Przysmaki dla psa – jakie wybrać?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sprawianie radości swojemu psu to podstawa i wie o tym doskonale każdy opiekun, któremu zależy na jego dobru. Jedni obdarowują psiaki ciekawymi zabawkami, którymi mogą bawić się od wieczora aż do rana, a inni sprawiają prezenty w postaci legowisk czy ubranek na spacer. Większość z nas jednak uwielbia dawać psom to, co lubią najbardziej – smakołyki, które mogą służyć jako nagroda za dobre zachowanie i wykonanie sztuczki lub po prostu jako wyraz miłości opiekuna do swojego czworonoga. Jak wybrać idealny przysmak dla psa? Czym się kierować w jego zakupie? Na jakie składniki zwracać szczególną uwagę? To i wiele więcej znajdziesz w naszym artykule!

Na dużą radość psa składają się małe rzeczy

Smakołyki przeznaczone dla naszych pupili są w ich życiu niezwykle istotne, dlatego też tak ważne jest, aby je dawać im tak często, jak to tylko możliwe. Oczywiście nie wolno przesadzić – wielu lekarzy weterynarii zgodnie twierdzi, że przysmaki dla psów i kotów są podobnie niezdrowie jak słodycze lub dania typu fast-food dla ludzi. Tak było jeszcze do niedawna, kiedy to przysmaki były przez producentów traktowane jako dodatek podawany w małych ilościach, zatem nie było potrzeby zbyt dużego dbania o jego skład. Teraz jednak, na fali popularności ekologicznego jedzenia oraz jak najlepszego traktowania zwierząt, przysmaki stają się coraz bardziej dopracowane i mają jakość podobną do standardowej karmy. Kluczowy jest jednak odpowiedzialny wybór. Warto kupować przysmaki wyłącznie z wyselekcjonowanych sklepach, takich jak https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/karma-przysmaki-dla-psa/przysmaki-dla-psa/

Jakie przysmaki dla psów warto kupić?

Przede wszystkim przysmaki dla psów różnią się smakiem. W sklepach z żywnością dla zwierząt znajduje się ich nawet kilkaset i ma to na celu głównie możliwość dopasowania konkretnego smaku do gustu naszego czworonoga. Jedne psy preferują indyka, podczas gdy inne nie mogą doczekać się smaku jagnięciny, delikatnej i bardzo soczystej. Różnice występują także w kwestii kształtu i wielkości pojedynczego smakołyka. W sklepach znajdziesz zarówno małe – idealne dla najmniejszych i miniaturowych ras psów, a także te duże – idealne dla psów ras olbrzymich.

Smakołyki mogą być także miękkie i bardzo delikatne, które tak naprawdę każdy psiak może po prostu połknąć tuż po pogryzieniu, jak i twarde i mocne, wymagające dłuższego żucia. Te drugie doskonale sprawdzają się przy np. problemach z kamieniem nazębnym. Ogromnie popularne są także ciasteczka ze sklepu: https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/karma-przysmaki-dla-psa/przysmaki-dla-psa/ciastka-dla-psa/.

Jakie powinny być dobre i smaczne przysmaki dla psów?

Dobre przysmaki dla psa to przede wszystkim takie, które będą dla niego w pełni bezpieczne i pożywne. Zwróć koniecznie uwagę na skład, oceń jego naturalność, a także kaloryczność oraz wszystkie inne parametry, które mogą mieć jakikolwiek wpływ na ocenę jakości. Psy uwielbiają przysmaki, podobnie jak wygodę na co dzień. Warto zaserwować swojemu najlepszemu czworonożnemu przyjacielowi poduszkę, czyli legowisko, na którym będzie mógł z przyjemnością wypoczywać całymi dniami. Na stronie https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/legowiska-dla-psa/legowisko-poducha-dla-psa/ znajdują się najciekawsze modele, które zdecydowanie warto kupić dla swojego pupila. Są mocne, trwałe i niezwykle efektowne, dlatego mogą znakomicie uzupełnić domową aranżację.

Fot.: okeykat/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Morsowanie coraz bardziej popularne również wśród gwiazd
/
Morsowanie coraz bardziej popularne również wśród gwiazd
Chciałbyś zacząć morsować? Sprawdź, jakie gwiazdy uwielbiają morosowanie!
Jak stymulować kreatywność i ciekawość dziecka na podwórku żłobka
/
Jak stymulować kreatywność i ciekawość dziecka na podwórku żłobka
Pobudzanie kreatywności i ciekawości dziecka na placu zabaw żłobka - sprawdź nasze sprawdzone metody w praktyce!
Różnorodność i funkcjonalność nowoczesnych rozwiązań optycznych: od jednoogniskowych do progresywnych
/
Różnorodność i funkcjonalność nowoczesnych rozwiązań optycznych: od jednoogniskowych do progresywnych
Zbadaj zrozumienie i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań optycznych, począwszy od soczewek jednoogniskowych, poprzez wieloogniskowe, aż po progresywne, dzięki temu artykułowi.