonego stylu życia
Odkryj tajemnicę zrównoważonego stylu życia poprzez tworzenie harmonii wewnętrznej. Dowiedz się, jak wysoki poziom spokoju może przyczynić się do lepszego zdrowia i większego zadowolenia z życia.