3 pomysły na weekendowy wyjazd z dala od miejskiego zgiełku

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o spędzeniu weekendu poza miastem na łonie natury? Podpowiadamy, jakie miejsca warto odwiedzić, aby naładować baterie na kolejny pracowity tydzień.

Skalne miasto Adršpach

To niezwykłe miejsce jest jedną z największych atrakcji turystycznych Czech. Skalne miasto wygląda niczym z baśni, co postanowili wykorzystać m.in. twórcy słynnego filmu Opowieści z Narnii, wybierając je jako tło dla kilku scen. Każdy z nas może poczuć się jak bohater ekranizacji, odbywając podróż po monumentalnych labiryntach utworzonych ze skał. Najwyższa z nich o nazwie „Kochankowie” liczy aż 110 metrów.

Poleski Park Narodowy

Ten położony w województwie lubelskim park od lat zachwyca turystów pięknymi kompleksami leśnymi oraz bogactwem fauny i flory. Oferuje wiele ścieżek przyrodniczych, również dla miłośników rowerowych wycieczek. Od początku lipca na zwiedzających czeka również nowa atrakcja parku – skansen z przełomu XIX oraz XX wieku, dzięki któremu można podejrzeć, jak wyglądało dawne życie na poleskiej wsi.

„W drzewach”

Jako dziecko marzyłeś o domku na drzewie? Ten wyjątkowy kompleks znajduje się w nałęczowskich wąwozach. Niezwykłe apartamenty zawieszone kilka metrów nad ziemią pozwolą się wyciszyć i zrelaksować w otoczeniu natury. Niektóre z nich oferują dodatkowo usługi spa, w tym możliwość skorzystania z sauny fińskiej i groty solnej.

Zdjęcie główne: BeQa shavidze/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wyglądają szkolenia finansowe dla pracowników?
/
Jak wyglądają szkolenia finansowe dla pracowników?
W tym artykule omówimy, jak wyglądają szkolenia finansowe, oraz jak uniwersalność produktu staje się jego największą zaletą.
Rób to, co kochasz, czyli co zrobić, aby praca była pasją?
/
Rób to, co kochasz, czyli co zrobić, aby praca była pasją?
Jak połączyć pracę z pasją? Oto kilka rad, które w tym pomogą.
Magazyn w Lublinie – czy warto go wynająć?
/
Magazyn w Lublinie – czy warto go wynająć?
Magazyn stał się obecnie jednym z najważniejszych aspektów działalności wielu firm i przedsiębiorstw.