Jakich metod używa się do poprawienia estetyki uśmiechu?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Piękny uśmiech oraz białe, proste zęby to marzenie wielu osób. Jednak dzięki współczesnym metodom, nie musi to być jedynie marzenie! Dowiedz się, na jakie zabiegi możesz się zdecydować, aby poprawić estetykę swojego uśmiechu. 

Wybielanie – najpopularniejszy zabieg przywracający estetykę zębów

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, których celem jest poprawienie estetyki uśmiechu, jest wybielanie. Jest to zabieg, który przynosi fenomenalne efekty. Jak więc wygląda proces wybielania zębów? Możesz zdecydować się na wykonanie w gabinecie, którego specjalnością jest  wybielanie zębów Kraków jest miejscem, w którym z pewnością wykonasz taki zabieg i będziesz zachwycony efektami. Wybielanie polega na zastosowaniu stężonego żelu wybielającego i aktywowaniu go źródłem światła, na przykład lampą LED, lampą halogenową czy laserem.

Ogromnym plusem tej metody jest fakt, że działa niemal natychmiastowo, a efekty widoczne są zaraz po wyjściu z gabinetu. Możesz także postawić na nieco inną metodę wybielania, która polega na umieszczeniu na zębach szyn z żelem wybielającym dopasowanych przez stomatologa. Cykl wybielania taką metodą trwa około 2–3 tygodni.

Implantoprotetyka, czyli odpowiedź na poważne ubytki

Jeśli Twoi problemem są poważne ubytki w uzębieniu, na przykład bark poszczególnych zębów lub pokruszone oraz połamane zęby, to najlepszym rozwiązaniem na poprawę estetyki uśmiechu będzie dla Ciebie implantoprotetyka Kraków. Czym dokładnie jest ta metoda? Implantoprotetyka jest to niczym innym jak dziedziną stomatologii łączącą w sobie chirurgię oraz protetykę. Zabieg taki polega na wszczepieniu implantu, a następnie na procesie odbudowy zęba na owym implancie.

Tego typu implanty można wykorzystywać  zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i w celu rekonstrukcji całego uzębienia. Warto także wspomnieć, że implanty stomatologiczne wykonywane są z tytanu. Materiał ten jest bowiem wysoce biokompatybilny, co oznacza, że organizm nie traktuje go jako ciało obce i nie dąży do odrzucenia wszczepionego implantu. 

Czym są licówki?

Dość popularną metodą mającą na celu poprawę estetyki zębów są także licówki Kraków jest miastem, w którym znajdziesz wiele gabinetów, w których wykonasz taki zabieg. Czy dokładnie są licówki? Są to bardzo cienkie, pojedyncze nakładki, które są przyklejane za pomocą specjalnego kleju do przedniej strony zębów, która nazywana jest licową – stąd też nazwa tej metody.

Dzięki licówkom zęby zyskują śnieżnobiały kolor oraz równy kształt. Dlatego też są ona najczęściej stosowane w celu maskowania uciążliwych przebarwień, których zlikwidowanie jest niemożliwe za pomocą innej, mniej inwazyjnej metody,a także w celu odbudowy złamanego lub ukruszonego zęba, przykrycia mało estetycznych wypełnień na powierzchniach licowych, zmniejszenia lub usunięcia diastemy, czy też korekty niewielkich wad zgryzu.

Skaling – usuwanie kamienia nazębnego

Aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem warto także raz na jakiś czas zdecydować się na skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Najlepiej jest wykonywać taki zabieg raz na pół roku. Po usuwaniu kamienia Twoje zęby będą znacznie gładsze i jaśniejsze. Warto jednak mieć na uwadze, że skaling ma celu nie tylko poprawę estetyki uzębienia, ale także polepszenie zdrowia jamy ustnej, dlatego też warto pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym.

Zdj. główne: Kim Carpenter/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dopasować eleganckie obuwie do jesiennych stylizacji – sekrety modnych kobiet
/
Jak dopasować eleganckie obuwie do jesiennych stylizacji – sekrety modnych kobiet
Odkryj sekrety dopasowywania eleganckiego obuwia do jesiennych stylizacji, które zdradzają modne kobiety. W artykule zyskasz inspiracje, jak wyróżnić się dzięki unikalnym połączeniom.
Znajomość angielskiego to same korzyści!
/
Znajomość angielskiego to same korzyści!
Nie od dziś wiadomo, że angielski stanowi międzynarodowy język komunikacji, który znacznie ułatwia porozumiewanie się w różnych sferach życia.
Jak pomóc cerze problematycznej?
/
Jak pomóc cerze problematycznej?
Uciążliwe mogą być zarówno kłopoty ze skórą trądzikową jak i z taką, która ma skłonności do przesuszania się.