Pierwsza sesja jesienna – jak się do niej przygotować skutecznie i bez stresu

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Konieczność zdawania egzaminów w sesji jesiennej jest bardzo stresująca zwłaszcza dla studentów pierwszych lat studiów. Świadomość, że pozostał nam już tylko jeden termin na zaliczenie przedmiotu może przyprawiać o szybsze bicie serca. Specjaliści z notatek.pl radzą studentom, żeby przestali myśleć co będzie, jeżeli nie zdadzą egzaminów. Zamiast tego lepiej jest się skupić na studiowaniu notatek.

Przygotowanie do sesji jesiennej trzeba zaplanować

Jeżeli chcemy dobrze przygotować się do sesji jesiennej, powinniśmy koniecznie jak najszybciej zrobić plan nauki. Dowiedzmy się jakie zagadnienia będą poruszane na egzaminie (w tym celu warto jest odwiedzić pracownika odpowiedzialnego za przygotowanie egzaminu), a następnie zapoznajmy się z treścią swoich notatek. Jeśli uznamy, że nasze materiały są niekompletne lub też ich jakość pozostawia wiele do życzenia – koniecznie poszukajmy dobrych notatek w serwisie notatek.pl (można w nim znaleźć notatki ze wszystkich przedmiotów wykładanych na polskich uczelniach wyższych).

Gdy już wiemy czego mamy się uczyć, rozłóżmy naukę na poszczególne dni. Pamiętajmy, że im szybciej zaczniemy przygotowania do egzaminów, tym lepiej, gdyż nasz umysł najlepiej przyswaja informacje, które są powtarzane kilkakrotnie.

Nie stawiajmy sobie zbyt ambitnych celów

Pamiętajmy, żeby nie stawiać sobie zbyt ambitnych celów. Takie skłonności mają zazwyczaj początkujący studenci załamani porażką na egzaminach w sesji letniej. Postanawiają często, że będą uczyć się po 10 godzin dziennie przez całe wakacje, co jest bardzo trudne, a nawet niemożliwe do zrealizowania. Kiedy to im się nie udaje, bardzo często tracą motywację do dalszej nauki, a nawet rezygnują z podchodzenia do sesji jesiennej.

Bardzo ważne jest, żeby nasze cele były realistyczne. Często w zupełności wystarczy, gdy będziemy uczyć się przez godzinę dziennie, ale za to każdego dnia przez całe wakacje. W rezultacie przygotujemy się do egzaminów, a jednocześnie nie będziemy musieli odmawiać sobie spotkań ze znajomymi i innych przyjemności.

Gdy mamy mało czasu – uczmy się tego co najważniejsze

W sytuacji, gdy do egzaminów w sesji jesiennej pozostało nam już niewiele czasu, nie powinniśmy czytać kilkuset stronicowych książek (ich czytanie zajmuje bardzo dużo czasu, co więcej zawierają one wiele informacji, które nie będą nam potrzebne na egzaminach). Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest studiowanie opracowań i notatek. W serwisie notatek.pl znajdziemy testy i pytania egzaminacyjne z lat ubiegłych. Warto jest dobrze się z nimi zapoznać, gdyż wykładowcy zazwyczaj nie przygotowują całkowicie nowych zestawów egzaminacyjnych co roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pytania się powtórzą, a przynajmniej będą bardzo podobne to tych z lat ubiegłych.

Nie stosujmy ciężkich dopalaczy

Osoby, które bardzo stresują się egzaminami często mają skłonność do stosowania substancji, które mają podnieść ich wydajność intelektualną. Pamiętajmy o tym, że takie preparaty działają jedynie przez krótki czas. Nie sprawdzają się natomiast na dłuższą metę. Nawet zwykła kawa lub napój energetyczny sprawią, że będziemy mieć jaśniejszy umysł jedynie przez kilkadziesiąt minut. Po upływie tego czasu poczujemy się senni i rozdrażnieni, co znacznie utrudni uczenie się.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W czym tkwi sekret zdrowego snu?
/
W czym tkwi sekret zdrowego snu?
Zdrowy sen poprawia jakość życia. Zobacz, co możesz zrobić, by z przyjemnością przesypiać noce i budzić się jak nowo narodzony!
Jakie są zalety stosowania oleju konopnego?
/
Jakie są zalety stosowania oleju konopnego?
Olej konopny, zwany także olejem z nasion konopi, jest w ostatnich latach coraz bardziej popularnym produktem na rynku żywnościowym i kosmetycznym. Jest to naturalny produkt pochodzący z rośliny konopi, która od wieków była wykorzystywana w medycynie naturalnej ze względu na swoje właściwości lecznicze. Olej konopny jest bogaty w cenne składniki odżywcze, a jego stosowanie może przynieść wiele korzyści dla zdrowia człowieka. Poniżej przedstawiono kilka zalet stosowania oleju konopnego.
Jak zmienić nawyki żywieniowe?
/
Jak zmienić nawyki żywieniowe?
Czujesz, że najwyższa pora zmienić nawyki żywieniowe? Podpowiemy, od czego zacząć przygodę ze zdrową dietą.